Menu

Z życia szkoły – klasy IV – VIII

ROK SZKOLNY 2023 / 2024

Warsztaty teatralne w SCKM

Klasa 6b udała się 12.04 na warsztaty teatralne do Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie. Zespół poznał teatr od kulis między innymi poprzez ćwiczenia w inscenizacji krótkich form teatralnych. Nieodłączną częścią wycieczki były też pobyt na placu zabaw.

Wycieczka klasy 6b do Muzeum Archeologicznego

Klasa 6b udała się 05.04 na wycieczkę do Muzeum Archeologicznego w Krakowie. Uczestniczyliśmy w warsztatach pt. Jak się połapać w świecie antycznych bogów. Naszą wiedzę utrwaliliśmy wykonując maski nawiązujące do bogów dawnego Egiptu. Następnie zwiedziliśmy wystawę stałą muzeum. W planie dnia nie zabrakło posiłku oraz rekreacji w archeologicznym ogrodzie zabaw.

Dzień Świętego Patryka

W naszej szkole obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka czyli Saint Patrick’s Day. Każdy, kto miał na sobie coś zielonego, został poczęstowany złotem irlandzkiego skrzata leprechauna. Bardzo w tym pomogła nam Rada Rodziców naszj Szkoły. Klasy I – III mogły wziąć udział w konkursie plastycznym i stworzyć lapbooki. Klasy I – IV mogły sprawdzić się w quizie na temat obchodów Dnia Św. Patryka i wiedzy o Irlandii.  Wspaniałe nagrody ufundowało nam Wydawnictwo Macmillan Polska. Bardzo dziękujemy naszym sponsorom Radzie Rodziców i Wydawnictwu Macmillan Polska! Dzięki nim mieliśmy dużo dobrej zabawy i radości, co widać na zdjęciach. 

red. Joanna Arciszewska

Lekcja w 6a

Lekcja w kl. 6a nt. wiersza Wisławy Szymborskiej pt. ,,Mała dziewczynka ściąga obrus” i wykonywanie kolaży do tego utworu.

Konkurs fotograficzny

Uczennice klasy 7b Gabriela Szot oraz Barbara Szczechowicz zostały laureatkami konkursu „Sztuka ludowa małopolski” zorganizowanego przez Centrum Młodzieży im. dr. H.Jordana w Krakowie.

Gabriela zajęła miejsce II fotografią dań regionalnych, a Barbara III miejsce fotografiami kamiennych rzeźb.”

Gratulujemy !

Wycieczka do Pałacu Biskupa Erazma Ciołka w Krakowie

Klasa 6b odwiedziła 01.03 Pałac Biskupa Erazma Ciołka, który jest jednym z oddziałów Muzeum Narodowego w Krakowie. Uczniowie zwiedzili wystawę sztuki dawnej od czasów średniowiecza po XVIII wiek. Poza tym w trakcie wycieczki utrwalaliśmy także wiedzę z zakresu architektury.

Szkolny konkurs układania kostki Rubika

9 lutego odbył się w naszej szkole Konkurs Układania Kostki Rubika pod patronatem Samorządu Szkolnego. Uczniowie klas IV-VIII startowali w konkurencji 3x3x3 oraz Pyraminx. Zwycięzcą w obydwu kategoriach został Bartosz Gryglewski z klasy 8b.

Gratulujemy!

Noworoczny turniej siatkówki

Dnia 11.01 w naszej szkole odbył się międzyklasowy turniej siatkówki dla klas 6-8. W zawodach wzięło udział ponad 40 dziewcząt i chłopców. W przyjaznej atmosferze i sportowym duchu przez kilka godzin prowadziliśmy zaciętą rywalizację, która zakończyła się zwycięstwem zespołu „Grupa Azoty Zaksa Kędzierzyn Koźle” stworzonego z uczniów klasy 8a oraz 8b. Gratulujemy i do zobaczenia na kolejnych sportowych imprezach

🏆
🏐

Wycieczka klasy 6b

Klasa 6b wybrała się 18.01 na wycieczkę do Biblioteki Kraków przy ulicy Powroźniczej 2. Mieliśmy możliwość bliższego poznania biblioteki i jej zbiorów. Poza tym podczas lekcji bibliotecznej przypomnieliśmy sobie historie pisma oraz ćwiczyliśmy znajomość egipskich hieroglifów.

Bombka z Memmingen

Uczniowie klasy VI b uczestniczyli w słuchowisku pt. „Bombka z Memmingen” zrealizowanym przez IPN, radio Olsztyn oraz BohaterON. Poznaliśmy historię pewnego eksponatu muzealnego, z którym łączyły się wojenne losy Aureliusza Dembińskiego. Bohater jako nastoletni chłopak po powstaniu warszawskim trafił do obozu jenieckiego Memmingen. Tam spędził swoje pierwsze samotne Święta poza Ojczyzną oraz z dala od rodziny.

Uczniowie wykonali w ramach zajęć bombki wzorowane na wspomnianym eksponacie z Memmingen.

Muzeum w pudełku

11.12 odbyła się kolejna część zajęć związanych z projektem POLIN Muzeum w pudełku. Swoją wiedzę dzięki grywalizacji oraz zabawie poszerzały m.in. klasa 8a w ramach WOS oraz koło historyczne.

Mikołajki

Klasa 6b świętowała klasowe mikołajki 7.12 grudnia. Cieszyliśmy się z pięknych prezentów. Czas spędziliśmy także przy słodkich i słonych przekąskach poznając funkcje nowych zabawek oraz grając w gry planszowe.

Ubieranie choinki

Klasa VI b rozpoczęła przygotowania do Świąt. Tradycyjnie ubrała kilka świątecznych choinek, które zdobią naszą salę.

Turniej tenisa stołowego

W dniach 28 i 29.11. 2023 nasi uczniowie wzięli udział w turnieju tenisa stołowego zorganizowanego przez SP 25. Reprezentanci naszej szkoły z wielkim zaangażowaniem rywalizowali w swoich kategoriach wiekowych. Natomiast na szczególne wyróżnienie zasługuje uczeń klasy 4a – Darek Szot, który zajął 1 miejsce na 11 uczestników w grupie klas 4. Gratulujemy sukcesów!

red. M. Kaczmarczyk

Warsztaty Muzeum w pudełku

Klasa 6b uczestniczyła 20.11 w czterogodzinnych warsztatach z projektu Muzeum POLIN z Warszawy pt. Muzeum w pudełku. Klasa poznawała bliżej kulturę żydowską. W trakcie uczniowie nie tylko słuchali interesujących wykładów, ale także oglądali filmy czy tik-toki. Ponadto grali w grę czy tworzyli plakaty związane z tematem. Poza tym mieli styczność z judaikami, które pomogły im w poznaniu omawianej kultury i religii. Wszystko odbyło się dzięki uprzejmości Muzeum POLIN oraz Pani edukator Alicji Koperskiej.

W ramach projektu swoją wiedzę i umiejętności poszerzyło także grono pedagogiczne.

Andrzejki klasy 6b

Klasa 6b świętowała Andrzejki biorąc udział w przygotowanych przez uczniów zabawach i wróżbach. Poza tym pojawiły się słodkości oraz chińskie ciasta z wróżbą upieczone przez jedną z naszych uczennic. Później radosnym nastrojem i słodyczami dzieliliśmy się z resztą szkoły.

Wycieczka do Muzeum Inżynierii i Technologii

Klasa 6 wybrała się 3.11.2023 na wycieczkę do Muzeum Inżynierii i Technologii. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach dotyczących układu SI. Zajmowali się m.in. ważeniem i mierzeniem różnych przedmiotów i osób, a następnie przeliczali wyniki na dawne jednostki. Później wspólnie zwiedzaliśmy wystawę „Miasto. Technoczułość”.

Edukacja ekonomiczna

W dniach 5.10 oraz 12.10.2023 r. klasa 6b realizowała projekt dotyczący edukacji ekonomicznej. Uczniowie poznawali zagadnienia funkcjonowania gospodarki wolnorynkowej. Ich wiedza została utrwalona w formie grywalizacji.

red. Ewa Kurak

Scrapbooking

Klasa 6b próbowała swoich sił w scrapbookingu.

Dzień chłopaka w klasie 6b

Klasa 6b obchodziła w czwartek dzień chłopaka. Uczniowie cieszyli się ze spersonalizowanych prezentów oraz spędzili miło czas grając w ulubione gry planszowe.

red. Ewa Kurak


Narodowe Czytanie

Narodowe Czytanie i klasa VII? Czy to mogło się udać? Owszem! Słoneczna pogoda oraz sielankowe miejsce (przy piaskownicy) pozwoliły nam przenieść się w bardzo odległe czasy, bo do XVI w. Podróż nie była łatwa, ale zaangażowanie uczniów klasy VII a pomogło w pokonaniu wszelkich trudów napotkanych po drodze. W ciszy „oglądali” obrazy słowem namalowane, a przedstawiające historię Jana i Cecylii, żeby później, już nie w skupieniu, rozszyfrować zawiłe znaki, odkryć hasła zapisane w QR kodzie, odszukać w wykreślance zawody, o których nikt już nie pamięta, rozwiązać krzyżówkę oraz przejść labirynt. Przez chwilę poczuli się potomkami litewskiego rodu, a najważniejsze było to, że wszyscy pracowali z ogromnym zapałem, pomagali sobie nawzajem oraz integrowali się. Czy jest coś wspanialszego?

red. Marta Kidoń

ROK SZKOLNY 2022 / 2023

Dzień Sportu

16 czerwca jak co roku odbył się w naszej szkole Dzień Sportu. Klasy rywalizowały ze sobą w następujących dyscyplinach: wyścigi rzędów, slalom, tor przeszkód, rzut do celu, skoki na skakance. Poza tym uczniowie spędzali czas wolny na malowaniu w plenerze. Szkolne święto zakończyło się obdarowaniem wszystkich uczestników. W sporcie liczy się bowiem nie tylko wynik, ale duch walki oraz dobra zabawa.

red. Ewa Kurak

Gra ,,Krakowskim targiem”

Klasa 5b w ramach świętowania Dnia Dziecka odbyła kilka wycieczek i spacerów na początku czerwca. W ramach jednej z nich w dniu 7 czerwca zwiedziliśmy Kazimierz oraz uczestniczyliśmy w grze w Muzeum Etnograficznym im. Seweryna Udzieli. Uczniowie poznali kulturę oraz życie codzienne XIX-wiecznych krakowiaków i górali. Dodatkowo sami wcielili się w rolę naszych przodków. Na potrzeby gry „Krakowskim targiem” poznali tajniki różnych zawodów, próbowali swych sił w pracy zarobkowej oraz trzymali kciuki, aby los okazał się łaskawy, a wszelkie klęski i niepowodzenia omijały ich warsztaty pracy. Na końcu udali się na miejski targ i starali się sprzedać jak najwięcej. Cała klasa wczuła się doskonale w swoje rolę. W kolejnych dniach na szkolnych korytarzach nadal trały dyskusje na temat podaży, popytu oraz skutecznego marketingu.

red. Ewa Kurak


Kl. VIII C w Muzeum AGH w Krakowie

Środa 21 VI 2023 r. to dzień, w którym odbyła się wycieczka do Muzeum AGH. Uczennice i uczniowie mogli tam uczestniczyć w niezwykłej lekcji fizyki. Sprzyjała temu możliwość wykonywania doświadczeń z dziedziny optyki czy akustyki. Na samym początku poczuliśmy się jak w gabinecie krzywych luster (a to przecież fizyka: zwierciadło wypukłe i zwierciadło wklęsłe). Potem można było zasiąść za kierownicą prawdziwego samochodu wyścigowego lub położyć się na łóżku fakira. Można było zagrać na gitarze, ukulele, a także… klapkofonie czy wypełnionych wodą butelkach. Zachęcamy inne klasy do wzięcia udziału w takich warsztatach w nowym roku szkolnym.

Red. i fot.: Mirela Rubin-Lorek

Wizyta w Instytucie Cervantesa w Krakowie

W piątek, 16 czerwca 2023 r., część klasy 8c wraz z wychowawczynią p. Mirelą Rubin-Lorek oraz p. Kingą Suchoń- nauczycielką języka hiszpańskiego wybrała się do Instytutu Cervantesa. Serdecznie przywitała nas pani dyrektor Beatriz Hernanz Angulo. Lekcję hiszpańskiego poprowadziła Ester Rabasco Macias. Oglądaliśmy również niezwykłą wystawę prac Juana Soriano. Na koniec w bibliotece uczniowie świetnie się bawili przy grze Dixit. Z całą pewnością takie wizyty staną się tradycją w naszej szkole.

Historyczna gra miejska w Parku Strzeleckim

W środę, 31 V 2023 r., część klasy VIII C wraz z wychowawczynią oraz z
Dimą Polishchukiem – asystentem kulturowym uczniów ukraińskich wybrała się do Parku Strzeleckiego w dzielnicy Wesoła, która kiedyś znajdowała się na przedmieściach naszego miasta, a obecnie jest to część Śródmieścia.

Druga część klasy uczestniczyła w wycieczce dla członków Szkolnego Koła Caritas.

Uczennice i uczniowie podzielili się na grupy, wzięli karty pracy i ruszyli do wykonywania zadań. A trzeba powiedzieć, że zadania były różnorakie: coś odgadnąć (np. o którą postać z którego pomnika chodzi), coś policzyć (np. ile jest popiersi Królów Kurkowych), nawet zrobić sobie selfie z wybranym monumentem! Należało się też popisać talentem plastycznym i naszkicować króla Jana III Sobieskiego.

Trzeba przyznać, że wszystkie grupy wykonały wspomniane i inne zadania śpiewająco, dlatego w nagrodę wszyscy otrzymali szóstkę z historii.

A potem udaliśmy się na spacer, były lody, wizyta w cerkwi prawosławnej przy ul. Szpitalnej, podziwianie dziedzińca Collegium Iuridicum wraz z rzeźbą Igora Mitoraja (ale nie chodzi o słynną „Głowę” z Rynku Gł., czyli „Erosa Bendato”). I wreszcie – powrót do szkoły.

Może taka gra miejska stanie się już tradycją w naszej Szkole?

Red.: Mirela Rubin-Lorek, autorka wspomnianej gry miejskiej

Dzień Międzykulturowy

30 maja 2023 roku w szkole celebrowaliśmy Dzień Międzykulturowy. W naszej placówce uczą się i pracują osoby z różnych stron Polski oraz świata. Mamy różne tradycje i obyczaje. Różnimy się od siebie, ale tylko razem tworzymy unikalną całość. Tego dnia mieliśmy okazję poznać się bliżej. Uczniowie i nauczyciele wspólnie uczestniczyli w grach i zabawach. Jednym z nich był interaktywny quiz dotyczący wiedzy o Hiszpanii i Szwecji. Licznie zgromadzeni uczniowie mogli miło spędzić czas na malowaniu twarzy, lepieniu figurek z modeliny czy podczas zajęć tanecznych w rytmie hiszpańskich przebojów. Uwagę przyciągały też przekąski z różnych stron świata. Pięknie przyozdobiony stół zajmowały potrawy kuchni bałkańskiej, francuskiej, greckiej, włoskiej, fińskiej oraz izraelskiej. Plotka głosi, że wszystkim się podobało, a Dzień Międzykulturowy stanie się naszą tradycją.

red. Ewa Kurak

Kolejne sukcesy sportowe

We wtorek 25.04.23 odbyły się zawody mixtów koszykówki klas 5-6. Uczniowie reprezentujący naszą Szkołę wywalczyli l MIEJSCE w grupie! Zdobywając jednocześnie awans do finałów Ligi Dzielnicy VIII.

W czwartek 27.04.23 zostały rozegrane finały, na których zaciętą walką i zaangażowaniem zajęliśmy miejsce na podium!

Podsumowując całą rozgrywkę zdobyliśmy III miejsce na dziesięć drużyn! Ogromne gratulacje dla naszych uczniów

Skład zespołu: 5b: Piotrek R., Olek M., Piotrek N., Jarek P. 6a: Róża Ś., Natalia K., Hania S. 6b: Szczepan N., Witek M., Adam S., Kuba P., Staszek S., Hela W., Darina B., Ania H.

Red.: Katarzyna Szczebak

Dokończ wiersz Szymborską

Nasza SP30 bierze udział w akcji #MistrzyniSzymborska, dlatego uczniowie kl. VIII A i VIII C zabawili się w poetów i dokończyli wiersz Noblistki pt. ,,Cebula”. Zakończenia utworu są zaskakujące.

Rys.: Anastazja Pestova, kl. VIII A Tekst i zdj.: Mirela Rubin-Lorek


Egzamin 8-klasisty coraz bliżej

Egzamin coraz bliżej, a więc i zapał do nauki większy.

Zmagania z literaturą przynoszą efekty w postaci tzw. okienek lekturowych. W taki prosty i piękny sposób można sobie uporządkować wiadomości nt. lektury – w tym przypadku powieści pt. ,,Syzyfowe prace” autorstwa Stefana Żeromskiego.

Okienka zostaną wklejone do zeszytu. A niektóre zeszyty to prawdziwe cacka!

Autorka: Mirela Rubin-Lorek

Zwiedzanie Kazimierza


Klasa Vb zwiedzała dziś dzielnice Kazimierz. Przypomnieliśmy sobie zarówno zabytki kultury chrześcijańskiej, jak i żydowskiej. Oprócz odwiedzenia dwóch kościołów, byliśmy także w dwóch synagogach oraz na cmentarzu żydowskim. Utrwalaliśmy wiedzę o historii i kulturze Żydów.

Akcja Żonkile

Klasy 8 wzięły udział w ogólnopolskiej akcji Żonkile. Przypomnieliśmy historię holocaustu i powstania w getcie warszawskim. Obejrzeliśmy także animacje „Zdążyć przed Panem Bogiem” przygotowaną przez Muzeum POLIN .

Z życia klasy Vb

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej galerii ukazującej nasze klasowe życie. W ostatnich miesiącach uczestniczyliśmy w kilku projektach m.in. Krokusy oraz cyklicznych warsztatach dotyczących kultury krakowiaków i górali. Przygotowywaliśmy plakaty dla całej szkoły dotyczące naszego patrona, a w listopadzie przypominaliśmy o prawach dziecka. W styczniu rozpoczęliśmy rok Aleksandry Piłsudskiej.

Ponadto, jak co roku, realizowaliśmy projekt Godzina Geniusza podczas, której przygotowujemy prace na tematy, które nas interesują, ale nie znajdują się w podstawie programowej. Tradycją są też nasze śniadania. Zaczęliśmy nimi nowy rok szkolny nawiązując do tradycji szkolnych z lat 60. XX w. Świętujemy także Boże Narodzenie, Wielkanoc oraz inne uroczystości.

Upiększamy też naszą sale, która cieszy oko wszystkich uczniów szkoły. Jest nie tylko pracownią historyczną, ale także świętuje razem z nami oraz wraz z nami się zmienia.

Historia po naszemu …

Zapraszamy do galerii, która pokaże jak uczymy się historii w naszej szkole. Bardzo lubimy debaty, projekty. Często przygotowujemy breaking newsy niczym prawdziwi reporterzy. W naszej pracy pojawiają się też plakaty, gry czy debaty. W klasach 6 wybieramy także własnego władcę elekcyjnego. Natomiast w klasach 8 projektujemy własne państwo.

Szkolny konkurs o Irlandii dla klas IV – VIII:

W szkolnym konkursie o Irlandii 1 miejsce zajęła Maja Zielińska Koschalka z 7b, wyróżnienia otrzymują Emilia Olajossy-Ptak (7b) oraz Katarzyna Styczeń (5b). Dyplomy i nagrody będą do odebrania na apelu podsumowującym II semestr.
Gratulacje!

Mamy 2 finalistów i jedną laureatkę Kuratoryjnego Konkursu z Języka Angielskiego!

Miło nam poinformować, że w tym roku mamy 2 finalistów i jedną laureatkę Kuratoryjnego Konkursu z Języka Angielskiego.
Maja Zielińska-Koschalka z 7b zdobyła tytuł laureatki.
Maja Szpyrka z 7b oraz Julian Staniszewski z 8c zdobyli tytuły finalistów.
Gratulacje!!!

Międzyszkolny konkurs plastyczny dla uczennic i uczniów klas 1-4 Droga szkolna Społeczności!

Na ogłoszony międzyszkolny konkurs plastyczny dla uczennic i uczniów klas 1-4, polegający na wykonaniu plakatu w dowolnej technice plastycznej na temat bezpieczeństwa podczas ferii wpłynęło 65 prac z 3 szkół krakowskich.
Wszystkie dzieci przesłały bardzo ciekawe i piękne prace.
Komisja konkursowa dokonała oceny prac zgłoszonych do konkursu i wyłoniła 6 Laureatów Konkursu:

I miejsce zdobyła uczennica 2 klasy SPzOI nr 3 w Krakowie – Zofia Dziadowiec
II miejsce zdobył uczeń 2 klasy SPzOI nr 30 w Krakowie – Wojciech Zmaczyński
III miejsce zdobył uczeń 1 klasy z SPzOI nr 30 w Krakowie – Jakub Komorowski
wyróżnione prace:
Wojciech Urbanik – SPzOI nr 3 w Krakowie
Natalia Bisping Adamik – SP nr 110 w Krakowie
Tobiasz Wróbel – SPzOI nr 3 w Krakowie

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a autorom nagrodzonych prac serdecznie gratulujemy!!!

Szkolny konkurs plastyczno-literacki dla uczennic i uczniów klas ósmych

Na ogłoszony szkolny konkurs plastyczno-literacki dla uczennic i uczniów klas ósmych, polegający na wykonaniu ilustracji do lektury obowiązkowej, wpłynęło 13 prac.

Oto wyniki:

I m. ex aequo: 1. Maja Biały (kl. 8c): „Świtezianka” 2. Natalia Hardt (kl. 8b): „Balladyna” 3. Aleksandra Rogowska (kl. 8c): „Pan Tadeusz”

II m. ex aequo: 1. Róża Czaplińska (kl. 8c): „Latarnik” 2. Paulina Urbańska (kl. 8a): „Latarnik”

III m. ex aequo: 1. Anna Maistrenko (kl. 8c): „Latarnik” 2. Maryla Matoga (kl. 8c): „Opowieść wigilijna”

Zwyciężczyniom serdecznie gratuluję!

Mirela Rubin-Lorek, organizatorka i członkini jury

Akcja ,,Zakładka do książki”

Klasa VIII C zrobiła młodszym koleżankom i kolegom prezent w postaci zakładek do książek. Zakładki można było zabrać ze sobą, pokolorować i… używać.


Na zdjęciu – kl. V A

Red. i fot.: Mirela Rubin-Lorek

Lekcje biblioteczne klas ósmych w bibliotece przy ul. Powroźniczej 2

Na przełomie jesieni i zimy wszystkie klasy ósme naszej Szkoły brały udział w lekcjach bibliotecznych w placówce zwanej niegdyś Podgórską Biblioteką Publiczną; obecnie jest to Biblioteka Główna. Lekcje miały temat: Słownikowe A… B… C… Rodzaje i funkcje słowników. Uczniowie i nauczyciele zapoznali się z historią dworku, w którym mieści się książnica i zaznajomili z zasadami klasyfikacji zbiorów. Następnie ósmoklasiści, podzieleni na kilkuosobowe grupy, mieli za zadanie znaleźć na półkach wybrane publikacje, posługując się m.in. elektronicznym katalogiem książek i płyt CD; musieli także skorzystać z różnorodnych słowników, aby wyszukać wybrane terminy, synonimy, antonimy i związki frazeologiczne. Miejmy nadzieję, że ta wizyta zachęci do korzystania przez uczniów z bogatego księgozbioru goszczącej nas Biblioteki. Być może za jakiś czas ktoś z naszych wychowanków ukończy studia bibliotekoznawcze i zostanie bibliotekarzem?

Red.: Mirela Rubin-Lorek

Literatura wojny i okupacji na lekcjach języka polskiego.

Efekty pracy kl. VIII C po omówieniu książki Aleksandra Kamińskiego pt. ,,Kamienie na szaniec” oraz wiersza Tadeusza Różewicz pt. ,,Warkoczyk” – plakat oraz lapbooki.


red. Mirela Rubin – Lorek

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu

W Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu – 27 stycznia – odbyły się premiery filmów edukacyjnych o historii społeczności żydowskiej w Łodzi i Krakowie w reżyserii Łukasza Kamila Kamińskiego. Nasza Szkoła włączyła się w akcje Muzeum Historii Żydów Polskich.


Kolejny dzień na sportowo

W poniedziałek 5.12.22 r. odbył się kolejny turniej organizowany przez Małopolski SZS w ramach projektu ,,Integracja przez sport” – tym razem mixty siatkarskie. Drużyna z naszej szkoły trafiła do grupy A i zdobyła III miejsce. Emocji było bardzo dużo, a walki zawodników jeszcze więcej! Wielkie gratulacje dla naszych uczniów. Skład zespołu: Paulina 8a, Ola 8a, Nastia 8b, Zosia 8c, Mateusz 8a, Oskar 8a, Oleksii 8b, Yurii 8b, Joachim 8b, Stanisław 8b, Julian 8c, Józek 8c, Heorhii 8c.

Dziękujemy bardzo organizatorom.

red. Katarzyna Szczebak

Złote chłopaki

W piątek 2.12.22 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w turnieju koszykówki chłopców i wywalczyli II miejsce! Zawody odbyły się w ramach projektu ,,Integracja przez sport” organizowanego przez Małopolski SZS, do którego zostali zgłoszeni nasi uczniowie, dzięki czemu mogli brali udział w dodatkowych treningach pozalekcyjnych w listopadzie i grudniu. Gratulacje dla naszych uczniów za walkę na boisku. Skład zespołu: Józek 8c, Kajtek 8c, Oleksii 8b, Yurii 8b, Olek D. 8a, Olek N. 8c, Jacek 8c, Heorhii 8c, Illia 8a.

Wielkie podziękowania dla wszystkich organizatorów.

red. Katarzyna Szczebak

Złote dziewczęta

26 listopada odbyły się XV Ogólnopolskie Mistrzostwa sztafet na ergometrze wioślarskim.
Szkołę reprezentowały 3 sztafety dziewcząt. Wszystkie walczyły dzielnie do ostatniego pociągnięcia wioseł i zajęły wysokie miejsca.

I miejsce – Tola Wieczorek najlepszy czas zawodów w kat. dziewcząt młodszych,
I miejsce – Magda Skrobek, Nina Zajączkowska, Tola Wieczorek w kat. sztafet dziewcząt młodszych,
V miejsce – Basia Szczechowicz, Darina Beute, Helena Waligóra, Anna Hubitska w kat. sztafet dziewcząt młodszych,
I miejsce – Sofiia Denysowa, Róża Czaplińska, Olga Janik w kat. sztafet dziewcząt starszych.

Gratuluję wspaniałych wyników.
W zawodach udział wzięło 128 osób w 33 sztafetach, w biegach Mistrzów, szkół podstawowych, ponadpodstawowych i wózkowiczów.
Startowały drużyny z Bydgoszczy, Warszawy, Rabki, Poskwitowa oraz ze szkół podstawowych i liceów w Krakowie.
Medale, puchary i dyplomy wręczał Robert Niesyczyński – medalista Mistrzostw Świata, paraolimpijczyk.

red. Jadwiga Bujak

Międzyszkolny Turniej Tenisa Stołowego

W listopadzie odbył się Międzyszkolny Turniej Tenisa Stołowego klas IV – VIII w ramach współzawodnictwa szkół Dzielnicy VIII.Po wielu zaciętych meczach nasze reprezentantki wywalczyły 5 miejsce, a reprezentanci 8 miejsce.
Chłopcy reprezentujący szkołę: Sebastian Hrabia, Jan Baniewicz, Witek Michnik, Alan Duszek i Julian Staniszewski .

red. Jadwiga Bujak

BohaterON

W I semestrze roku szkolnego 2022/2023 szkoła brała udział w kilku akcjach ogólnopolskich. Jedną z nich jest BohaterOn. Uczniowie poznali szczegóły dotyczące powstania warszawskiego oraz zapoznali się z sylwetkami powstańców.

Międzyszkolny Turniej Zbijaka

W październiku odbył się Międzyszkolny Turniej Zbijaka klas IV i młodszych w ramach współzawodnictwa szkół Dzielnicy VIII.
Reprezentacja naszej szkoły po wielu zaciętych meczach wywalczyła 6 miejsce.
Szkołę reprezentowali: Kasia Niepsuj,  Ilaria Krektun, Olga Kraszewska, Tosia Dziedzic, Antek Kowalówka, Sebastian Hrabia, Yosyf Hobitskyi, Jan Gąsior, Roman Dementiev.

red. Jadwiga Bujak

Podsłuchane w trasie, czyli wyjazd klasy V a i VIII b do Suchej Beskidzkiej 10 – 11 października 2022

– Fajnie, że jedziemy pociągiem!
– Szkoda, że o siódmej rano.
– Jakie widoki! Super pogoda!
– Proszę Pani, jest tu toaleta?
– Uff. Nareszcie w hotelu. Co? Czemu nie do pokoi? Wycieczka? Daleko? Gdzie my idziemy?
– Nie jest źle. Chodnikiem dobrze się idzie.
– Co to za domek? Zamek? Świetna miniatura!
– Jaki park! Można robić zdjęcia?
– Ciszaaaaaa! Pani mówi.
– Lokacja XV wiek, szlak kupiecki, zbójnicy, Gaspare Castiglione – Kasper Suski, zamek, styl renesansowy, mały Wawel, Komorowscy, Braniccy, biblioteka, oranżeria…   Kto to zapamięta?
– Kto tu straszy? Jaka Anna? 
– Biała Dama. Anna Konstancja z Lubomirskich Wielopolska. Była sala tortur?
– Jak to idziemy dalej? Gdzie? Na górę? Ja nie idę.
– Kto jest patronem szkoły? Hmmm…
– Kapliczka na górze Jasień. Konfederaci barscy. Bitwa.
– Daleko jeszcze?
– Wyrzuć ten kij!
– Tu są dziki?
– Huraaa! Doszliśmy. Można jeść?
– Wracamy na skróty? Damy radę!
– Jak to odpadły Ci podeszwy?
– Obiad! Windą, jedziemy windą!
– A możemy mieć czas wolny?
– Idziemy? Gdzie? Znowu?
– Fajna rzeczka, tylko zejścia nie ma.
– Przejdziemy dalej, zrobimy pętle i pójdziemy do sklepu.

– Nieee! Buty mi się wybrudzą.- To co, wracamy?
– Wracamy!
– Idziemy!
– Wracamy!
– Chodźmy dalej. Jest asfalt!
– Proszę Pani, a możemy do Żabki?
– Po kolacji macie czas wolny. Cisza o 21.00.
– Co tak cicho? Maluchy już śpią?
– A po co Pani postawiła w nocy to krzesło pod drzwiami?
– Po śniadaniu są lekcje? Cooooooo? Jakie? Z kim?
– Znowu idziemy. Dobrze, że padało, bo nie w góry.
– Cholera? Czemu Pani tak brzydko mówi? Aaaaa. Choroba taka. Tam ich grzebali?
–  Ładny ten kościół, ale zimno.
– Ta część z XVII wieku, a ta z XVIII wieku w stylu neogotyckim połączone łukiem arkadowym…
– Kolejny krzyż konfederatów. Tak, tak. Wiemy! Pułaski!
– „Ale zemsta choć leniwa
Nagnała cię w nasze sieci:
Ta karczma Rzym się nazywa…
Kładę areszt na waszeci”.
– Nieźle się trzyma ta karczma. A co to za koń?
– Godło, targi. A pamiątki? Zamknięte…
– Wracamy, bo pociąg ucieknie.
– Możemy jeszcze do sklepu?
– Gdzie jest mój plecak?
– Czyja to mydelniczka?
– Szybkim krokiem na peron!
– Jutro do szkoły. O nieeeee. A można było jeszcze zostać…


Film animowany na podstawie sceny zbierania malin w dramacie J. Słowackiego pt. ,,Balladyna”

Zachęcamy do obejrzenia animacji wykonanej przez ucznia kl. VIII A naszej szkoły – Kamila Wyroby. Lektura szkolna może być naprawdę fascynująca! Nie wierzycie? Obejrzyjcie filmik!

Oto link: https://www.youtube.com/watch?v=b0GxkJwSXEA

red. Mirela Rubin – Lorek

Sąd nad Balladyną

Dwie rozprawy sądowe i dwa wyroki. Czy można wytłumaczyć zbrodnie tej pięknej dziewczyny o oczach jak węgle i alabastrowej cerze? W jednej z klas ósmych okrutna zbrodniarka, tytułowa postać z tragedii Juliusza Słowackiego, została skazana na dożywocie. Sąd w następnej klasie ósmej uniewinnił Balladynę, która wywodziła się z nizin społecznych i nie potrafiła dobrze zachować się w świecie, który chciał dać jej szansę na lepsze życie.

A jak Wy oceniacie postępowanie starszej córki ubogiej wdowy?

red. Mirela Rubin – Lorek


Laureaci X Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego ,,Po polsku o historii”

Jest mi niezmiernie miło poinformować całą Społeczność szkolną o naszych sukcesach w X Ogólnopolskim Dyktandzie Niepodległościowym. Uczennica kl. VI B – Barbara Szczechowicz zdobyła III miejsce ex aequo w kategorii kl. IV-VI. Uczeń kl. VIII C – Julian Staniszewski zdobył III miejsce ex aequo w kategorii kl. VII-VIII. Wszystkim pozostałym uczennicom i uczniom, którzy zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego i wzięli w nim udział oraz wspomnianym

Laureatom serdecznie gratuluję! Mirela Rubin-Lorek w imieniu swoim i pozostałych nauczycielek języka polskiego SP 30

Lekcje na ergometrach wioślarskich

W październiku i listopadzie uczniowie kilku klas uczestniczyli w lekcjach na ergometrach wioślarskich.
Była to nauka techniki, przygotowanie i eliminacje do zawodów sportowych.
Najlepsze osoby będą reprezentować szkołę w finale Mistrzostw na ergometrze wioślarskim.

red. Jadwiga Bujak

Pokaz mody rowerowej

Październikowy pokaz mody rowerowej odbył się przy wyśmienitej pogodzie. Dziewczęta pięknie wyglądały i świetnie się bawiły.
Następnym razem zapraszam więcej osób do udziału w wydarzeniu.

Szkolny Koordynator Stars
Jadwiga Bujak

Dziewczynki w przebraniach na rowerach

Wycieczka rowerowa w ramach projektu STARS

We wrześniu uczniowie klas czwartych uczestniczyli w wycieczce rowerowej na tor rowerowy w Parku Lotników Polskich.
Jechali infrastrukturą rowerową poznając ścieżki rowerowe, drogi rowerowe, kontrapasy i uczyli się poruszać po pasie drogowym.
Na torze rowerowym doskonalili swoje umiejętności techniczne jazdy rowerem i świetnie się bawili.
Zabawa była przednia tak, że niektórzy musieli wracać połowę drogi o jednym pedale 😉

red. Jadwiga Bujak

Obchody „Dni Pamięci Ofiar Gestapo”

Już po raz 16 odbywały się w Krakowie Dni Pamięci Ofiar Gestapo zorganizowane przez Muzeum Krakowa przy ul. Pomorskiej.  Tematem przewodnim były lokalność i sąsiedzkość, związana z działalnością konspiracyjną mieszkańców krakowskiej Krowodrzy. Patronami tegorocznych obchodów byli  Ppłk Stanisław Szuro ps. Zamorski oraz Wanda Kurkiewicz.
Dnia 9 września poczty sztandarowe w składzie: chorąży Leon Przybyło w asyście Pauliny Urbańskiej i Aleksandry Jeznach oraz chorąży Ignacy Kaźmierczak w asyście Maryli Matogi
i Amelii Duc reprezentowały naszą szkołę podczas uroczystego apelu na placu Inwalidów. Obecni byli przedstawiciele władz miejskich, wojewódzkich, konsulatów, muzeów, wojska, stowarzyszeń, a także wielu innych szkół krakowskich. Szczególnymi gośćmi wydarzenia byli wnukowie patronów Dni Pamięci Ofiar Gestapo – Agnieszka Szuro wraz z córką, prawnuczką ppłk. Stanisława Szuro oraz Krzysztof Kurkiewicz. Wśród osób przemawiających był Bodo Ramelow, przewodniczący Bundesratu i premier Wolnego Kraju Turyngii oraz Michael Gross, konsul Republiki Federacji Niemiec w Krakowie. Całość uroczystości zakończył apel poległych i salwa honorowa.

red. Kinga Szewczyk

Dzień chłopaka w VIII c

Dzień Chłopaka upłynął w miłej atmosferze. Oprócz słodyczy (dla wszystkich; no, dobrze… chłopcy oprócz cukierków dostali też po czekoladzie) były… tańce-łamańce. ,,Kaczuszki”, ,,Chocolate”… Trening przed dyskoteką.

red. Mirela Rubin – Lorek

Wędrujące kamyczki.

Czy znacie już wspaniały pomysł naszych czeskich sąsiadów? Wędrujące kamyczki, pokolorowane, z podaniem kodu pocztowego, po znalezieniu w miejscu A przenosimy / przewozimy do miejsca B. Szukanie Pokemonów ma się nijak do tej zabawy! Efekt pracy na godzinie wychowawczej w klasie VIII C

ARCHIWUM 2021 / 2022

Wycieczka klasy VII C do Pieskowej Skały i Ojcowa

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wycieczki klasy VII c.

V. Lekcja ekologii

16 maja klasa 7b wzięła udział w Tauron Arenie w V. Wielkiej Lekcji Ekologii zorganizowanej  przez Gminę Miejską Kraków oraz Arenę Kraków S.A. Imprezie towarzyszyło hasło „Kraków w dobrym klimacie”. Swój pobyt zaczęliśmy od prelekcji doradców ds. klimatu i środowiska Urzędu Miasta Krakowa. W czasie zajęć prowadzonych w bardzo atrakcyjny i profesjonalny sposób mieliśmy możliwość zrozumieć procesy jakie wpływają na zmiany klimatu, zapoznać się ze skutkami jego zmian, poznać działania na rzecz jego ochrony na poziomie globalnym, lokalnym i indywidualnym. Spotkanie zakończyliśmy quizem klimatycznym, za który uczniowie otrzymali atrakcyjne nagrody. Potem udaliśmy się na płytę Areny Głównej, gdzie uczniowie odwiedzili różne stoiska
i wzięli udział w wielu konkursach, quizach i akcjach, za które zbierali pieczątki na specjalnych kartach. Za ich wypełnienie uczniowie otrzymali sadzonki roślin. Poznaliśmy ekologiczny park maszyn z różnymi pojazdami i urządzeniami, które są wykorzystywane przez miejskie spółki i jednostki w codziennej pracy, m.in. zamiatarki, polewaczki, śmieciarki, odkurzacze miejskie, pojazdy elektryczne, koparki ssące, radiowozy, autobusy i radiowóz elektryczny. Mogliśmy również poznać na specjalnie przygotowanych stoiskach zasady działania zrównoważonego transportu, segregację odpadów, oszczędzanie wody, sposoby korzystania z Odnawialnych Źródeł Energii,  fakty z ochrony  przyrody i dbania o zwierzęta. Uczniowie udzieli wywiadu dla radia
i gazety. Rozmawialiśmy ze studentami i członkami kół naukowych Eko-Energia AGH, AGH Solar Plane i AGH Solar Boat, którzy zaprezentowali jak można wykorzystać
w 100% odnawialną energię słoneczną i dlaczego warto inwestować swój czas na naukę oraz tworzenie nowych technologii. Wszystko było tak interesujące, wręcz wciągające, że biorąc udział w tej imprezie czas minął nam bardzo szybko. To było spotkanie,
w którym bawiąc się pogłębiliśmy swoją wiedzę z zakresu ekologii.


,, CZY KEJTER LUBI GRULE, A SZCZECIN LEŻY NAD MORZEM?”


Efekty prac grupowych projektu interdyscyplinarnego nt. bogactwa geograficznego i językowego Polski. Część polonistyczna wyk. przez kl. VII C.

Mirela Rubin-Lorek


SZKOLNY KONKURS NA PROJEKT KOSTIUMU DO SPEKTAKLU PT. ,,ZEMSTA”

W szkolnym konkursie plastycznym wzięli udział uczniowie i uczennice klas siódmych. Przedstawiamy wyniki: I miejsce – Róża Czaplińska (kl. VII C) II miejsce ex aequo – Olga Janik i Zofia Załęska (obie z kl. VII C) III miejsce ex aequo – Mateusz Görlich (kl. VII A) i Maryla Matoga (kl. VII C). Wyróżnienia – Michał Gajewski (kl. VII A), Yuliia Hubitska i Ivan Rohach (oboje z kl. VII B), Serafina Kunz (kl. VII C). Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy. Dyplomy i nagrody zostaną wręczone w czerwcu.

Bożena Księska, Mirela Rubin-Lorek

NAUCZANIE JĘZYKA POLSKIEGO JAKO OBCEGO W KORELACJI Z NAUKĄ INNYCH PRZEDMIOTÓW


W naszej szkole od lat uczymy dzieci cudzoziemskie oraz polskie – powracające z innych państw.

Od zawsze staramy się korelować naukę języka polskiego jako obcego / drugiego / odziedziczonego z nauką matematyki, geografii, historii, biologii itd. Tym razem nasza uchodźcza młodzież z klas siódmych robiła plakaty na historię (sugestia p. Ewy Kurak, nauczycielki historii) nt. Wielkiego Głodu z lat 30 XX wieku, kiedy władza komunistyczna ZSRR chciała unicestwić naród ukraiński. Uczniowie ukraińscy mają okazję przedstawić swoim polskim kolegom ten smutny fakt historyczny dotyczący ich Ojczyzny. Siódmoklasiści pracowali pod okiem nauczycielki jpjo, p. Mireli, a także asystenta kulturowego, p. Dymitra. Życzmy sobie, aby historia naprawdę była nauczycielką życia.

Plakat wykonany przez uczniów

Red. i fot.: Mirela Rubin-Lorek


Zielona szkoła klasy Vb

W dniach 4-10 kwietnia br. klasa Vb wraz z opiekunami, Małgorzatą Dunikowską i Krystyną Glanowską, przebywała na zielonej szkole w miejscowości Polanica Zdrój. Bogaty program pozwolił uczniom wiele się nauczyć i spędzić czas w atrakcyjny sposób. W Polanicy Zdrój dzieci zwiedziły Pijalnię Wody Mineralnej, Park Zdrojowy, Punkt Widokowy Góralka, Zamek Szczytna- Leśna Skała. W miejscowości Duszniki Zdrój uczniowie odwiedzili Muzeum Papiernictwa, gdzie poznali historię czerpania papieru i uczestniczyli w warsztatach. Kolejną miejscowością odwiedzoną przez grupę była Kudowa Zdrój. Tu dzieci zwiedziły Kaplicę Czaszek oraz EcoCentrum Parku Narodowego Gór Stołowych i uczestniczyły w interaktywnych lekcjach biologii i geografii. Wcześniej w tym samym dniu zdobyły najwyższy szczyt Gór Stołowych- Szczeliniec Wielki.
Oprócz poznawania historii i przyrody Dolnego Śląska, uczniowie uczestniczyli w wielu zajęciach na terenie ośrodka. Tu w ciągu dnia odbywały się różne zajęcia: plastyczne, sportowe, muzyczne, polonistyczne a wieczory umilały wspólne gry i zabawy, karaoke, bilard, seanse filmowe lub czytanie książek. Nie zabrakło tez matematyki na podwórku. Uczestnicy zielonej szkoły brali udział w wielu konkursach, np.: konkurs czystości, konkurs wiedzy o Polanicy Zdrój, konkurs na najlepsze LOGO pokoju. Zwycięzcy otrzymali nagrody i dyplomy.
Dzieci miło spędziły czas, wiele się nauczyły, a wracając już marzyły o następnej zielonej szkole.

Projekt klasy VIIC pn. ,,Jedzenie w PANU TADEUSZU” zrealizowany w ramach ogólnopolskiego projektu EkoSzkoła 2022.

W czwartek, 24. lutego 2022 r., klasa VII C przedstawiła efekty swojej kilkutygodniowej pracy nad projektem pt. ,,Jedzenie w PANU TADEUSZU”. Projekt autorstwa p. Mireli Rubin-Lorek wpisywał się w podsumowanie pracy nad naszą epopeją narodową. Zaproszeni goście, czyli klasy: VII A i B wraz z paniami Wychowawczyniami, wysłuchali prezentacji sześciu grup projektowych, które po zbadaniu jadłospisów uczt wyprawianych w Soplicowie i w zamku Horeszków, zaprezentowały przepisy, ciekawostki, zagadki o jedzeniu w XIX wieku. Konkursy ze słodkimi nagrodami na pewno umiliły czas przedstawienia. Praca projektowa, popularna w naszej szkole, rozwija wiedzę i kreatywność uczniów. Teraz już wiemy, że Soplicowie i ich goście jedli przede wszystkim potrawy przygotowywane z lokalnych produktów, choć wegetarianie, weganie i obrońcy praw zwierząt mogliby zarzucić mieszkańcom opisanej przez Mickiewicza okolicy nieczułość lub nawet okrucieństwo wobec zwierząt. Cóż, każda epoka ma swój charakter…  red. Mirela Rubin – Lorek

Marnowanie żywności- z czym to się łączy?

1.03. w naszej szkole uczniowie wzięli udział w prelekcjach na temat marnowania żywności przeprowadzone przez projekt invECO.

Ten ekologiczny projekt prowadzą dwie uczennice XXVII LO w Krakowie Patrycja Grzywa i Julia Kruszyna w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii.

Ich celem jest uświadomienie młodych ludzi o problemach ekologicznych dzisiejszego świata, w tym także, jak człowiek wpływa na zmiany środowiskowe oraz jak i dlaczego warto się tym zainteresować i działać!

Jeżeli zainteresował was ten temat i chcecie dowiedzieć się czegoś więcej to zapraszamy na media społecznościowe invECO.

Na instagramie i Facebooku czekają na was ciekawe posty i tam najszybciej dowiecie się o kolejnych działaniach dziewczyn!
Możemy zdradzić w sekrecie, że już niedługo odbędzie się kolejne darmowe wydarzenie organizowane przez Patrycję i Julię.

Social media invECO:

ig-> https://www.instagram.com/_inveco/ 

fb->https://www.facebook.com/inveco.zwzt/ 

yt-> https://www.youtube.com/channel/UCVfgiDzPVS_9NLbd_ENXCOA/videos 

gmail-> inveco.zwzt@gmail.com

tiktok-> https://vm.tiktok.com/ZMLAqKd3J/ 

Zapraszamy też na zbiórkę Allegro, z której pieniądze zostaną przeznaczone na realizację projektu i na fundację Otwarte Klatki. Już niedługo będą tam dostępne koszulki invECO!

Reminiscencje z dwudniowej wycieczki klas siódmych do Warszawy

Uczniowie klasy VIIc wiersze piszą

Od klasy czwartej, kilka razy do roku, świętujemy
Dzień Marchewki i Jej Kolegów. To już tradycja.
A tak widzi to klasowy Wieszcz, który stworzył modelowy sonet…

sonet ucznia klasy 7c

„Przerwa na Czytanie”

W październiku nasza szkoła brała udział w akcji o zasięgu międzynarodowym: w „Przerwie na Czytanie”. 7 X 2021 r. (czwartek) uczniowie wraz ze swoimi nauczycielami wspólnie czytali książki: najpierw na głos, a następnie kto chciał, mógł to robić samodzielnie. W klasach pierwszych nie wszystkie dzieci są biegłe w tej umiejętności, dlatego Panie czytały uczniom na głos wybrane fragmenty ulubionych, przyniesionych przez nich książek. W starszych klasach też nikogo nie trzeba było zachęcać, gdyż nasza placówka należy do zaczytanych szkół, z czego się bardzo cieszymy.

Red. Mirela Rubin-Lorek

dyplom za udział w akcji Przerwa na czytanie

Spotkanie z ratownikiem wodnym

W czwartek, 21 X 2021 r., klasa VII C miała przyjemność gościć na godzinie wychowawczej p. Mateusza Bukowczana – nauczyciela naszej szkoły i ratownika wodnego, który poprowadził ciekawą prelekcję nt. tego rodzaju ratownictwa. Slajdy prezentacji oraz filmik uzupełniły interesującą gawędę p. Mateusza. Poznaliśmy specyfikę i trudności tego zajęcia.

Jesteśmy dumni, że mamy wśród nas kogoś, kto ratuje życie osób korzystających z wodnych kąpieli.

Red. Mirela Rubin-Lorek

Zajęcia z Policją i Strażą Miejską

Klasy IV-VI na początku roku szkolnego spotkały się z przedstawicielami Straży Miejskiej. Klasy VII-VIII odbyły zajęcia z Policją. Funkcjonariusze prowadzili prelekcje dotyczące bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.

Szkoła Pamięta

Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Szkoła Pamięta. W ramach realizacji projektu udaliśmy się m.in. na Cmentarz Rakowicki. Na przełomie października i listopada 2021 r odwiedziliśmy z uczniami groby wybitnych członków społeczności szkolnej oraz znanych Polaków.

Święto Niepodległości

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w listopadzie w akcji ogólnopolskiej Szkoła do Hymnu oraz Mamy Niepodległą 2021!. Druga z akcji polegała na pisaniu życzeń z okazji 11.11.

BohaterON

Nasza szkoła we wrześniu i październiku 2021 r. wzięła udział w akcji ogólnopolskiej BohaterON polegającej na pisaniu życzeń do powstańców warszawskich. W projekcie uczestniczyły klasa IIIb oraz klasy IV-VIII.