Z radością i dumą informujemy, że Maciek Liptak z klasy VIII a został LAUREATEM czwartej edycji konkursu wokalnego „Zaśpiewaj i Ty Niepodległej” organizowanego przez Wojewodę Małopolskiego p. Łukasza Kmitę oraz Prezesa Kopalni Soli „Wieliczka” S,A. p. Jana Nowaka. Wraz z towarzyszącym mu skrzypkiem Jankiem Hliwą zajął II MIEJSCE w kategorii wiekowej klas IV – VIII (zespoły).

Tylko do poniedziałku 25 października do godz.23.59 można głosować na NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI! Zapraszamy 🙂


Tutaj link do głosowania.


Tutaj posłuchaj konkurencji. Jeśli, oczywiście, chcesz… bo nasi i tak są najlepsi 🙂

I. Organizatorzy konkursu

  • Wojewoda Małopolski p.Łukasz Kmita
  • Prezes Kopalni Soli „Wieliczka” S.A. p.Paweł Nowak
  • Prezes Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” Turystyka Sp. z o.o. p. Michał Roehlich

II. Partnerzy konkursu

  • Małopolski Kurator Oświaty p. Barbara Nowak
  • Dyrektor Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka p. Jan Godłowski
  • Akademia Muzyczna w Krakowie
  • Agencja Mienia Wojskowego

III. Patronat medialny

  • TVP3 Kraków
  • Radio Kraków

Oto zwiastun koncertu galowego, który będzie można obejrzeć na żywo w czwartek 28 października o godz.13.00 na kanale Youtube Kopalni Soli „Wieliczka”. W zwiastunie wykorzystano fragmenty nagrań z poprzedniej trzeciej edycji.

red. K.Gubernat


Zobacz także:

uczniowie biorący udział w Ogólnopolskich Mistrzostwach sztafet na ergometrze wioślarskim
Aktualności

Złote dziewczęta

26 listopada odbyły się XV Ogólnopolskie Mistrzostwa sztafet na ergometrze wioślarskim.
Szkołę reprezentowały 3 sztafety dziewcząt. Wszystkie walczyły dzielnie do ostatniego pociągnięcia wioseł i zajęły wysokie miejsca.

Niepodległa do Hymnu

W związku z 104 rocznicą odzyskania niepodległości szkoła wzięła udział w akcji ogólnopolskiej Niepodległa do hymnu. Uroczysty apel odbył się 8 listopada. Przygotowała go klasa 5b. Uczniowie wraz z całą społecznością szkolną śpiewali pieśni patriotyczne. Ponadto zabrali nas w podróż w czasie do roku 1918. Mogliśmy usłyszeć głos naszych przodków i dowiedzieć się co czuli

Światowy Dzień Pluszowego Misia 25 listopada

Ten wyjątkowy dzień dzieci obchodziły w swoich klasach. Zerówka Klasa 1 Klasa 2 a Klasa 2a do matematycznych zmagań zaprosiła swoje misie. Klasa 2 b Klasa 2b obejrzała prezentację multimedialną o tym dniu, wykonała pracę plastyczne, z wykorzystaniem programu Wordwall rozwiązywała zagadki, labirynty, rebusy. Czytaliśmy fragmenty książek o misiach m.in. Cz. Janczarski „Miś Uszatek”, Klasa