Pięcioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w konkursie recytatorskim z okazji Dnia Kobiet.

Tradycyjnie jak co roku w dniach 7 i 8 marca w Centrum Kultury Podgórza odbył się konkurs recytatorski „Poezja Kobiet”. Po przesłuchaniu 289 uczestników z 39 szkół: podstawowych, gimnazjów, średnich oraz ośrodków kultury, jury w składzie: Natasza Słysz – Czaja (aktorka), Dariusz Cywka (aktor, Teatr Otwarty TO) oraz Iwona Praczyńska postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach wiekowych.

W kategorii szkół podstawowych (8 -10 lat) PIERWSZE MIEJSCE zdobyła Nadia Kunz z kl. I a, chociaż… ma dopiero 6 i pół roku 🙂 Jej siostra Serafina zajęła MIEJSCE TRZECIE. Oprócz nich w konkursie uczestniczyli: Nadia Ziółko, Maria Pałczyńska oraz Jan Pipała z kl.III a.

Zobacz także:

uczniowie biorący udział w Ogólnopolskich Mistrzostwach sztafet na ergometrze wioślarskim
Aktualności

Złote dziewczęta

26 listopada odbyły się XV Ogólnopolskie Mistrzostwa sztafet na ergometrze wioślarskim.
Szkołę reprezentowały 3 sztafety dziewcząt. Wszystkie walczyły dzielnie do ostatniego pociągnięcia wioseł i zajęły wysokie miejsca.

Niepodległa do Hymnu

W związku z 104 rocznicą odzyskania niepodległości szkoła wzięła udział w akcji ogólnopolskiej Niepodległa do hymnu. Uroczysty apel odbył się 8 listopada. Przygotowała go klasa 5b. Uczniowie wraz z całą społecznością szkolną śpiewali pieśni patriotyczne. Ponadto zabrali nas w podróż w czasie do roku 1918. Mogliśmy usłyszeć głos naszych przodków i dowiedzieć się co czuli

Światowy Dzień Pluszowego Misia 25 listopada

Ten wyjątkowy dzień dzieci obchodziły w swoich klasach. Zerówka Klasa 1 Klasa 2 a Klasa 2a do matematycznych zmagań zaprosiła swoje misie. Klasa 2 b Klasa 2b obejrzała prezentację multimedialną o tym dniu, wykonała pracę plastyczne, z wykorzystaniem programu Wordwall rozwiązywała zagadki, labirynty, rebusy. Czytaliśmy fragmenty książek o misiach m.in. Cz. Janczarski „Miś Uszatek”, Klasa