Świetlica czynna:

od poniedziałku do piątku 7:00 – 17:00 (w warunkach nauki stacjonarnej)

Wychowawcy świetlicy:

• Grażyna Micek – klasa I a /s. 104
  • Mateusz Bukowczan – klasa II a / s.109
  • Elżbieta Zadworny / Agnieszka Cyankiewicz – klasa III a / s.108
  • Katarzyna Pawłowska – klasa III b / s. 110
  • Anna Michalik, Magdalena Kaczmarczyk, Barbara Kozłowska – klasa II b i klasy starsze / świetlica-parter

A.M.

Praca świetlicy

W naszej świetlicy dbamy o zrównoważony rozwój dziecka pracujemy z godnie z zasadami pedagogiki zabawy, tak,  aby zaspokoić potrzeby dzieci. Uczniowie spędzając czas wolny, odpoczywają, bawią się, jednocześnie rozwijają zainteresowania, zaspokajają potrzeby ruchu, tworzenia, działania w grupie. Aby uniknąć przepełnienia i hałasu popołudniami zajęcia świetlicowe odbywają się, oprócz głównej świetlicy, w czterech salach lekcyjnych.

Współpracujemy z Fundacją Znaczy się, która organizuje u nas bezpłatne warsztaty artystyczne. Regularnie, przez cały rok korzystamy z sali gimnastycznej, a w sezonie z boiska i placu zabaw. Dbmy o relaks i wyciszenie emocji dzieci, w ramach zajęć świetlicowych odbywają się zajęcia z muzykoterapii  (kamertonowej). W ramach świetlicy działa również Koło Muzyczno – Teatralne, do którego należą uczniowie w różnym wieku, także starsi.

Jeżeli chcesz przeczytać o codziennej pracy świetlicy otwórz poniższego bloga:

Świetlica – blog