OFERTA  SZKOŁY PODSTAWOWEJ
Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI NR 30 W KRAKOWIE 2021/2022

Zapraszamy na DNI OTWARTE 27.02. 2021 i 13.03.2021 w godz. 10 – 12.

Na czym polega dojrzałość szkolna?

Dojrzałość szkolna – ankieta

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej szkoły.

Przed nami rekrutacja do klas pierwszych i zerówki.

Zanim zaprosimy Państwa na DZIEŃ OTWARTY  SZKOŁY ( w reżimie sanitarnym) kiedy to będzie możliwość zwiedzania szkoły, rozmów z Dyrekcją i  nauczycielami, poznania szczegółów, zapraszamy na krótką relację fotograficzną oraz do zapoznania się z ofertą naszej szkoły.

W roku szkolnym 2021/2022 zostaną utworzone dwie klasy pierwsze – klasa ogólnodostępna oraz klasa integracyjna.

W obu klasach corocznie są prowadzone innowacje programowo – metodyczne. Język angielski w podziale na grupy i z większą ilością godzin już od klasy pierwszej. Od klasy pierwszej odbywają się również zajęcia komputerowe w pracowni informatycznej, w której są 22 stanowiska komputerowe z dostępem do sieci Internetowej. Współpracujemy z Fundacją Uniwersytet Dzieci. Uczestniczymy w projektach unijnych np. Cyfrowy Dialog, Zaprogramuj Przyszłość, dzięki którym szkoła otrzymała roboty edukacyjne i maty do kodowania. Zajęcia z kodowania prowadzone są w ramach lekcji przez naszych nauczycieli już od klasy pierwszej.

Uczniowie klas III w ramach wychowania fizycznego uczestniczą w bezpłatnych zajęciach na basenie KSOS. Istnieje możliwość zorganizowania odpłatnych wyjazdów na basen w ramach świetlicy dla chętnych uczniów klas I – II. Przez cały rok organizujemy sportowe przerwy. Od klasy IV uczniowie mogą uczęszczać na bezpłatne zajęcia SKS – piłka siatkowa, koszykowa, elementy unihokeja.

Klasy systematycznie wychodzą do kina, teatru, muzeum. Od wielu lat uczniowie klas 0 – III uczestniczą raz w miesiącu w koncertach Filharmonii Krakowskiej.

Na terenie szkoły zapewniamy opiekę pscychologa, pedagoga, logopedy zatrudnionych na pełne etaty.

Zapewniamy wszystkim dzieciom opiekę w świetlicy w godzinach: 7.00 – 17.00. W czasie zajęć świetlicowych klasy przebywają w oddzielnych salach pod opieką stałych wychowawców. Oferujemy zdrowe, smaczne, domowe obiady podawane w szkolnej stołówce przez firmę „Różowy Słoń”.  Szkoła jest objęta „Programem dla szkół”, z którego uczniowie klas I – III otrzymują owoce, warzywa i przetwory mleczne w czasie zajęć stacjonarnych.

Zapewniamy opiekę i pomoc pielęgniarki oraz bezpłatną opiekę stomatologiczną dzięki programowi UMK we współpracy z firmą dentystyczną.

Oferujemy zajęcia pozalekcyjne prowadzone przez nauczycieli oraz firmy zewnętrzne takie jak koszykówka, nauka języka angielskiego, hiszpańskiego, robotyka oraz zajęcia według zgłaszanych potrzeb rodziców w miarę wolnych sal.

Nasza Szkoła posiada doskonałą lokalizację w centrum miasta z korzystnymi połączeniami komunikacyjnymi. Stwarza kameralne warunki do nauki i poczucie bezpieczeństwa. Zapewnia uczniom i rodzicom ciepłą, serdeczną i troskliwą opiekę ze strony wszystkich pracowników Szkoły.

Sale lekcyjne są przestronne z wydzielonym miejscem do nauki i zabawy. W każdej sali znajduje się oczyszczacz powietrza ekran dotykowy lub tablica multimedialna.

Hol szkoły.
Przestronne korytarze.
Na korytarzach wydzielone są kąciki czytelnicze ze stolikami, kolorowymi pufami .
Toalety.
Sale wyposażone w ekrany dotykowe.
Sale wyposażone w tablice multimedialne.
Miejsce do zabaw i wypoczynku.
Przestronne sale lekcyjne.
Klasopracownia przyrodnicza.
Świetlica szkolna.
Główna świetlica zajmuje dwa pomieszczenia.
Jadalnia.
Hala sportowa.
Mała sala gimnastyczna, wykorzystywana nie tylko na lekcje, ale również na zajęcia sensoryczne.
Pracownia komputerowa.
Pracownia komputerowa .
Gabinet logopedyczny.
Dodatkowe pomieszczenie do zajęć indywidualnych.
Gabinet medyczny.

Biblioteka.
Boisko szkolne.
Bieżnia.

Plac zabaw z piaskownicą.

Zapraszamy!

Dorota Kaja