Jasełka

W piątek 22 grudnia obejrzeliśmy przedstawienie jasełkowe przygotowane przez s.Emanuelę z uczniami klas VII b, VIII b i VIII a. Spektakl był zatytułowany „Muzyka Bożego Narodzenia”.

Gala II Przeglądu Teatralnego – Teatr Praska 52

W środę 12 grudnia w Teatrze Praska 52 odbyła się gala teatralna – przegląd przedstawień opartych na ruchu i geście. Zaprezentowały się cztery szkoły; w tym nasza. Uczniowie klasy 4c oraz 4c przygotowali pod kierunkiem p. Agnieszki Frolich przedstawienie pt. „Oceanarium”

Gala finałowa w SCKM

W czwartek 29 listopada o godz. 17.00. odbyła się w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży uroczysta gala podsumowująca projekt „Przytulmy Polskę do serca”. W ramach projektu artystycznego szkół i placówek Dzielnicy VIII odbędą się cztery konkursy: recytatorski i wokalny dla szkół, recytatorski i wokalny dla przedszkoli. Wyłonieni finaliści wystąpili na scenie Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży. Koncert finałowy prowadziła znana krakowska artystka, Jaga Wrońska – wokalistka przez lata związana z kabaretem Loch Camelot, animatorka Krakowskich Lekcji Śpiewania. W finale wystąpili następujący reprezentanci naszej szkoły: Bartosz Brzuchacz – I miejsce w kategorii wokalnej i III miejsce w recytatorskiej (13 – 16 lat) Nadia Kunz – I miejsce w kategorii recytatorskiej i III miejsce w wokalnej (7 – 12 lat) Zbigniew Szerszeń – III miejsce w kategorii recytatorskiej (7 – 12 lat) Koło Muzyczno-Teatralne – I miejsce w kategorii zespołów wokalnych Maciej Liptak z zespołem – II miejsce w kategorii zespołów wokalnych

Dębnicki Przegląd Piosenki Ułańskiej

W czwartek 15.11.2018 r. odbył się w naszej placówce międzyszkolny konkurs pieśni patriotycznych. Jury przesłuchało 25 wykonawców; solistów, duety i zespoły. Udział wzięło 8 szkół, w sumie około 70 uczestników.Najczęściej wybierano znane pieśni legionowe jak „Piechota”,” Białe róże”. Pojawiły się utwory nawiązujące do okresu II wojny światowej; „Miasto 44”, „Major Ponury”, „Dziewczyna z granatem w ręce”, mieliśmy również okazję wysłuchać mniej znanych utworów jak „Siwy mundur” czy „Walc końcówka. Podczas imprezy Paulina Urbańska i Kamil Wyroba z klasy IV a odczytali najpiękniejsze życzenia dla Polski, które wcześniej przygotowali uczniowie.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

5 listopada klasy 0 – 3 obchodziły Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i najlepszy moment, aby przypomnieć sobie część z nich.
Uczniowie klas młodszych uczcili ten dzień przebierając się za ulubionych bohaterów bajkowych, odgadywali z jakich bajek pochodzą czytane przez panie fragmenty oraz rozpoznawali bajkowe postacie na fotografiach.

„Przytulmy Polskę do serca” – projekt Dzielnicy VIII

• konkurs recytatorski „Mam biało-czerwone serce” dla szkół podstawowych, klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych: środa 14 listopada – organizator SP 110, ul. Skwerowa 3 (inf.sekretariat / tel.12 266-49-39)
    karta zgłoszenia
  • konkurs wokalny „Dębnicki Przegląd Piosenki Ułańskiej” dla szkół podstawowych, klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych: czwartek 15 listopada – organizator SP 30, ul. Konfederacka 12 (inf.Krystyna Gubernat / tel.12 266-36-58 w.16)
    karta zgłoszenia
  • konkurs wokalny „Śpiewam o Polsce” dla przedszkoli i zerówek szkolnych: wtorek 13 listopada – organizator Przedszkole 67, ul. Skwerowa 3 (inf. Bogumiła Wal / tel.265-56-72)
    regulamin
  • konkurs recytatorski „Przytulmy Polskę do serca” dla przedszkoli i zerówek szkolnych: środa 14 listopada – organizator SP 30, ul. Konfederacka 12 (inf. Małgorzata Gofroń / tel.12 266-36-58)
    karta zgłoszenia
  • Uroczysty koncert laureatów będący podsumowaniem dorobku artystycznego szkół i placówek Dzielnicy VIII w zakresie twórczości patriotycznej odbędzie się w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży 29. listopada w godzinach popołudniowych.

Co Polacy śpiewali u progu niepodległości?

W poniedziałek 22 października zespół Koła Muzyczno-Teatralnego uczestniczył w niecodziennym wydarzeniu kulturalnym. Odwiedziliśmy Klub Dziennikarzy „Pod Gruszką”, stając się współtwórcami wykładu historycznego p. Piotra Boronia. Naszą rolą było zilustrowanie muzyczne gawędy o dawnych pieśniach patriotycznych, z których część jest popularna i śpiewana do dziś. Przygotowaliśmy dziewięć utworów. Wystąpili uczniowie z kl.7b, 5a, 4c; jako soliści: Bartosz Brzuchacz, Maciej Liptak, Serafina Kunz, Jakub Dorda i Mateusz Szeliga, a także… p. Adrian Karkowski. Opiekę artystyczną sprawowały panie: Anna Michalik i Krystyna Gubernat.

Ślubowanie

W piątek 12 października odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych przygotowane przez panie: Dorotę Kaję, Katarzynę Bil i Kamilę Szadkowską.