MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI, CZYLI ŚWIĘTO KREATYWNOŚCI

Już od wielu lat 15 września już jest dniem wyjątkowym dla dzieci na niemal całym świecie. To właśnie wtedy w ponad 180 krajach obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki- święto kreatywności, odwagi i zabawy.

To święto, które stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci, młodzieży i dorosłych.

Również w naszej szkole klasy I – III obchodziły to święto. Dzieci obejrzały  krótkometrażowy  film na temat książki The Dot, którą napisał Peter Reynolds. Jest to historia dziewczynki, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości.

Każda klasa  wykonała  prace plastyczne różnymi technikami, angażując swoją wyobraźnię.

Życzymy wszystkim naszym uczniom, by uwierzyli, że każdy z nas może być mistrzem w jakiejś dziedzinie. Każdy bowiem potrafi tworzyć. Czasem wystarczy zacząć od kropki…

red. Dorota Kaja

ZAJĘCIA POKAZOWE Z ROBOTYKI

16.09 klasy I – III  brały udział w pokazowych zajęciach z robotyki. Podczas zajęć dzieci budowały robota z klocków Lego, programowały go  przy wykorzystaniu laptopa i specjalnego oprogramowania.

Zajęcia bardzo podobały się dzieciom. Chętnych zapraszamy na cotygodniowe zajęcia. Szczegóły na plakatach  w holu szkoły.

red. Katarzyna Bil