Menu

Oferta edukacyjna Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 30 w Krakowie na rok 2024/ 2025

Rekrutacja do szkół podstawowych rozpocznie się wkrótce. Szczegółowe informacje na stronie
https://krakow.elemento.pl/elemento-parents/main.actionZapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej szkoły.

Przed nami rekrutacja do klas pierwszych i zerówki.  

Zapraszamy Państwa na DNI OTWARTE  SZKOŁY – będzie możliwość zwiedzania szkoły, rozmów z Dyrekcją i  nauczycielami, poznania szczegółów.

Terminy DNI OTWARTE  SZKOŁY :

9 marca 2024 r. (sobota) od godz. 10-13 oraz 20 marca 2024 r. (środa)  od godz. 17-19  

W roku szkolnym 2024/2025 zostaną utworzone dwie klasy pierwsze – klasa ogólnodostępna oraz klasa integracyjna.

  • W obu klasach prowadzone będą innowacje programowo – metodyczne MIĘDZYNARODOWY  PROJEKT  EDUKACYJNY wspierający rozwój czytelnictwa ,,Czytam z klasą Lekturki spod chmurki”.
  • Język angielski w podziale na grupy i z większą ilością godzin już od klasy pierwszej.
  • Od klasy pierwszej zajęcia komputerowe w pracowni informatycznej, w której są 22 stanowiska komputerowe z dostępem do sieci internetowej.
  • Planujemy zorganizowanie bezpłatnych zajęć łyżwiarskich NAUKA I DOSKONALENIE JAZDY NA ŁYŻWACH – przy współpracy MOS – Zachód, 1 raz w tygodniu od września do kwietnia
  • We współpracy z Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana oraz   SCKM w obu klasach realizowany będzie prze 3 lata  cykl zajęć dotyczących dziedzictwa kulturowego Krakowa i regionu oraz poznawania legend, zwyczajów i tradycji. Będą to zajęcia w szkole, zajęcia w domach kultury oraz wyjścia z przewodnikiem.
  • Klasy będą uczestniczyć w cyklicznych koncertach Mobilnej Filharmonii, które będą odbywać się w szkole.

O nas…

Dobre, przyjazne miejsce…

Nasza Szkoła posiada doskonałą lokalizację w centrum miasta z korzystnymi połączeniami komunikacyjnymi. Stwarza kameralne warunki do nauki i poczucie bezpieczeństwa.

Tradycja i nowoczesność…

Jesteśmy szkołą z ponad 120-letnią tradycją, ale z nowoczesną bazą dydaktyczną i bardzo dobrym  poziomem edukacji.

Sale lekcyjne są przestronne z wydzielonym miejscem do nauki i zabawy. W każdej sali znajduje się oczyszczacz powietrza, ekran dotykowy lub tablica multimedialna z dostępem do internetu.

Wychowanie i nauczanie…

W szkole uczymy się być kreatywnymi i ambitnymi ludźmi, rozwijamy zdolności i zainteresowania; nauczyciele znają smutki i radości swoich uczniów.

Dbamy o rozwój,  bezpieczeństwo, tradycje, poszanowanie środowiska, zdrowie i kulturę osobistą. Ciepło, serdeczność i troskliwość, z którą na co dzień spotykają się uczniowie ze strony wszystkich pracowników Szkoły, tworzą przyjazną atmosferę i dają poczucie bezpieczeństwa.

Kameralne warunki nauki pozwalają dostrzec i rozwinąć talenty dzieci.

Dzięki temu uczniowie uzyskują wysokie wyniki nauczania.

Zajęcia sportowe odbywają się w dwóch salach gimnastycznych bogato wyposażonych w sprzęt sportowy oraz na bezpiecznym, kolorowym boisku i na placu zabaw.

O nowoczesnej edukacji naszej szkoły świadczą również świetnie wyposażone pracownie: językowa, komputerowa, logopedyczna, terapeutyczna.

Od klasy VII nasi uczniowie uczą się języka hiszpańskiego.

Sukcesy…

Nasi uczniowie biorą udział i odnoszą sukcesy w konkursach przedmiotowych

i tematycznych, m.in. organizowanych przez Małopolskiego Kuratora Oświaty, zostając finalistami i laureatami. Uczestniczą w licznych zawodach sportowych, konkursach plastycznych, recytatorskich. 

Wyniki egzaminów naszych uczniów są poziomie staninów 7 i 8.

Nauczyciele i inni specjaliści…

Nasza kadra to wykwalifikowani nauczyciele z doświadczeniem i pasją – otwarci na potrzeby każdego dziecka, z zaangażowaniem wykorzystujący w swojej pracy aktywizujące metody nauczania tak, by uczeń chciał zdobywać wiedzę.

Uczniowie naszej Szkoły mają zapewnioną opiekę specjalistów: logopedy, pedagogów szkolnych, pedagogów specjalnych, pedagoga terapeuty, psychologów, pielęgniarki.

Nie tylko nauka…

W Szkole w godz. 7/00-17/00 funkcjonuje świetlica, w której wychowawcy pomagają w odrabianiu zadań domowych oraz prowadzą różnorodne zajęcia tematyczne dla swoich podopiecznych.

Zdrowe i smaczne dwudaniowe obiady przygotowuje dla naszych uczniów firma cateringowa „RÓŻOWY SŁOŃ”, a serwowane są przez panie kucharki w szkolnej jadalni. Jest też możliwość kupienia drugiego śniadania (bułka) oraz skorzystania z automatu z napojami i przekąskami.

Dla naszych nowych pierwszoklasistów prowadzimy co roku majowe zajęcia adaptacyjne, podczas których dzieci mają możliwość spotkać się i miło spędzić czas  ze swoimi przyszłymi kolegami i wychowawcami.

W tym czasie Rodzice mogą skorzystać z porad: psychologa, pedagoga lub logopedy, którzy pomagają w przygotowaniu dziecka do podjęcia nauki.

Klasy często wychodzą do kina, teatru, muzeum.  Od wielu lat klasy 0-3 uczestniczą w koncertach Filharmonii Krakowskiej lub Mobilnej Filharmonii. Klasy 3 lekcje wychowania fizycznego realizują także w KSOSna basenie.

Uczniowie uczestniczą również w nauce i doskonaleniu jazdy na łyżwach.

Nasza Szkoła aktywnie włącza się w działania na rzecz społeczności lokalnej. Zawsze pamiętamy o naszych sąsiadach w Dzielnicy VIII – odwiedzamy podopiecznych DPS, współpracujemy z DK Podgórze, SCKM, z pobliskimi przedszkolami.

Dla wszystkich uczniów ….

Nauczyciele prowadzą bezpłatne: zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze; zajęcia rozwijające umiejętności; zajęcia rozwijające kompetencje społeczne: Samorząd Uczniowski, wolontariat;  korzystają z zajęć prowadzonych przez inne instytucje edukacyjnych , to  robotyka, szachy.

Zapraszamy!

Dorota Kaja

autor zdjęć Krzysztof Szkolnicki szkolne.studio