Naukowe 2018/19

„Cudowny świat baśni”

Centrum Kultury Podgórza w Krakowie, po raz kolejny organizowało testy ze znajomości baśni oraz biografii Jana Chrystiana Andersena.
III MIEJSCE – Antoni Dardziński (kl. IV c)
Wyróżnienia – Serafina Kunz (kl. IV c) i Paulina Urbańska (kl. IV a)

Meditest 2019

Zofia Matoga z kl. VIII a została LAUREATKĄ konkursu Meditest.

Dyktando Niepodległościowe

Natalia Bogucka i Aleksandra Szot z kl. VIII b zakwalifikowały się do finału „Dyktanda Niepodległościowego” zorganizowanego przez Stowarzyszenie Nauczycieli Polonistów.

Artystyczne 2018/19

„Poezja kobiet” – konkurs recytatorski

Tradycyjnie jak co roku w dniach 7 i 8 marca w Centrum Kultury Podgórza odbył się konkurs recytatorski „Poezja Kobiet”. Po przesłuchaniu 289 uczestników z 39 szkół: podstawowych, gimnazjów, średnich oraz ośrodków kultury, jury w składzie: Natasza Słysz – Czaja (aktorka), Dariusz Cywka (aktor, Teatr Otwarty TO) oraz Iwona Praczyńska postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach wiekowych.

W kategorii szkół podstawowych (8 -10 lat) PIERWSZE MIEJSCE zdobyła Nadia Kunz z kl. I a, chociaż… ma dopiero 6 i pół roku. Jej siostra Serafina Kunz zajęła MIEJSCE TRZECIE. Oprócz nich w konkursie uczestniczyli: Nadia Ziółko, Maria Pałczyńska oraz Jan Pipała z kl.III a.

Młode Talenty Dzielnicy VIII – Reflektory 2018

W środę 12 grudnia w Ośrodku Sportu i Kultury w Sidzinie miał miejsce finał zmagań artystycznych uczniów Dzielnicy VIII w kategorii wokalnej i recytatorskiej. Naszym jedynym reprezentantem był Bartosz Brzuchacz z kl. VII b. Bartek zakwalifikował się do ścisłego finału, w którym rywalizowało sześciu wokalistów. Ostatecznym werdyktem jury przyznało mu I MIEJSCE. Gratulacje!

Dębnicki Przegląd Piosenki Ułańskiej

W międzyszkolnym konkursie piosenki placówek Dzielnicy VIII zorganizowanym w ramach projektu „Przytulmy Polskę do serca” Bartosz Brzuchacz zajął I MIEJSCE w starszej kategorii wiekowej, Julia Gawłowska zajęła II MIEJSCE w tej samej kategorii, a Nadia Kunz III MIEJSCE w młodszej.

„Mam biało-czerwone serce” – konkurs recytatorski

W międzyszkolnym konkursie recytatorskim placówek Dzielnicy VIII zorganizowanym przez SP 110 ramach projektu „Przytulmy Polskę do serca” Bartosz Brzuchacz z kl. VII b zajął III MIEJSCE w starszej kategorii wiekowej, a Nadia Kunz z kl. I a – I MIEJSCE w młodszej, w tej samej kategorii Zbigniew Szerszeń  z kl. II a zdobył III MIEJSCE. Wyróżnienia otrzymali: Kinga Dragan i Tymoteusz Musielak.

Sportowe 2018/19

Mistrzostwa Polski w pływaniu

Z radością informujemy o sukcesach uczniów klasy VIII a w Mistrzostwach Polski w pływaniu, które odbyły się tym razem w Krakowie. Lekko nie było, ale cała trójka zakwalifikowała się do finałów. Zawody zakończyli z wynikami:

Justyna Waligorska:
brązowy medal 3 miejsce na 100 m stylem grzbietowym,
7 miejsce na 50 m stylem dowolnym
6 miejsce na 50 m stylem grzbietowym;

Jagoda Litner:
Mistrzostwo Polski -1 miejsce stylem grzbietowym na 50 m,
3 miejsce stylem klasycznym na 50 m ,
3 miejsce stylem dowolnym na 100 m;

Mikołaj Mruszczak:
7 miejsce stylem dowolnym na 100 m.

Ponadto dziewczyny wywalczyły złoty medal- Mistrzostwo Polski w sztafecie dziewcząt oraz wszyscy zajęli 2 miejsce w sztafecie mieszanej.

Mistrzostwa Polski w narciarstwie biegowym i zjazdowym

W dniach 12-14 marca 2019 r. uczennice klasy VIII a reprezentowały naszą szkołę w organizowanych przez ZSS „Sprawni razem” Mistrzostwach Polski w narciarstwie biegowym i zjazdowym. Zawody odbyły się w Zakopanem. Justyna Waligórskazdobyła Mistrzostwo Polski w slalomie specjalnym oraz Mistrzostwo Polski w slalomie gigancie. Jagoda Litner zajęła IV miejsce w slalomie i IV miejsce w slalomie gigancie.

Serdecznie gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów!

Ogólnopolskie Zawody Pływackie w Tarnowie

.Dnia 9.XI. 2018 r. uczniowie z klasy VIII a pod opieką p.Agnieszki Szmyd reprezentowali naszą szkołę w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich w Tarnowie. Efektem tego udziału były następujące sukcesy:

• Justyna Waligórska I miejsce stylem grzbietowym 25 m kobiet, II miejsce stylem dowolnym 50 m kobiet
  • Jagoda Litner I miejsce stylem dowolnym 25 m kobiet, I miejsce stylem grzbietowym 50 m kobiet oraz tytuł NAJLEPSZEJ ZAWODNICZKI MITINGU
  • Mikołaj Mruszczak II miejsce stylem dowolnym na 25 m mężczyzn, III miejsce stylem grzbietowym na 25 m

Ogólnopolski Mityng Pływacki Osób Niepełnosprawnych im. Krzysztofa Brzęczka

Dnia 17 października 2018 r. uczniowie klasy VIII a wzięli udział w Ogólnopolskim Mityngu Pływackim Osób Niepełnosprawnych im. Krzysztofa Brzęczka, który odbył się w Chrzanowie. Znów mogą się pochwalić swoimi zwycięstwami.

• Jagoda Litner I miejsce stylem dowolnym na 25 m kobiet,
  • Justyna Waligórska II miejsce stylem dowolnym na 25 m kobiet,
  • Mikołaj Mruszczak II miejsce stylem dowolnym na 25 m mężczyzn,
  • Jagoda Litner I miejsce stylem grzbietowym na 25 m kobiet,
  • Justyna Waligórska II miejsce stylem grzbietowym na 25 m kobiet,
  • Mikołaj Mruszczak III miejsce stylem grzbietowym na 25 m mężczyzn.

Mityng pływacki w Krakowie

Dnia 27. IX. 2018 r. już po raz drugi uczniowie klasy VIII a pod opieką p. A. Szmyd wzięli udział w mityngu pływackim w Krakowie. Kolejny raz mogą pochwalić się następującymi sukcesami:

• Jagoda Litner – II miejsce stylem dowolnym 25 m kobiet, 1 miejsce stylem grzbietowym 25 m kobiet
  • Justyna Waligórska – II miejsce stylem dowolnym 25 m kobiet, III miejsce stylem grzbietowym 25 m kobiet
  • Mikołaj Mruszczak – II miejsce stylem dowolnym na 25 m mężczyzn, III miejsce stylem grzbietowym na 25 m
  • I miejsce w sztafecie

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Religijne 2018/19

Konkurs wiedzy o św. Janie Pawle II

Do etapu diecezjalnego konkursu o św. Janie Pawle II „Nie bójcie się przygarnąć Chrystusa” zakwalifikowały się uczennice:

Lp.Imię i nazwisko ucznia Liczba punktów Klasa
1.Aleksandra Szot37VIII b