ROK SZKOLNY 2023/2024

Ruch to zdrowie

Nasi młodsi uczniowie z chęcią biorą udział w zajęciach sportowych organizowanych dla nich w czasie pobytu w świetlicy. Uczestnicząc w różnych grach i zabawach integrują się z grupą i poprawiają swoją kondycję.

red. Magdalena Kaczmarczyk


Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

W poniedziałek 20.11 obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. W świetlicy przypominaliśmy o prawach przysługujących naszym uczniom. Swoją wiedzę następnie mogli oni sprawdzić w różnych interaktywnych quizach. W ten sposób włączyliśmy się wraz z całą szkołą w akcję promowaną przez UNICEF.

Zajęcia plastyczne, czytelnicze, gry oraz wypoczynek na świetlicy

Narodowe Święto Niepodległości w świetlicy

Uczniowie świetlicy w tym tygodniu rozmawiali o symbolach narodowych i polskiej historii, śpiewali pieśni patriotyczne oraz wykonywali prace plastyczne związane z naszą Ojczyzną i patriotyzmem.

Zajęcia z wykorzystaniem sztucznej inteligencji AI

Nasi uczniowie w świetlicy uczą się jak można projektować z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Dzięki czemu rozwijają swoje umiejętności informatyczne oraz językowe.

Zajęcia z ekonomii

W świetlicy uczymy się matematyki i ekonomii w formie grywalizacji.

Szachy

W świetlicy często gramy w wiele gier planszowych rozwijając umiejętności strategii, planowania czy myślenia analitycznego. Jedną z ulubionych gier naszych uczniów są ostatnio szachy.

Zajęcia plastyczne

Klasa I a wspólnie przygotowała prace plastyczną, która obecnie zdobi jedną z sal świetlicowych.


Zajęcia plastyczne na świetlicy

Dzieci w świetlicy szkolnej SP 30 spędzają czas na wielu aktywnościach. Razem gramy, śpiewamy, rysujemy czy czytamy. Ostatnio wspólnie tworzyliśmy w sposób kreatywny biżuterie. Dzieci są szczęśliwe. Mają piękne pamiątki. Dodatkowo ćwiczyliśmy motorykę małą.

red. Ewa Kurak