Menu

Z życia szkoły – świetlica

ROK SZKOLNY 2023/2024

PAC MAN – konkurs plastyczny

22 maja odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów w świetlicowym konkursie plastycznym. Tematem była gra PAC MAN. Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział oraz gratulujemy wygranej!

Wiosenny konkurs

25 kwietnia odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów w świetlicowym konkursie plastycznym. Tematem było przestawienie Pani Wiosny. Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział oraz gratulujemy wygranej!

Wielkanocny „zbijak

W ubiegłym tygodniu uczniowie świetlicy uczestniczyli w przedświątecznym turnieju popularnego „zbijaka”. Mimo, iż zwycięzca zawsze jest tylko jeden, wszyscy uczestnicy walczyli do ostatniej sekundy meczu i włożyli w grę wielkie zaangażowanie oraz uśmiech.

🙂


Sport i zdrowe odżywianie, to dla człowieka ważne zadanie

W ostatnim czasie uczniowie świetlicy wzięli udział w zajęciach na temat zdrowego odżywiania. Mieli okazję m.in. tworzyć własną piramidę żywienia, po znalezieniu poukrywanych na sali produktów oraz zgadywania przy zmysłu dotyku wylosowanych warzyw i owoców. Uczniowie wykazali się niemałą wiedzą oraz zaangażowaniem w zajęcia.

Mikołajkowy turniej piłki nożnej

6 grudnia w naszej szkole odbył się turniej piłki nożnej przygotowany dla uczniów uczęszczających na świetlicę. Przy muzycznej oprawie ponad dwudziestu chętnych piłkarzy i piłkarek klas 1 do 5 przystąpiło do rywalizacji sportowej. Po meczach rozegranych systemem „każdy z każdym” wszyscy uczestnicy zostali obdarowani słodkim upominkiem oraz pamiątkowym dyplomem. Do zobaczenia na kolejnym turnieju..?

🙂

red. M. Kaczmarczyk

Przygotowania do Świąt

W świetlicy pełną parą idą przygotowania do Świąt. Dekorujemy świetlicę oraz przygotowujemy kolejne ozdoby świąteczne.

Zabawy na śniegu

Korzystając z pierwszych śnieżnych dni w Krakowie uczniowie klasy Ib wybrali się w ramach świetlicy na zabawy ruchowe na świeżym powietrzu.

Mikołajki

Świetlice oraz szkołę odwiedził święty Mikołaj. W szkole panowała radosna atmosfera. Czas spędziliśmy na zabawach i wykonywaniu prac plastycznych.

Zabawy z klockami konstrukcyjnymi

Nasi uczniowie uwielbiają zabawy z klockami konstrukcyjnymi. My również je kochamy – rozwijają motorykę małą oraz wyobraźnie przestrzenną.

Zimowe prace plastyczne

Nasi pomocnicy świętego Mikołaja nie próżnują. Dziś powstawały ozdoby choinkowe.

Ruch to zdrowie

Nasi młodsi uczniowie z chęcią biorą udział w zajęciach sportowych organizowanych dla nich w czasie pobytu w świetlicy. Uczestnicząc w różnych grach i zabawach integrują się z grupą i poprawiają swoją kondycję.

red. Magdalena Kaczmarczyk

Zajęcia plastyczne – ozdoby świąteczne

Informujemy, że pomocnicy świętego Mikołaja w świetlicy mają się bardzo dobrze i powoli rozpoczynają przygotowania do Świąt.


Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

W poniedziałek 20.11 obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. W świetlicy przypominaliśmy o prawach przysługujących naszym uczniom. Swoją wiedzę następnie mogli oni sprawdzić w różnych interaktywnych quizach. W ten sposób włączyliśmy się wraz z całą szkołą w akcję promowaną przez UNICEF.

Zajęcia plastyczne, czytelnicze, gry oraz wypoczynek na świetlicy

Narodowe Święto Niepodległości w świetlicy

Uczniowie świetlicy w tym tygodniu rozmawiali o symbolach narodowych i polskiej historii, śpiewali pieśni patriotyczne oraz wykonywali prace plastyczne związane z naszą Ojczyzną i patriotyzmem.

Zajęcia z wykorzystaniem sztucznej inteligencji AI

Nasi uczniowie w świetlicy uczą się jak można projektować z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Dzięki czemu rozwijają swoje umiejętności informatyczne oraz językowe.

Zajęcia z ekonomii

W świetlicy uczymy się matematyki i ekonomii w formie grywalizacji.

Szachy

W świetlicy często gramy w wiele gier planszowych rozwijając umiejętności strategii, planowania czy myślenia analitycznego. Jedną z ulubionych gier naszych uczniów są ostatnio szachy.

Zajęcia plastyczne

Klasa I a wspólnie przygotowała prace plastyczną, która obecnie zdobi jedną z sal świetlicowych.


Zajęcia plastyczne na świetlicy

Dzieci w świetlicy szkolnej SP 30 spędzają czas na wielu aktywnościach. Razem gramy, śpiewamy, rysujemy czy czytamy. Ostatnio wspólnie tworzyliśmy w sposób kreatywny biżuterie. Dzieci są szczęśliwe. Mają piękne pamiątki. Dodatkowo ćwiczyliśmy motorykę małą.

red. Ewa Kurak