Menu

Terminarz

Terminy spotkań z rodzicami w roku szkolnym 2023/2024

  • zebrania z wychowawcami: 7 września (klasy 0- III), 14 września (klasy IV- VIII) , 14 grudnia, 25 stycznia, 9 maja
  • konsultacje: 19 października, 16 listopada, 21 marca, 18 kwietnia

Kalendarz roku szkolnego 2023/2024

  • rozpoczęcie roku: 4 września 2022
  • zimowa przerwa świąteczna: 23 grudnia 2023 – 1 stycznia 2024
  • ferie zimowe: 12 lutego – 23 lutego 2024
  • wiosenna przerwa świąteczna: 28 marca – 2 kwietnia 2024
  • dni wolne od zajęć dydaktycznych: 2 maja, 13 maja, 14, 15, 16 maja (egzamin ósmoklasisty), 31 maja, 17 czerwca

Życie szkolne:

wrzesień

  • Dzień Głośnego Czytania
  • Europejski Tydzień Języków Obcych
  • Szkolna akcja „Recepta na książkę”
  • Dzien Kropki
  • Kredkobranie

październik

  • Ślubowanie klas pierwszych i powitanie zerówki  – 13.X (piątek)
  • Wybory do Samorządu Uczniowskiego
  • Konkursy kuratoryjne – etap szkolny
  • Światowy Dzień Afazji
  • Tydzień ekologiczny
  • Dyktando niepodległościowe klasy IV-VIII – Po polsku o historii
  • Tydzień Uczniowskiej Superpomocy
  • III Międzynarodowa Edycja „Przerwy na czytanie”
  • Dzień Dyni kl. 0-III
  • Bal i korowód świętych 

listopad

  • Święto Niepodległości 
  • Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka
  • Udział w akcji „Szkoła do hymnu”
  • Konkurs Pięknego Czytania (etap szkolny, etap finałowy WBP – marzec)
  • Konkurs recytatorski kl.0-III  ,,Nuty i rytmy w poezji dziecięcej”
  • Krakowska Matematyka
  • Konkurs na najciekawszy różaniec
  • Andrzejki IV- VIII; w klasach
  • Andrzejki klas I-III i oddziału przedszkolnego (z pomocą uczniów klas starszych)
  • Dzień Pluszowego Misia
  • Konkurs recytatorski kl. IV – VII

grudzień

  • Kiermasz adwentowy
  • Kartka świąteczna na Boże Narodzenie
  • Kartki dla Domu Pomocy Społecznej
  • Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych
  • Klasowe mikołajki, klasowe spotkania przedświąteczne
  • Jasełka

styczeń

  • Wieczór kolęd polskich i ukraińskich
  • Orszak Trzech Króli – impreza szkolno-środowiskowa
  • Dzień Babci i Dziadka 
  • Konkurs plastyczno-literackich dla klas VIII
  • Bezpieczne ferie
  • M. Kopernik (rocznica 500-lecia urodzin; rocznica pod auspicjami UNESCO) i W. Szymborska (100 rocznica urodzin).
  • Konkurs na projekt znaczka pocztowego.
  • Zajęcia o A. Piłsudskiej dla klasy 5. Gazetka o A. Piłsudskiej.

luty

  • Dzień otwarty 1
  • Bal karnawałowy I – III
  • Bal karnawałowy IV – VIII
  • Konkurs plastyczny dla przedszkoli
  • Dzień Kota
  • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

marzec

  • Dzień otwarty 2
  • Dzień św .Patryka / konkurs plastyczny dla 0-III
  • Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych dla kl.IV-VIII
  • Powitanie wiosny  dla kl.I – III
  • Międzynarodowy Dzień Teatru – obchody roku A.Fredry
  • Światowy Dzień Zespołu Downa
  • Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych „Świetlik”
  • Kangur Matematyczny
  • Światowy Dzień Poezji Obcojęzycznej
  • Szlakami patrona – kościół o.o. Kapucynów, Krzyż Konfederatów Barskich kl VII
  • Warsztaty bibułkarskie przy parafii św. Stanisława Kostki

kwiecień

  • Konkurs ortograficzny IV-VIII
  • Dzień Książki dla Dzieci
  • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
  • Dzień Ziemi
  • Konkurs historyczny w jęz. angielskim
  • Okładki i zakładki do ulubionych książek
  • Kiermasz przy parafii św. Stanisława Kostki – palmy wielkanocne
  • Egzamin próbny dla klas VII i VIII
  • Historyczne rocznice majowe –  apel 

maj

  • Konkurs wiedzy o ruchu drogowym (zdobywanie karty rowerowej)
  • Konkurs ortograficzny I-III
  • Rowerowy maj
  • Dzień Europy
    • Wystawa prac i plakatów dotycząca UE oraz państwa aktualnie przewodniczącego UE (Szwecja)
    • Festiwal kultur (kuchnia, muzyka, stroje)
  • Rajd Szlakami Konfederatów Barskich w Lanckoronie
  • Szkolny konkurs na leporello literackie
  • Udział w Paradzie Szkolnych Patronów

czerwiec

  • Dzień Sportu kl. IV-VIII
  • Dzień Sportu kl.0-III
  • Prezentacje projektów z innowacji
  • Bezpieczne wakacje
  • Apel – podsumowanie pracy Samorządu i rozdanie nagród z konkursów i zawodów
  • Zakończenie roku kl. I – III
  • Zakończenie roku kl. IV – VIII – Nagroda dla Najlepszego Absolwenta