ROK SZKOLNY 2024 / 2025
Wystawa klocków LEGO ,,Świat w budowie”
26 marca klasy pierwsze oglądały pierwszą na świecie wystawę budowli z klocków LEGO tworzoną przez dziecko.
Architektem i budowniczym wystawy jest młody pasjonat urodzony w Krakowie.
Masa eksponatów to zestawy LEGO. Najstarszy zestaw został wyprodukowany w 1984 roku, a część klocków pochodzi nawet z lat siedemdziesiątych. Jest to spowodowane tym, że klocki pozyskane zostały w sposób ekologiczny i nadano im nowe życie.
Po obejrzeniu wystawy dzieci miały okazję same tworzyć dzieła z klocków według własnych pomysłów.
red. Dorota Kaja na podstawie informacji ze strony internetowej
Powitanie wiosny
Na spotkaniu klas 0-3 pożegnaliśmy zimę i zachęcaliśmy wiosnę do szybkiego zawitania do nas. Wspólne zabawy, konkursy, śpiewania wiosennych piosenek miały pokazać, że jesteśmy już gotowi na Jej przyjście.
Jeszcze tylko wiosenny pokaz mody pełen kwiatów oraz pięknych kolorów i … dyskusje w jaki sposób Pani Wiosna do nas zawita (może na rowerze, czy hulajnodze, może przyjedzie tramwajem ?).
A wiosna przyszła pieszo i obdarowała nas kwiatami.
WITAJ WIOSNO ! Dobrze, że jesteś ! :))
red. Ewa Mytnik
Dzień Dinozaura
Choć dinozaury dawno już wyginęły to nie przestają fascynować ludzi. Dlatego 26 lutego obchodzone jest święto tych prehistorycznych stworzeń.
Klasy pierwsze podczas zajęć odinozaurach.
Mobilna Filharmonia
28 lutego klasy 0- 3 uczestniczyły w kolejnym koncercie ,,Mobilnej Filharmonii „, tym razem był to koncert ,,Muzyczne baśnie i legendy „.
Wędrujące kamienie
Z okazji 125 lecia szkoły pani Magdalena Dąbek zorganizowała akcję malowania kamieni przez uczniów naszej szkoły. Wszystkie kamienie powędrowały w różne zakątki Krakowa. Ciekawe komu udało się odnaleźć?
Wspólne zajęcia z przedszkolakami
18 lutego klasy pierwsze odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 2 przy ulicy Twardowskiego.
Dzieci uczestniczyły we wspólnych zajęciach, których tematem był karnawał. Oglądaliśmy film o historii i tradycjach związanych z karnawałem, o maskach karnawałowych. Następnie wszystkie dzieci wykonywały według własnych pomysłów maski karnawałowe.
Pobyt przedszkolaków zakończył się drobnym poczęstunkiem i zwiedzaniem naszej szkoły. Dziękujemy za odwiedziny, zapraszamy ponownie !
red. Dorota Kaja
Klasa 1a
2a w tropikach
Pogoda ostatnio nie rozpieszcza, a my tęsknimy za ciepłem. W palmiarniach Ogrodu Botanicznego poczuliśmy się jak w tropikach. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
Uczniowie klasy 2a
Konkurs recytatorski ,, Zimowo i świątecznie w poezji” w Przedszkolu nr 2
Uczniowie klas pierwszych zostali zaproszeni do udziału w konkursie recytatorskim organizowanym przez Przedszkole nr 2 przy ulicy Twardowskiego.
Klasę 1 a reprezentowali : Piotr Bulanda, Klara Karaś, Miłosz Kocot.
Klasę 1 b reprezentowali Antonina Trojan, Kazimierz Wąs.
Recytatorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami, pięknymi dyplomami oraz upominkami.
Bardzo dziękujemy za zaproszenie i miłe przyjęcie.
red. Dorota Kaja
Literki w akcji
Od września klasy klasy pierwsze biorą udział w Międzynarodowym projekcie edukacyjnym ,,Literki w akcji „. Oto efekt pracy klasy 1a i 1b, wykonane zadanie grudniowe.
red. Dorota Kaja
2 A NA WYSTAWIE SZOPEK
3 stycznia obejrzeliśmy pokonkursową wystawę szopek krakowskich. Wszystkie dzieła zostały wykonane z ogromną starannością. Nam jednak najbardziej podobała się szopka, w tworzeniu której brała udział nasza koleżanka Ewa H.
red. Magdalena Dąbek
To jest szopka, którą między innymi robiła Ewa na zajęciach w domu kultury.
SPOTKANIA PRZY ŚWIĄTECZNYM STOLE
PRZEDŚWIĄTECZNE WARSZTATY KLAS 1
Tradycje Bożonarodzeniowe w Europie i na świecie- to warsztaty prowadzone przez p.
Alicję Stańczyk-Brodkę z CM im. H. Jordana.
Podczas warsztatów uczniowie klas 1 poznali różne tradycje Bożonarodzeniowe oraz wykonali świąteczne ozdoby.
red. Dorota Kaja
Mikołajkowe spotkanie uczniów kl. 2a z alpakami
zdjęcia Magdalena Dąbek
KLASA 2 a NA ZAJĘCIACH W CENTRUM EDUKACJI EKOLOGICZNEJ SYMBIOZA
22 listopada byliśmy na kolejnych zajęciach w terenie. Tym razem poznawaliśmy las wszystkimi zmysłami. Mieliśmy szczęście, bo spadł pierwszy śnieg i las wyglądał pięknie, a my mogliśmy poszaleć w białym puchu.
red. Magdalena Dąbek
KLASY 1 W FILHARMONII
25 listopada klasy pierwsze uczestniczyły w koncercie Bajki Muzyką Pisane – baśnie i legendy polskie.
Podczas koncertu poznaliśmy ,,Historię żółtej ciżemki”.
KONCERT MOBILNEJ FILHARMONII
Rozpoczynamy naszą muzyczną podróż od koncertu pełnego radości i humoru. „Instrumenty na wesoło” to wyjątkowe spotkanie, podczas którego poznaliśmy instrumenty muzyczne w nowym, zabawnym wydaniu.
Było mnóstwo śmiechu i niezapomnianych wrażeń! Dziękujemy 🙂
Wykorzystano informacje ze strony Mobilnej Filharmonii
Światowy Dzień Pluszowego Misia
26 listopada uczniowie klas I – III w swoich klasach świętowali dzień Pluszowego Misia. Przyszły z nami do szkoły nasze misie. Te duże i te małe, te nowe i te co pamiętają nas od urodzenia, te otrzymane w prezencie i te wybrane samodzielnie w sklepie.
Oglądaliśmy film o historii tego święta, klasy I wykonywały prace plastyczne na szkolny konkurs.
Kilka osób z klasy 3 napisało o nich opowiadanie. Ciekawe, które najbardziej zainteresuje Jury konkursowe. KOCHAMY NASZE MISIE ! A WY ?
klasa 1 a
klasa 1b
klasa 2a
klasa 3a
KLUB ODKRYWCÓW KRAKOWA
Klasa 3 A już trzeci rok realizuje projekt pt. KLUB ODKRYWCÓW KRAKOWA.
Razem z wychowawczynią i Panią przewodnik chodzimy na wycieczki po naszym mieście. Zwiedzamy muzea, oglądamy wystawy, zabytki. Poznajemy historię Krakowa. Pani przekazuje nam wiele ciekawych historii, opowieści i legend. Przynosi też różne stare przedmioty, ilustracje. Prowadzi nas do miejsc, których nie znaliśmy (mimo, że tutaj mieszkamy). A potem nasza wychowawczyni męczy nas pisaniem notatek z wycieczek. PIĘKNY JEST KRAKÓW ! WARTO GO POZNAĆ !
red. Ewa Mytnik
KLASA 3 A TEŻ MA HOBBY
I w tym roku szkolnym uczniowie klasy 3 A przyłączyli się do Szkolnego Dnia Hobbysty. Można było przynieść swoje kolekcje, podzielić się informacjami, przedstawić swoje pasje. Jest nas coraz więcej. Było co oglądać !
red. Ewa Mytnik
JESIENNE PORZĄDKI KLASY 3 A
Przyroda przygotowuje się do zimy, a klasa 3 A już do wiosny !
Zebraliśmy ostatnie plony. Nasze grządki zostały oczyszczone z resztek upraw i chwastów. Ziemia spulchniona i przygotowana do sadzenia. Posadziliśmy mnóstwo cebulek kwiatowych, które wyrosną na wiosnę. Mamy nadzieję, że będą pięknie kwitły.
Już nie możemy się doczekać . WIOSNO, PRZYCHODŹ SZYBKO ! 🙂
red. Ewa Mytnik
English speaking countries w klasie 1 a
We wrześniu i październiku uczniowie klasy IA poznawali na zajęciach kulturowych z języka angielskiego kraje anglojęzyczne. Odwiedzaliśmy kolejno: USA, Wielką Brytanię, Kanadę, Australię i Nową Zelandię. Pierwszoklasiści dowiadywali się co warto zobaczyć w tych miejscach, jakie są tam typowe potrawy, sporty, zwierzęta. Na koniec uczniowie rozwiązywali quizy i kolorowali flagi poznanych państw.
red. Agnieszka Stawny

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK
5 listopada w klasach pierwszych pojawiły się niezwykłe postaci. Byli to uczniowie w strojach bohaterów swoich ulubionych bajek. Zgadnijcie kto to 🙂
GYMNATHLON
4 listopada klasy pierwsze uczestniczyły w zajęciach pokazowych programu sportowego GYMNATHLON.
Dla dzieci z klas I-III jest to multisportowy kurs, którego celem jest rozwój wszechstronności, ducha zespołowego i współpracy poprzez naukę podstaw różnych dyscyplin sportowych, takich jak koszykówka, gimnastyka, tenis, lekkoatletyka, siatkówka, parkour( Informacja zaczerpnięta z ulotki)
red. Dorota Kaja

DZIEŃ DYNI W KLASACH PIERWSZYCH.
31 października klasy pierwsze obchodziły Dzień Dyni, była to okazja do wspólnej zabawy. W tym dniu dzieci ozdabiały przyniesione dynie, układały puzzle, wspólnie wykonały plakat. Była też okazja do spróbowania dyniowych ciasteczek przyniesionych przyniesionych do klay. Ten wyjątkowy dzień zakończyła sesja fotograficzna 🙂
red. Dorota Kaja, fotografie Katarzyna Bil, Dorota Kaja
Klasa 1a
Klasa 1b
klasa 3 a
Nasza klasa także włączyła się w obchody Dnia Dyni. Było dyniowo i kolorowo. Zajadaliśmy się ciasteczkami dyniowymi. Nasze dynie służyły nam jako dekoracje i nie tylko. Były ważone, porównywane i opisywane. Miały swoją cenę – posłużyły nam do zabaw matematycznych . A potem wykonaliśmy prace plastyczne – dyniowe talerzyki według własnych projektów. To był wesoły dzień.
red. Ewa Mytnik
2 A NA WA
WELU
25 października byliśmy na Zamku Królewskim na Wawelu. Dowiedzieliśmy się jak wyglądało życie codzienne na dworze królewskim, dlaczego król miał olbrzymi baldachim przy łóżku, oraz jak nazywają się tkane obrazy wiszące na ścianach.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. uczniowie kl.2a
red. i fotografie Magdalena Dąbek
WYCIECZKA KLAS PIERWSZYCH I ZERÓWKI
15 października klasy pierwsze i zerówka wybrały się na wycieczkę do Poręby Żegoty do Galerii Drzewiej.
Poznaliśmy ginące już zawody oraz ich dzieła m in kowala, garncarza, kołodzieja, bednarza, a także dzieła z takich dziedzin jak koronkarstwo, bibułkarstwo, rzeźba ludowa, witraże czy malarstwo. Obejrzeliśmy również niezbędne narzędzia z dawnych lat, przedmioty codziennego użytku i ozdoby, które coraz częściej są zapominane i wypierane przez współczesność. Uczestniczyliśmy też w warsztatach rzeźbiarskich podczas, których powstała wspólna płaskorzeźba koguta, malowaliśmy drewniane ptaszki, strzelaliśmy z łuku, rzucaliśmy podkową.
Pobyt w Galerii zakończony był ogniskiem i pyszną kiełbaską. Nie zabrakło również czasu na grę w piłkę, zabawy w piaskownicy i na placu zabaw.
red. Dorota Kaja
2 A W PARKU LOTNIKÓW
W piątek 11 października wybraliśmy się do Parku Lotników obserwować wiewiórki. Okazało się, że na orzechy miały ochotę również sroki, gołębie i sikorki. Niektórym udało się nakarmić ptaszka z ręki. Każdy miał okazję poczęstować smakołykiem wiewiórkę. Bardzo lubimy piątkowe lekcje w terenie. uczniowie klasy 2a
red. i zdjęcia Magdalena Dąbek
DZIEŃ CHLOPAKA
30 września uczniowie klasy 1a i 1 b z okazji Dnia Chłopaka spędzili w sali zabaw FIKOŁKI. Dwie godziny super zabawy minęły bardzo szybko, zmęczeni, ale w bardzo dobrych nastrojach wróciliśmy do szkoły 🙂
red. Dorota Kaja
KLASA 2 A W MUZEUM LOTNICTWA
20 września uczniowie klasy 2a zwiedzali Muzeum Lotnictwa Polskiego.
Oto ich relacje z tego wyjścia:
W muzeum podobało mi się, bo mogliśmy z bliska zobaczyć samoloty.-Martyna
Pan przewodnik bardzo ciekawie opowiadał – Witek i Józio
Mój pradziadek był pilotem w czasie wojny. W muzeum jest opisana historia jak uratował się z płonącego samolotu – Ewa P.
W muzeum było bardzo fajnie – Aniela
Podobały mi się historie i legendy, które opowiadał pan przewodnik – Jeremi
Mogliśmy wejść do samolotu – Eliza i Ewa H.
W czasie zwiedzania rysowałem samoloty – Mikołaj
Na terenie muzeum rosną kasztanowce i nazbieraliśmy mnóstwo kasztanów – Szymon
Najbardziej podobało mi się wchodzenie do samolotu i helikoptera – Piotrek
Weszliśmy do samolotu, w którym kręcono sceny z filmu Jak rozpętałem II wojnę światową – pani Magda
ZAJĘCIA SPORTOWE KLAS MŁODSZYCH
W nowym roku szkolnym klasy pierwsze w ramach zajęć fizycznych w szkole przez cały rok szkolny będą brały udział w zajęciach na korcie tenisowy oraz na lodowisku.
Do zajęć na lodowisku dołączyły również klasy drugie.
Klasa trzecia doskonali swoje umiejętności pływackie na basenie.
ROK SZKOLNY 2023 / 2024
DZIEŃ RODZINY
14 czerwca uczniowie klas młodszych swoimi występami uczcili dwa ważne święta Dzień May i Dzień Taty.
fotografie: Magdalena Dąbek
SPOTKANIE Z PŁAZAMI
Podczas żywej lekcji przyrody uczniowie klas I -III miały okazję dowiedzieć się wiele ciekawych rzeczy o życiu i zwyczajach płazów, obejrzeć żywe okazy, a niektóre nawet wziąć na ręce.
ZAKOŃCZENIE PROJEKTU
11 czerwca klasy 3 zakończyły realizację projektu ,,Pory roku w zoo” . W Młodzieżowym Domu Kultury przy ulicy Beskidzkiej odbyło się rozdanie nagród laureatom konkursu plastycznego oraz wiedzowego. Laureatom gratulujemy
DZIEŃ DZIECKA W 1
Uczniowie klasy 1a świętowali Dzień Dziecka w Parku Jordana.
Fotografie autorstwa Magdaleny Dąbek.
ZACZAROWANE WZGÓRZE
10 maja uczniowie klas 1a, 1b i 2a udali się na wycieczkę na Zaczarowane Wzgórze. Tam czekało na nich mnóstwo atrakcji: pieczenie podpłomyków na piecu, zabawy na placu zabaw, zajęcia sensoryczne, poznawanie życia ludzi na dawnej wsi oraz sprzętu jaki używali. Była też okazja do pobawienia się zabawkami, jakimi mogli się bawić rodzice lub dziadkowie dzieci. Jednak największą atrakcją była przejażdżka na koniach oraz karmienie zwierząt w mini ZOO. Zapraszamy do oglądania fotorelacji z wyprawy.
red. i fotografie Magdalena Dąbek
klasa 1 a
MOBILNA FILHARMONIA
17 kwietnia odbył się ostatni koncert Mobilnej Filharmonii zatytułowany ,, W muzycznej podróży świat nie jest zbyt duży”.
Wszyscy z utęsknieniem wyczekujemy słonecznych dni gorącego lata, a lato kojarzy nam się z podróżami. Śladami wielkich odkrywców Krzysztofa Kolumba, Ferdynanda Magellana, Vasco da Gamy, zainspirowani powieścią Juliusza Verne a pakujemy plecak i wyruszamy szukać przygód i drogi morskiej do Indii. Jednak zanim tam dotrzemy odwiedzimy różne kontynenty.
Podczas muzycznej podróży zobaczymy, że świat wcale nie jest duży. Jest za to bardzo bogaty w muzykę, śpiew, instrumenty, taniec oraz wspaniałe kolorowe stroje. Ahoj przygodo!
Do zobaczenia w nowym roku szkolny.
red. na podstawie informacji ze strony Mobilnej Filharmonii
WIZYTA W BIBLIOTECE
Uczniowie klasy 1a odwiedzili bibliotekę przy ul. Powroźniczej. Po wysłuchaniu krótkiej historii budynku oraz informacji dotyczących korzystania z biblioteki dzieciaki mogły pobuszować w dziale dziecięcym.
red. i fotografie Magdalena Dąbek
POWITANIE WIOSNY
21 marca uczniowie klas 0-3 powitali nadchodzącą wiosnę. Każda klasa przygotowała elementy do wiosennej dekoracji, która teraz zdobi szkolny korytarz. Niektórzy zaśpiewali wiosenne piosenki.
Uczniowie klasy 1a udali się na poszukiwania wiosny na bulwarach wiślanych i zasiali kwiaty w doniczkach.
red. i fotografie Magdalena Dąbek
Dzień Świętego Patryka
W naszej szkole obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka czyli Saint Patrick’s Day. Każdy, kto miał na sobie coś zielonego, został poczęstowany złotem irlandzkiego skrzata leprechauna. Bardzo w tym pomogła nam Rada Rodziców naszj Szkoły. Klasy I – III mogły wziąć udział w konkursie plastycznym i stworzyć lapbooki. Klasy I – IV mogły sprawdzić się w quizie na temat obchodów Dnia Św. Patryka i wiedzy o Irlandii. Wspaniałe nagrody ufundowało nam Wydawnictwo Macmillan Polska. Bardzo dziękujemy naszym sponsorom Radzie Rodziców i Wydawnictwu Macmillan Polska! Dzięki nim mieliśmy dużo dobrej zabawy i radości, co widać na zdjęciach.
red. Joanna Arciszewska
8 MARCA W 3A
I TY ZOSTAŃ WYNALAZCĄ
W ramach projektu „Małopolska! Postaw na edukację” KLASA 3 b uczestniczyła w warsztatach, które są kontynuacją przedsięwzięcia pn. „Plenerowa wystawa polskich wynalazców – Polscy Wynalazcy Dawniej i Dziś”.
PORY ROKU W ZOO
28 marca klasa 3a uczestniczyła w kolejnych zajęciach w ramach programu ,,Pory roku w zoo”. Tym razem poznawaliśmy bezkręgowce. Podczas spaceru po zoo mogliśmy zobaczyć pierwsze wiosenne kwiaty oraz zwierzęta, które już wyszły na wybieg. Wizyta jak zwykle zakończyła się w mini zoo, gdzie mogliśmy karmić zwierzęta.
red. Dorota Kaja
WIZYTA W BANKU
26 lutego klasa 3a odwiedziła NBP przy ul. Basztowej. Poznaliśmy historię pieniądza, rozwiązywaliśmy interaktywne zadania, mogliśmy podnieść prawdziwą sztabkę złota.
4 marca NBP odwiedziła klasa 3b.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
Dorota Kaja
KLASA 3A
KLASA 3B
BAL KARNAWAŁOWY KLAS 0-3
8 lutego odbył się bal karnawałowy klas młodszych, który prowadził profesjonalny didżej. Uczniowie w pięknych strojach doskonale bawili się przy muzyce, brali udział w różnych konkursach. A ponieważ był to również tłusty czwartek na wszystkich czekał smakowity pączek 🙂
red. Dorota Kaja
I TY ZOSTAŃ WYNALAZCĄ
Dnia 5 lutego 2024 r. w ramach projektu „Małopolska! Postaw na edukację” KLASA 3 a uczestniczyła w warsztatach, które są kontynuacją przedsięwzięcia pn. „Plenerowa wystawa polskich wynalazców – Polscy Wynalazcy Dawniej i Dziś”.
Uczestnicy zapoznani zostali z sylwetkami wybitnych polskich wynalazców m.in. z Janem Józefem Baranowskim herbu Grzymała (twórca kasownika do biletów, maszyny do druku biletów i semafora), Kazimierzem Prószyńskim (wynalazca aeroskopu, pleografu i autolektora), Czesławem Aleksym Tańskim (twórca szybowca „Lotni” i samolotu „Łątka”). Dowiedzieli się o kilku współczesnych wybitnych postaciach, którymi możemy pochwalić się na arenie międzynarodowej, a byli to: dr inż. Stanisław Karczmarczyk, który jako pierwszy dokonał zważenia dzwonu Zygmunta na Wawelu oraz prof. dr hab. inż. h.c. multi Kazimierz Flaga, który zaprojektował m.in. wieżę i pływalnię olimpijska, stadion olimpijski i Welodrom w Montrealu.
Drugą część warsztatów stanowiły zajęcia manualne. Uczestnicy w grupach stworzyli model 3D rakiety według własnego projektu.
Dla Uczestników został przygotowany drobny poczęstunek.
na podstawie wpisu ze strony NOT
NA ANGIELSKIM W 3B
Uczennice klasy 3b spontanicznie i samodzielnie opracowały choreografię do piosenki poznanej na lekcji języka angielskiego. Dzięki temu cała grupa lepiej opanowała tekst piosenki i tym samym utrwaliła materiał nauczania. Dziewczynki Zuzia Knopek i Marysia Styczeń wykazały się kreatywnością i zaangażowaniem w lekcje języka angielskiego. Wzbogaciły nauczanie o ciekawa formę mini dramy. filmik
red. Joanna Arciszewska
PORY ROKU W ZOO
Klasa 3b uczestniczyła w drugim spotkaniu projektu ,, Pory roku w ZOO zima”.
DZIEŃ BABCI I DZIADKA W NASZEJ SZKOLE
19.01.2024 z okazji Dnia Babci I Dziadka uczniowie klas 0-3 zaprosili na Jasełka i program artystyczny swoje ukochane babcie i dziadków. Były zagadki, wiersze, piosenki, tańce.
Babciu, Dziadku w dniu waszego święta Życzenia składają Wam wszystkie wnuczęta Wy zawsze wszystko wiecie najlepiej Smutno by było bez Was na świecie Bardzo, ach bardzo Was za to kochamy.
Na zakończenie wszystkie klasy zaśpiewały piosenkę ,,Moja babcia i mój dziadek” , dzieci wręczyły samodzielnie wykonane upominki.
red. Katarzyna Bil,
fotografie Magdalena Dąbek
DZIEŃ BABCI W 3a
Po wspólnej uroczystości uczniowie klas trzecich zaprosili swoich Dziadków do klas, gdzie przygotowany był słodki poczęstunek, prezenty, fotobudka oraz prezenty.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
ZABAWY NA ŚNIEGU
Słoneczna pogoda i czysty śnieg to doskonała okazja do zabawy. Tak lekcję wychowania fizycznego spędziła klasa 3a.
red. Dorota Kaja fot. Patrycja Świstak – Wójcik
KLUB ODKRYWCÓW KRAKOWA
Klasa 3a wraz z przewodnikiem wybrała się na spacer po Krakowie, aby obejrzeć przepiękne szopki. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od pokonkursowej 81 wystawy szopek krakowskich, która znajduje się w Pałacu Krzysztofory. Obejrzeliśmy wiele szopek wykonanych z różnych materiałów, różnej wielkości i w różnych kategoriach wiekowych. Następnie przeszliśmy do kościoła Franciszkanów, gdzie podziwialiśmy najwyższą szopkę w Krakowie, która ma 180 podświetlanych witraży i mierzy ponad pięć metrów.
Następnie udaliśmy się do kościoła Bernardynów, żeby podziwiać ruchomą szopkę. Tutaj potrzebowaliśmy więcej czasu, aby dokładnie obejrzeć wszystkie szczegóły, dostrzec skąd pochodzą słyszane odgłosy 🙂
Wykonanie nawet najmniejszej szopki nie jest łatwe. Potrzebny jest pomysł, wiele materiału oraz ogromna cierpliwość.
red. Dorota Kaja fot. Patrycja Świstak – Wójcik
KLASA 3 B OGLĄDA SZOPK
NAGRODA DLA KLASY 3B
Udział w Koncercie Filharmonii Krakowskiej był nagrodą dla klasy 3b za udział w akcji ,,Rowerowy maj 2023″. Klasa wysłuchała koncertu ,, Bajki muzyką pisane. Wiatr I noc”. Gratulujemy!!!
KONKURS RECYTATORSKI ,, NUTY I RYTMY W POEZJI”
Dnia 29 listopada odbył się XXI konkurs recytatorski dla klas 0 – 3 oraz dzieci z pobliskich Przedszkoli.
Wiersze zaprezentowało 28 recytatorów.
Piękne recytacje oceniało jury w składzie: pani dyrektor Krystyna Glanowska, pani wicedyrektor Elżbieta Czepiel, pani Krystyna Gubernat oraz reprezentacja Samorządu szkolnego.
Oto wyniki konkursu:
ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY SP 30
Wyróżnienie: Kira Katlova
Anhelina Andriienko
KLASY PIERWSZE
I miejsce : Józef Ekier
Theo Krawczyk
II miejsce : Mateusz Szponder
Maria Jakubowska
III miejsce : Martyna Ziółko
Wyróżnienie: Mikołaj Majewski
KLASA DRUGA
I miejsce : Olga Sadlak
II miejsce : Jagoda Chmiel
Adam Majka
KLASY TRZECIE
I miejsce : Gabriela Przewłocka de Carvalho
II miejsce: Zuzanna Knopek
III miejsce : Aleksander Szponder
Wyróżnienie: Dawid Kołek
Mikołaj Robak
PRZEDSZKOLE 5
I miejsce: Aleksandra Kaczor
Liliana Plewka
II miejsce: Oskar Szyc
PRZEDSZKOLE 67
I miejsce: Maria Słowik
Helena Magnowska
II miejsce: Helena Tuczapska
Konstanty Słota
III miejsce: Adam Wilczyński
Amina Demchenko
PRZEDSZKOLE MONTESSORI
I miejsce : Matylda Pulanecka
II miejsce : Maria Spólnik
Wszystkim recytatorom serdecznie gratulujemy!!!
Rozdanie nagród 14 grudnia 2023 o godz. 16.00 w SP 30 ul. Konfederacka 12.
Zapraszamy recytatorów wraz z rodzicami.
Organizator konkursu: Dorota Kaja
Zobacz także:
Wyniki konkursu recytatorskiego ,, Nuty i rytmy w poezji”
Dnia 29 listopada odbył się XXI konkurs recytatorski dla klas 0 – 3 oraz dzieci z pobliskich Przedszkoli. Wiersze zaprezentowało 28 recytatorów. Piękne recytacje oceniało jury w składzie: pani dyrektor Krystyna Glanowska, pani wicedyrektor Elżbieta Czepiel, pani Krystyna Gubernat oraz reprezentacja Samorządu szkolnego. Oto wyniki konkursu: ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY SP 30 Wyróżnienie: Kira Katlova Anhelina Andriienko2023-12-02
Turniej tenisa stołowego
W dniach 28 i 29.11. 2023 nasi uczniowie wzięli udział w turnieju tenisa stołowego zorganizowanego przez SP 25. Reprezentanci naszej szkoły z wielkim zaangażowaniem rywalizowali w swoich kategoriach wiekowych. Natomiast na szczególne wyróżnienie zasługuje uczeń klasy 4a – Darek Szot, który zajął 1 miejsce na 11 uczestników w grupie klas 4. Gratulujemy sukcesów!2023-12-01
Podziękowania za udział w akcji Niepodległa do hymnu
Szkoła otrzymała dziś podziękowania za udział w ogólnopolskiej akcji Niepodległa do hymnu. Nasz społeczność szkolna od kilku lat uczestniczy w akcji. Staramy się w ten sposób pielęgnować miłość do Ojczyzny, patriotyzm oraz kształtujemy prawidłowe postawy obywatelskie.
WRÓŻBY ANDRZEJKOWE PROWADZONE PRZEZ SAMORZĄD SZKOLNY
KONKURS ,,PODGÓRZE WCZORAJ I DZIŚ”
Klasa 3b wzięła udział w konkursie ,,Podgórze wczoraj I dziś „, w kategorii wiekowej klas spośród 87 prac, miejsce III otrzymała Gabriela Przewłocka de Carvalho, a wyróżnienie Hannah Krawczyk.
Gratulujemy zwycięzcom. Gala wręczenia nagród odbędzie się 11 grudnia 2023 godz. 10.30. W Muzeum Podgórza w Krakowie.
red. Katarzyna Bil
ZAJĘCIA W TERENIE
Uczniowie klasy 1a jeśli pogoda dopisze, raz w tygodniu mają zajęcia lekcyjne poza murami szkoły. We wrześniu i październiku lekcje odbywały się w Parku Dębnickim, Parku Jordana, nad Wisłą czy też na szkolnym podwórku. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji jak można uczyć się nie siedząc w ławkach.
red. Magdalena Dąbek
BUDUJEMY DOMEK DLA JEŻA
W październiku podczas zajęć lekcyjnych związanych z jesienią, poznaliśmy kolczastego mieszkańca parków i lasów. Dowiedzieliśmy się co to znaczy, że jeże są drapieżnikami – polują na inne stworzenia żeby zdobyć pokarm. Wiemy już, że ich jedzeniem nie są jabłka a ślimaki, małe węże, robaki czy jajka. Wiemy też, że największym zagrożeniem dla jeży są ludzie. Wiele tych uroczych stworzeń ginie pod kołami samochodów! Wspólnie z paniami przygotowaliśmy zimowy domek dla jeża. W parku znaleźliśmy zaciszne miejsce i razem zamaskowaliśmy zimową rezydencję. Mamy nadzieję, że śpi tam już jakiś kolczasty lokator. Uczniowie klasy 1a
red. Magdalena Dąbek
LEKTURA W PUDEŁKU
Po przeczytaniu lektury Astrid Lindgren ,,Dzieci z Bullerbyn” klasa 3a miała za zadanie przedstawić lekturę w pudełku.
Za zadanie mieli zgromadzić 10 przedmiotów, które kojarzą się z lekturą, napisać metryczkę książki, napisać kilka zdań o czym jest lektura oraz napisać list do wybranego bohatera lektury.
red. Dorota Kaja
Oto efekty pracy uczniów :
PORY ROKU W ZOO
Klasy trzecie rozpoczęły realizację projektu edukacyjnego ,, Cztery pory roku w ZOO”. Fotorelacja w zakładce ,, Z życia klas 0-3″. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
KONKURS O DZIKICH ZWIERZĘTACH
Klasy młodsze uczestniczyły w zajęciach z edukacji o dzikich zwierzętach, a następnie miały możliwość udziału w konkursie on line o dzikich zwierzętach.
Wśród laureatów konkursu są uczniowie klasy 3a Zofia Buzon- Błasiak oraz Wojciech Zmaczyński.
Gratulacje!
red. Dorota Kaja
ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH I POWITANIE ZERÓWKI
W piątek 13 października odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych oraz powitanie zerówkowiczów. Zaproszeni rodzice mogli podziwiać swoje pociechy w tańcu, piosence czy recytacji wierszy. Po uroczystości na dzieciaki czekał poczęstunek oraz niespodzianki od starszych kolegów. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
red. Magdalena Dąbek
MOBILNA FILHARMONIA
18 października klasy 0-3 uczestniczyły w pierwszym koncercie mobilnej Filharmonii pt.,, Ten dzieciak ma talent!”.

SMARTFON
,,Smartfon” to tytuł przedstawienia profilaktycznego przygotowanego i przedstawionego przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej, które obejrzała klasa 2 oraz klasy 3a i 3b w Centrum Sztuki Współczesnej Solvay .
Podczas spektaklu dzieci dowiedziały się jakie zagrożenia niesie Internet, jak bezpiecznie poruszać się w sieci i jak się zachować w sytuacji zagrożenia.
red. Dorota Kaja
ŻYWA LEKCJA PRZYRODY – POKAZ MOTYLI
11 października klasy 0 – 3 uczestniczyły w żywej lekcji przyrody, w pokazie motyli egzotycznych.
Klasa 1 a
Klasa 3a i 3b
3a NA WAWELU
2 października klasa 3a rozpoczęła swój udział w cyklu zajęć Klub Odkrywców Krakowa, dotyczących dziedzictwa kulturowego Krakowa i regionu oraz poznawania legend, zwyczajów i tradycji.
Zwiedziliśmy
Muzeum Katedralne , Katedrę , groby królewskie, Dzwon Zygmunta.
W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się pod pomnikiem smoka wawelskiego oraz psa Dżoka, przypomnieliśmy sobie legendy związane z tymi BOHATERAMI.
red. Dorota Kaja
3B NA WAWELU
DZIEŃ CHŁOPAKA W 3a
Z okazji Dnia Chłopaka chłopcy otrzymali breloczek ze swoim imieniem, była to niespodzianka przygotowana przez Rodziców.
Była też okazja do zrobienia sobie zdjęcia w fotobudce. Wszystkim chłopcom życzymy dużo zdrowia i samych szczęśliwych dni.
red. Dorota Kaja
PIESZO DO CELU
20 września klasy III uczestniczyły w organizowanym przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji i Straż Miejską Miasta Krakowa przemarszu ,,PIESZO DO CELU”.
Impreza prowadzona była w ramach działań ,,Europejski Tydzień Mobilności”. Akcja miała na celu popularyzowanie wśród pieszych i kierujących znajomości przepisów o ruchu drogowym, a także kształtowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania się, jako uczestnik ruchu drogowego.
Dzieci z transparentami , w odblaskowych kamizelkach, pod eskortą Policji oraz Straży Miejskiej maszerowały z Błoń w stronę Barbakanu.
red. Dorota Kaja
DOSKONALIMY JAZDĘ NA ŁYŻWACH!
21 września klasy trzecie rozpoczęły zajęcia na lodowisku.
PŁYWAMY!
Już w pierwszym tygodniu września klasy trzecie rozpoczęły zajęcia na basenie KSOS.
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI
Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły obchodzili ten wyjątkowy dzień.
Oddział Przedszkolny
Każdy w miarę możliwości posiadał w swoim ubiorze element kropki. Dodatkowo w trakcie zajęć każdy otrzymał naklejkę kropki na koszulkę, a także miał na dłoniach naklejony znak rozpoznawczy tego dnia – kolorową kropkę. Tego dnia zajęcia dydaktyczne także skupiły się wokół kropek. Pierwsze zadanie kropkowe polegało na kategoryzowaniu kółek na poszczególne kolory, a następnie odwzorowywaniu gotowego już kolorowego kropkowego obrazka. Była to świetna okazja do przećwiczenia spostrzegawczości wzrokowej oraz klasyfikacji kółek według ich wielkości. Kolejne zadanie polegało na ułożeniu ramki według kolorystycznie odpowiadających sobie kropek. Kolejno w grupach trzyosobowych zostały wykonane z bibuły prace plastyczne, zwierające w sobie kropki w trzech charakterystycznych kolorach – czerwonym, żółtym i zielonym. W ten sposób powstał sygnalizator drogowy, będący jednocześnie zakończeniem tematu tygodnia. W ramach zajęć popołudniowych obejrzeliśmy film edukacyjny dla dzieci ,, Dzień kropki” , podczas którego dzieciaki miały możliwość przećwiczenia umiejętności przeliczania w zakresie 10, wysłuchania recytacji wiersza „Spotkanie Kropek”, a także zabawy w rozszyfrowywanie kropkowych zgadywanek.
red. Małgorzata Sikora – Mikos
ROK SZKOLNY 2022 / 2023
DZIEŃ DZIECKA W ZERÓWCE
„Kiedy się śmieje dziecko, śmieje się cały świat” – Janusz Korczak
1 czerwca to z pewnością jeden z najbardziej oczekiwanych przez Dzieci dni. W tym roku świętowaliśmy Dzień Dziecka w naszej klasie. Nie brakowało atrakcji – malowaliśmy twarze, robiliśmy zmywalne tatuaże, tańczyliśmy i bawiliśmy się. Dzieci miały owocowy poczęstunek, a na koniec otrzymały małe upominki. Życzymy wszystkim Dzieciom dużo uśmiechu, radosnych dni i spełnienia marzeń!
red. Patrycja Świstak – Wójcik
DZIEŃ MAMY I TATY W ZERÓWCE
31 maja był wyjątkowym dniem dla dzieci z zerówki. Tego dnia w naszej sali gościliśmy Rodziców, których zaprosiliśmy na występ z okazji Dnia Mamy i Taty. Po pięknej akademii wręczyliśmy Rodzicom własnoręcznie wykonane prezenty i wspólnie miło spędziliśmy czas.
red. Patrycja Świstak – Wójcik
ZIELONA SZKOŁA KLAS 2 I 3
W dniach 15 – 19 maja klasy 2 i 3 przebywały na ,,zielonej szkole ” w Porąbce. Pomimo braku pogody spędziliśmy czas na wspólnych zabawach, tańcach przy muzyce i warsztatach.
Udało nam się też nieco poznać okolice DWD położonego na terenie przyjaznym ekologicznie w Beskidzie Małym, w malowniczej Dolinie Wielkiej Puszcz.
Choć niektórzy z nas bardzo tęsknili, byliśmy dzielni !
red. Dorota Kaja
WIZYTA W ŻYWYM MUZEUM OBWARZANKA
15 maja odbyła się wycieczka do Żywego Muzeum Obwarzanka. Poznaliśmy historię tradycyjnego krakowskiego przysmaku oraz dowiedzieliśmy się jak go wykonać. Uczestniczyliśmy w warsztatach, dzięki którym każdy z nas mógł wykonać swojego własnego obwarzanka, co sprawiło wszystkim ogromną radość. Na zakończenie każdy otrzymał dyplom czeladnika oraz przepis na tradycyjne obwarzanki, które można wykonać w domu.
red. Patrycja Świstak – Wójcik
DZIEŃ WYSZYWANKI
19 maja w szkole zorganizowano Dzień Wyszywanki. Dzieci z zerówki również brały w nim udział. Dowiedziały się jak wygląda tradycyjny ukraiński ludowy strój, obejrzały wystawę związaną z historią, kulturą i symboliką Ukrainy. Chcąc okazać solidarność i wsparcie, przygotowaliśmy kotyliony w narodowych ukraińskich barwach i tego dnia je nosiliśmy.
red. Patrycja Świstak – Wójcik
PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA
,, Każdy z nas może być superbohaterem i ratować ludzkie życia. Wystarczy, że zdobędzie wiedzę i umiejętności niezbędne do przeprowadzenia działań z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej”
Klasa 2a odbyła cykl zajęć podczas, których dzieci uczyły się jak udzielać pomocy podczas krwotoku z nosa, przy skaleczeniach, zadrapaniach, stłuczeniach.
Poznanie zasad pierwszej pomocy to nie wszystko – na podjęcie działań ratujących życie przez świadków zdarzenia ogromny wpływ ma również ich postawa, pewność co do swoich umiejętności, a także obawy, które często im towarzyszą.
Dlatego też w klasie gościliśmy profesjonalnych ratowników medycznych, którzy podczas praktycznych zajęć nauczyli dzieci jak prawidłowo wzywać pomoc, jak się zachować jeśli jesteśmy świadkami wypadku, jak prawidłowo udzielić pomocy osobie poszkodowanej oczekując na pogotowie.
Na fantomach dzieci miały okazję przeprowadzić resuscytację.
red. Dorota Kaja
ROWEROWY MAJ 2023
Klasa 2a pod czujnym okiem pana Macieja (koordynatora) rozpoczęła przygotowania do kampanii ,,Rowerowy maj”.
red. Dorota Kaja
ZAWODY SPORTOWE
19.04.2023 klasa 2b uczestniczyła w Międzyszkolnych zawodach sportowych organizowanych przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Kraków Zachód. W zawodach łyżwiarskich uczestniczyli uczniowie klas drugich szkół podstawowych biorących udział w zajęciach nauki jazdy na łyżwach organizowanych przez MOS Kraków Zachód w roku szkolnym 2023/2023. W konkurencjach startowało 8 zawodników( 4 dziewczynki, 4 chłopców). Uczniowie mieli do pokonania drużynowo pięć konkurencji: jazda przodem, jazda tyłem, slalom, ósemka, jazda szybka.
Wszystkim uczestnikom reprezentującym naszą klasę i szkołę gratulujemy.
Zdobyliśmy ósme miejsce na 11 biorących udział szkół.
Gratulacje !!!
red. i zdjęcia Katarzyna Bil
ZAJĘCIA EDUKACYJNE ,,OGNIK
Klasa 2 a uczestniczyła w zajęciach edukacyjny ,,Ognik”
Informacja ze strony Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie:
Idea projektu zrodziła się po serii tragicznych pożarów budynków mieszkalnych w których ofiarami były małe dzieci. Analizy tych wydarzeń jednoznacznie pokazały, że śmierci można było uniknąć. Dzieci w sytuacji zagrożenia uciekały przed pożarem i toksycznym dymem do szaf, chowały się pod łóżkami. Dzieci nie ewakuowały sie natychmiast na zewnątrz mieszkań i nie dając sobie żadnych szans pozostawały w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia.
Podstawowym celem naszego programu jest przekazanie dzieciom podstawowej wiedzy nt zagrożeń pożarowych oraz pokazanie prawidłowego zachowania w sytuacji zagrożenia życia.
Sposób realizacji programu
Program realizują strażacy w specjalnie do tego przygotowanych pomieszczeniach wydzielonych na terenie Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 2 przy ul. Rzemieślniczej 10 w Krakowie.
Strażacy poprzez zabawę z dziećmi uczą w jaki sposób omijać zagrożenia pojawiające się w mieszkaniu podczas pożaru. Na terenie jednostki strażacy specjalnie do tego celu przygotowali pomieszczenia imitujące typowe mieszkanie. W Bezpiecznym Domu odnajdziemy zatem kuchnię, łazienkę, salon oraz dodatkowy pokój.
W mieszkaniu zainstalowano wytwornicę dymu teatralnego. Podczas realizacji programu pomieszczenia są częściowo zadymiane, tak aby przybliżyć dzieciom warunki realnego pożaru. Dym wykorzystywany do pokazu jest bezpieczny i nie zawiera toksycznych związków. Dym taki spotkać można również na koncertach, przedstawieniach teatralnych czy zabawach dyskotekowych. Dodatkowo dymowi towarzysza efekty świetlne i akustyczne. Dzieci mają możliwość sprawdzenia jak nagrzewają się drzwi do pomieszczenia w którym wybuchł pożar.
Dodatkowo dzieci uczone są jak wykonać w sposób prawidłowy telefon alarmowy, przekazywane im są informacje nt. tlenku węgla, zagrożeń związanych z prądem eklektycznym i wiele innych. Zajęcia prowadzone są w sposób dostosowany do wieku dzieci biorących udział w programie.
WITAJ, WIOSNO!
21 marca witamy wiosnę. Z tej okazji, w ostatnim czasie dzieci z Oddziału Przedszkolnego wykonywały wiele tematycznych zadań i prac plastycznych, poszukiwały oznak wiosny na spacerach. Wiosna to długo wyczekiwana przez uczniów naszej klasy pora roku, dlatego przywitaliśmy ją z uśmiechami na twarzach. 21 marca obchodzimy także Światowy Dzień Zespołu Downa. Istotą świętowania tego dnia jest zwrócenie uwagi na osoby z zespołem Downa, uświadamianie o ich potrzebach oraz rozwijanie postawy szacunku, akceptacji, równości. Tego dnia założyliśmy skarpetki nie do pary, dowiedzieliśmy się co one symbolizują. Wspólnie wykonaliśmy plakat, a później każdy zrobił dla siebie tematyczną zakładkę do książki, przypominającą ważne treści, które poznaliśmy w tym dniu.
red. Patrycja Świstak -Wójcik
POWITANIE WIOSNY
Dzisiaj w naszej szkole odbyły się aktywne podchody w poszukiwaniu Pani Wiosny. Pani Wiosna zostawiła w klasach 1-3 list skierowany do uczniów. Na terenie szkoły ukryła liczne zagadki i zadania do rozwiązania. Uczniowie z wielką przyjemnością i ogromnym zaangażowaniem wzięli w nich udział. Wielki finał zabawy odbył się na sali gimnastycznej Panie Wiosny zawitały do naszej szkoły . Mamy nadzieję że zostaną z nami na długo.
red. Aneta Mroczek
Dzień Św. Patryka
W dniu 17 marca włączyliśmy się w globalne obchody Dnia Św. Patryka.
Nagrodziliśmy uczniów, którzy wzięli udział w szkolnym konkursie o Irlandii. Na konkurs dla klas I – III wpłynęły prace następujących uczniów:
portret skrzata leprechaun’a – Dominik Musiał – Ziembla klasa 1a, Fiodar Katlou klasa OP;
lapbook – Zofia Buzan – Błasiak klasa 2a, Zuzanna Knopek klasa 2b, praca zbiorowa: Hannah Krawczyk, Alicja Kubik, Gabriela Przewłocka de Carvalho klasa 2b, Nela Balicka klasa 3b, Viktoria Antonenko kasa 3b.
Wszystkie prace zostały nagrodzone. Nagrody zostały ufundowane przez Wydawnictwo Macmillan Polska, serdecznie dziękujemy Sponsorowi.
Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy 🙂
AKADEMIA KROPELKI

Klasa 2 a uczestniczyła w warsztatach prowadzonych przez Centrum Edukacji Ekologicznej Wodociągów Miasta Krakowa AKADEMIA KROPELKI.
Program zajęć w przystępny sposób przybliża dzieciom zagadnienia związane z wodą. Pozwala zmierzyć się z takimi trudnymi tematami jak obieg wody w przyrodzie czy technologie jej uzdatniania. Dzieci dowiadują się w jaki sposób uzdatniana jest woda, że jest czysta, bezpieczna i można ją pić prosto z kranu.
red. Dorota Kaja
DZIEŃ KOBIET W ZERÓWCE
8 marca, jak co roku, obchodziliśmy Dzień Kobiet. Z tej okazji nasi chłopcy przygotowali upominki dla koleżanek, wszyscy wykonali piękne prace plastyczne – kolorowe tulipany, a zwieńczeniem tego wyjątkowego dnia był spacer nad Wisłą.
red. Patrycja Świstak -Wójcik
WARSZTATY STOMATOLOGICZN
Tym razem klasę 2a odwiedziła mama Wojtusia, pani Marzena Zmaczyńska, która jest lekarzem stomatologiem.
Dowiedzieliśmy się jak należy prawidłowo myć zęby, jak często i dlaczego oraz o tym jaki wpływ ma to co jemy i pijemy na nasze zęby. Podczas doświadczenia z jajkami zobaczyliśmy dlaczego tak ważne jest mycie zębów pastą z fluorem.
Na zakończenie zajęć każdy otrzymał drobne upominki. Bardzo dziękujemy 🙂
red. Dorota Kaja
BAL KARNAWAŁOWY KLAS 0-3
16 lutego odbył się bal karnawałowy klas 0-3. Gościnnie udział wzięły również dziewczęta z klasy 8c. Zabawa dostarczyła wielu wrażeń wszystkim uczestnikom, a pączki dodatkowo osłodziły ten dzień.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
red. Magdalena Dąbek, fotografie Magdalena Dąbek, Elżbieta Czepiel
WYCIECZKA KLAS 2 i 3
W dniach 26-27 stycznia uczniowie klas drugich i trzecich uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Bochni i Niepołomic.
Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Muzeum Fonografii w Niepołomicach. Panie przewodniczki wyjaśniły co to jest fonografia i opowiadały o jej historii na przestrzeni wieków. Uczniowie mogli zobaczyć pierwsze maszyny zapisujące dźwięki, wielkie telewizory bez pilota, walkmany czy posłuchać muzyki z płyt winylowych.
Główną atrakcją wycieczki był nocleg w Kopalni Soli w Bochni. Okazało się, że w kopalni oprócz tradycyjnego zwiedzania można zagrać w piłkę na boisku, poćwiczyć kondycję na rowerkach czy szaleć na dyskotece prawie do północy. Po dniu pełnym wrażeń nawet zaśnięcie na twardych materacach nie sprawiło nikomu problemu.
Ostatnim punktem programu było Muzeum Motyli w Bochni. Przemiły właściciel z wielką pasją opowiadał o swojej sześciotysięcznej kolekcji okazów z całego świata.
red. Magdalena Dąbek
DZIEŃ BABCI I DZIADKA W NASZEJ SZKOLE
Dzień Babci i Dziadka to dwa najpiękniejsze dni w całym roku. W tych dniach dziadkowie mogą poczuć się jeszcze bardziej wyjątkowo. W piątek, 20 stycznia dzieci z klas 0-3 zaprosiły swoje Babcie i Dziadków na uroczystości z okazji Ich święta. Najpierw wspólnie uczestniczyli w koncercie Filharmonii Krakowskiej „Cudowne dzieci”. Następnie odbyły się występy artystyczne. Dziadkowie ze wzruszeniem przyglądali się scenkom przedstawianym przez ich najukochańsze wnuki. To był wspaniały dzień. Jeszcze raz życzymy wszystkim dużo zdrowia i radości!
red. Kamila Półtorak, fotografie Magdalena Dąbek
SPOTKANIE Z LEKARZEM
Klasę 2a odwiedził niezwykły gość. Był to pan Andrzej Zmaczyński, tato Wojtusia, który jest lekarzem. Pan Andrzej opowiadał o swoim pobycie w Afryce, pokazywał zdjęcia. Jednak najwięcej emocji wzbudziły narzędzia oraz to, że wszyscy mogli ubrać fartuchy i czepki. Może ktoś z klasy 2a zostanie w przyszłości lekarzem?
WYSTAWA SZOPEK
Klasa 1 A wybrała się na WYSTAWĘ SZOPEK KRAKOWSKICH do Krzysztoforów. Tam spotkaliśmy się z naszą Panią przewodnik, która opowiadała nam różne ciekawostki związane z historią naszego miasta i kamienicą, w której znajdowała się wystawa.
Dowiedzieliśmy się także jaka jest historia i tradycja powstawania SZOPEK KRAKOWSKICH, które są piękne i wyjątkowe – nie ma takich w całej Polsce poza Krakowem. Powstają one przez cały rok, a w pierwszy czwartek grudnia są wystawiane do konkursu na pomniku Adama Mickiewicza w Rynku Głównym.
red. Ewa Mytnik
Teraz można je podziwiać na wystawie. Są szopki duże, małe i średnie oraz miniaturki wykonane w łupince orzecha czy skorupce jajka. Nas najbardziej urzekły szopki robione przez dzieci.
W drodze do szkoły wstąpiliśmy do Kościoła Św. Bernardyna ze Sieny. Tam oglądaliśmy inny rodzaj szopki – Betlejemkę zbudowaną z ruchomych figurek, przedstawiającą scenę narodzenia Jezusa i zajęcia ludzi w tamtych czasach.
Mimo brzydkiej pogody wycieczka była udana.
SPOTKANIE Z MISTRZEM OLIMPIJSKIM
21 grudnia uczniowie naszej szkoły mieli możliwość spotkania z brązowym medalistą olimpijskim w tenisie stołowym panem Maksymem Chudzickim.
Podczas spotkania dowiedzieliśmy się jak wygląda organizacja olimpiady, obejrzeliśmy zdobyte medale, a niektórzy uczniowie mieli szansę rozegrać krótki mecz z mistrzem.
red. Dorota Kaja
Klasa 3b uczestniczyła w warsztatach matematyka w praktyce tematem było wykonanie bombki 3D z materiałów naturalnych i odzyskanych. Po warsztatach dzieci aktywnie spędziły czas na zabawach w śniegu. Ruch na świeżym powietrzu z dużą ilością śniegu równa się świetna zabawa.
red. Aneta Mroczek
MIKOŁAJKI
Magiczny czas związany z przyjściem świętego Mikołaja klasy młodsze spędzały w wyjątkowej atmosferze. Wszystkie klasy obejrzały spektakl w Teatrze Współczesnym pt. ,,Baśnie braci Grimm”.
Zerówka
Klasa 2a
Klasa 2b
DOGOTERAPIA W 3B
Psy zasługują na miano najlepszego przyjaciela człowieka. Są lojalne, inteligentne, wierne i kochające. Mają dobroczynny wpływ na nasze zdrowie psychiczne i fizyczne.
Klasa 3b uczestniczyła w warsztatach z dogoterapii. Uczniowie uczyli się jak należy dbać o swojego czworonoga, jak odczytywać jego zachowanie, gesty oraz w jaki sposób komunikować się z nim aby nas zrozumiał. Uczniowie uczyli się również w jaki sposób należy się zachować gdy spotkamy się z agresywnym psem.
red. Aneta Mroczek
dav sdr sdr dav dav dav dav dav dav sdr dav dav sdr sdr dav
KONKURS RECYTATORSKI ,, W zdrowym ciele zdrowy duch”
Dnia 17 listopada odbył się XX konkurs recytatorski dla klas 0 – 3 oraz dzieci z pobliskich Przedszkoli.
Wiersze zaprezentowało 25 recytatorów.
Piękne recytacje oceniało jury w składzie: pani wicedyrektor Krystyna Glanowska, pani Małgorzata Gofroń, pani Krystyna Gubernat oraz reprezentacja Samorządu szkolnego.
Rozdanie nagród i pamiątkowych dyplomów odbyło się 24 listopada.
Nagrodzonym recytatorom dziękujemy i zapraszamy za rok.
red. Dorota Kaja
22.11.2022 klasa 2b uczestniczyła w zajęciach z cyklu Świat w kalejdoskopie prowadzone przez Centrum Młodzieży im H Jordana. „Kto mieszka w Afryce” – mapa fizyczna Afryki, warunki klimatyczne i ich wpływ na rośliny, zwierzęta i krajobraz, mieszkańcy Afryki: Tuaregowie, Masajowie i Pigmeje.
red. Katarzyna Bil
21 listopada klasa 2 b i 22 listopada klasa 2 a zwiedziała Misyjne Muzeum Przyrodniczo- geograficzne Ojców Franciszkanów.
Dowiedzieliśmy się o życiu mieszkańców w Afryce, w Australii, Ameryce Południowej, Nowej Gwinei, Gruzji i Kazachstanu. Podziwialiśmy oryginalne chaty afrykańskie, przedmioty codziennego użytku, ubrania, instrumenty muzyczne.
Klasa 2b
Klasa 2a
SMAKI ŚWIATA
Klasa 2a uczestniczyła w warsztatach ,,Smaki świata” w Centrum Młodzieży im. dr. Henryka Jordana.
Podczas zajęć dzieci poznały najbardziej ,,dziwne” potrawy i rzeczy zjadane w różnych częściach świata, uczyły się jeść pałeczkami oraz różnymi zmysłami poznawały najbardziej znane przyprawy.
red. Dorota Kaja
ŚWIĘTUJEMY ODZYSKANIE NIEPODLEGŁOŚCI
Najmłodsi uczniowie szkoły podczas lekcji poznawali historię Polski, śpiewali i grali pieśni patriotyczne, zdobywali wiadomości o geografii naszego kraju. Na plastyce wykonywali kotyliony i flagi, utrwalając wiadomości o symbolach narodowych.
10 listopada wszyscy spotkali się na apelu, podczas którego o godzinie 11.11 zaśpiewali hymn Polski.
OPADAJĄ LIŚCIE
Czas snuje się mgliście Świetliście, Anieliście, Liście, Liście, Liście…
Klasa 3b postanowiła zatrzymać na dłużej piękna Złotą Jesień. Dzieci wykonały róże z liści Klonu. Powstały piękne różane bukiety. Jesień zostanie w naszych domach na dłużej
red. Aneta Mroczek
DZIEŃ POSTACI Z BAJEK
5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W zerówce świętowaliśmy go 7 listopada. Uczniowie przybyli do szkoły przebrani w bajkowe stroje. Ten dzień miał wszystkim przypomnieć jak ważne są bajki i że warto do nich powracać. Jednak najważniejszym celem było popularyzowanie tradycyjnych bajek bez przemocy, takich gdzie dobro wygrywa, a zło zostaje ukarane.
red. Kamila Półtorak
Klasa 2a czytała fragmenty swoich ulubionych bajek, rozwiązywała bajkowe zagadki.
W klasie 3a lubimy świętować, więc postanowiliśmy uczcić ten dzień w bajkowy sposób. Chętni czytali fragmenty swoich ulubionych bajek. Mistrz Joda prezentował gwiezdne sztuczki. Była też zabawa polegająca na odgadywaniu tytułów bajek na podstawie wylosowanych rekwizytów oraz wysłuchanej piosenki.
red. Magdalena Dąbek
4.11.2022 klasa 2b obchodziła Międzynarodowy Dzień Postaci z bajek. Czytając bajki rozwijamy wyobraźnię, fantazję, pamięć i wzbogacamy słownictwo. Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy. Tego dnia nasza klasa zorganizowała zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek na podstawie programu multimedialnego wordwall. Dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Były muzyczne zgadywanki bajkowe, ilustracja do ulubionej bajki dowolną techniką oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań.
red. Katarzyna Bil
DZIEŃ DYNI W NASZEJ SZKOLE
W czwartek 27 października od rana w naszej szkole królował kolor pomarańczowy. Wszystko za sprawą gwiazdy tego dnia i królowej warzyw – DYNI.
Zerówka
W zerówce przygotowaliśmy sensoryczne dyniowe gniotki, wykonane z balona, grochu, kaszy, ryżu i mąki. Graliśmy także w dyniowe memory, a w krótkim filmie edukacyjnym poznaliśmy walory tego warzywa. Ten wyjątkowy dzień uwieczniliśmy na zdjęciach w dyniowej fotobudce.
Klasa 1
Klasa pierwsza wykonywała dzisiaj rysunki dyni różnymi technikami. Rozmawialiśmy też jak hodować dynie, co potrzeba dyni do dobrego wzrostu. Oglądaliśmy różne gatunki dyni w naturze i na zdjęciach. Zaglądaliśmy do wnętrza tego warzywa. Widzieliśmy dynie – giganty.
Dzieci przyniosły także domowe wyroby z dyni, jedliśmy pyszne ciasteczka. To był piękny, kolorowy, dyniowy dzień.
Klasa 2 a
W klasie 2a mieliśmy okazję spróbować ciasta i ciasteczka dyniowe przegotowane przez Zosię, Cecylkę i Wojtka, ozdabialiśmy dynie, robiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia w klasowej fotobudce.
Oprócz Dnia Dyni w naszej klasie świętowaliśmy urodziny dwóch naszych kolegów, Mikołaja i Mykoli, którzy również przygotowali słodki poczęstunek.

Klasa 2 b
W klasie drugiej b uczniowie ubrali się na pomarańczowo. Przynieśli do klasy różne dynie, pestki z dyni, babeczki dyniowe, które kosztowaliśmy. Oprócz prac plastycznych różnymi technikami, ćwiczyliśmy język dyniowymi poleceniami.
Klasa 3 a
Dzień Dyni w klasie 3a poświęciliśmy głównie na zabawy matematyczne: szacowanie i ważenie dyń, układanie zbiorów oraz ciągów dyniowych. Nie zabrakło również czasu na degustację dyniowych przysmaków. Jurek, Jagoda, Adam, Kuba, pani Magda i pani Karolina poczęstowali nas dyniowymi specjałami. Na koniec obowiązkowe zdjęcie na dyniościance. Już nie możemy się doczekać na kolejne warzywne święto!



Klasa 3 b
Smakowała pyszne ciasteczka dyniowe, grała w matematyczną grę dyniową dzięki, której powstały różnorodne dynie.
2 A W MUZEUM AGH
25 października odwiedziliśmy wystawę w Muzeum Techniki AGH ,, Dźwięki fizyki”. Podczas zajęć dowiedzieliśmy się : czy muzykę zawsze trzeba słuchać tylko uszami i w jaki sposób głuchoniemy L. Bethoven komponował swoje dzieła, podziwialiśmy pierwszy AGH’owski Bolid, graliśmy klapkiem na organach stworzonych z rur pvc, bawiliśmy się ciuchcia jeżdżącą między butelkami napełnionymi wodą i wygrywająca melodię m. in. z Gwiezdnych Wojen. Braliśmy udział w różnych ciekawych doświadczeniach.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
POWITANIE ZERÓWKI I ŚLUBOWANIE KLASY 1
Dzień 13 października 2022 roku był dniem szczególnym w naszej szkole.
Tego dnia odbyło się Ślubowanie uczniów klasy pierwszej i powitanie najmłodszego rocznika – klasy 0.
Przybyli zaproszeni goście : p. Dyrektor, nauczyciele, rodzice i uczniowie starszych klas.
Okazało się, że nie tak łatwo zostać pełnoprawnym uczniem szkoły. Uczniowie starszej klasy zrobili pierwszakom egzamin. Musieli pokazać czy nadają się do tej roli. Po pomyślnie zdanym egzaminie, decyzją Pana Dyrektora przystąpiono do Ślubowania.
Na sztandar szkoły dzieci złożyły przyrzeczenia i zostały pasowane na uczniów klasy 1 Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 30.
Zerówkowicze również prężnie zaprezentowali swoje umiejętności. Najpiękniej jak tylko umieli wyrecytowali wiersze, których sie nauczyli. Występ zakończyli piosenką „Zerówka drugim domem jest”.
GRATULUJEMY WSZYSTKIM I WITAMY W NASZYM GRONIE !
red. Ewa mytnik, Kamila Półtorak
fotografie Magdalena Dąbek
CZY JESIEŃ JEST SMUTNA ?
Klasa 1 a wybrała się na jesienny spacer. Chcieliśmy sprawdzić jak to jest z tą jesienią w różnych miejscach.
Byliśmy w ogródkach działkowych. Tam rosło jeszcze mnóstwo roślin. Znaleźliśmy kolory w kwiatach, warzywach, liściach drzew i krzewów. Oglądaliśmy nawet jak rosną w szklarni pomidory, papryka i fasola. Słuchaliśmy śpiewu ptaków.
W Parku Dębnickim szukaliśmy kolorowych liści, odbijaliśmy ich fakturę. Były nawet kolorowe hotele dla owadów. Przy pomocy lupy sprawdzaliśmy czy są już zamieszkałe.
Okazało się, że jesień jest jeszcze kolorowa, słoneczna, piękna i wesoła !!!
red. Ewa Mytnik
DZIEŃ DZIEWCZYNEK W ZERÓWCE
12 października świętowaliśmy w zerówce Międzynarodowy Dzień Dziewczynek, nazywany też Międzynarodowym Dniem Dziewczyn. To jeszcze mało popularne święto, jednak wzbudziło wiele radości wśród naszych małych dam 🙂
red. Kamila Półtorak
AKADEMIA PRZEDSZKOLAKA
Nasza zerówka dumnie bierze udział w bezpłatnym, miejskim programie ,,Akademia Przedszkolaka”, którego głównym celem jest aktywność ruchowa. Jest on przeznaczony dla najmłodszych mieszkańców Krakowa, czyli dzieci w wieku 5-6 lat z oddziałów przedszkoli publicznych i niepublicznych. Zajęcia sportowe odbywają się w Małej Hali TAURON Areny Kraków, systematycznie co dwa tygodnie.
Wśród najważniejszych celów „Akademii Przedszkolaka” znajdują się: podtrzymanie zainteresowania najmłodszych systematyczną aktywnością ruchową, a także poszerzenie dostępu do zorganizowanych form aktywności sportowej i wyrównanie szans dzieci niezależnie od statusu materialnego rodziców. Program ma także za zadanie sprzyjać rozwojowi fizycznemu dzieci, wzmacniać ich zdrowie oraz podnosić poziom sprawności fizycznej.
red. Kamila Półtorak

ŚWIAT W KALEJDOSKOPIE
Klasa 2b uczestniczyła w ramach zajęć edukacyjnych ,,Świat w kalejdoskopie” prowadzonych przez Centrum Młodzieży im H. Jordana na temat Smaki świata – uprawa i wykorzystanie ryżu, herbaty, bananów i przypraw. Uczniowie wzbogacili wiedzę na temat potraw i sposób jedzenia w różnych krajach. Próbowały przy użyciu pałeczek zjeść ryż prażony oraz degustowały różne przyprawy z różnych stron świata.
red. Katarzyna Bil
ZAJĘCIA PROFILAKTYCZNE ZE STRAŻĄ MIEJSKĄ
10.10.2022 klasy 2 i 3 uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez Straż Miejską „Bezpieczna droga”.
ZAJĘCIA POKAZOWE Z MATCRAFTA
Klasy młodsze uczestniczyły w zajęciach pokazowych z Matcrafta.
JESIENNE PRACE ZERÓWKI
Za oknem piękna, polska złota jesień. Zerówka postanowiła przenieść ją na kartki papieru. Dzieci podzielone na zespoły, twórczo zaprezentowały jej uroki. Nie ma nic cenniejszego niż samodzielne prace małych artystów. Efekty zobaczcie sami 🙂
red. Kamila Półtorak
4 PAŹDZIERNIKA – ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT
W naszej zerówce spędziliśmy go w doborowym towarzystwie – odbyły się zajęcia z dogoterapii, których głównym bohaterem była Daisy. Dzień ten miał na celu uświadomienie dzieciom, że zwierzęta, które z nami mieszkają i które są obok nas, również mają swoje prawa.
red. Kamila Półtorak
Również klasa 2b uczestniczyła w zajęciach z dogoterapii.
30 WRZEŚNIA – DZIEŃ CHŁOPAKA
W tym dniu szczególnym – września trzydziestego, Witamy serdecznie chłopaka każdego. Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń, Innych przyjemności już nawet nie zliczę!
Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola i szkoły. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września.
Chłopcy z zerówki w tym dniu zamienili się w małych gentlemanów. Nie odbyło się również bez drobnych upominków. Wszystkich Panom tym małym i tym dużym życzymy wiele radości w tym ważnym dla Nich dniu!
red. Kamila Półtorak
BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK
28 września dzieci z zerówki wzięły udział w szkoleniu z programu pt. „Bezpieczny Przedszkolak”. To propozycja oddziaływań profilaktycznych z obszaru przeciwdziałania uzależnieniom. Celem jest wczesny rozwój kompetencji społecznych u dzieci w zakresie kluczowych czynników chroniących, w tym budowania konstruktywnych relacji w grupie, bezpieczeństwa, dobrej komunikacji i zacieśniania więzi.
red. Kamila Półtorak
OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA W SP 30
28 września to OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOSNEGO CZYTANIA. To dzień, który stwarza kolejną okazję do wprowadzenia dzieci w magiczny świat bajek, opowiadań i wierszy. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania, a także poczucia przynależności do społeczności czytelniczej. Dzisiaj czytają wszystkim dzieciom nie tylko nauczyciele, ale również rodzice.
Głośne czytanie w 0.
Dziękujemy Mamie Mateusza za odwiedziny.
Głośne czytanie w 2 a.
W klasie 2 a wybrane książki czytały mama Olka i mama Tymona, bardzo dziękujemy. Fragmenty swoich ulubionych książek czytały również dzieci.
Klasa 2 b również wzięła udział w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania. Uczniowie zaprezentowali fragmenty ulubionych książek. Do akcji włączeni zostali chętni rodzice. ,,Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” – Szymborska
ZAJĘCIA SPORTOWE NA BOISKU SZKOLNYM
,, Ruch i podskok to zabawa sport dla dzieci ważna sprawa”. Zerówka korzysta z ciepłej, jesiennej pogody .
red. Kamila Półtorak
MAJSTERKOWO
Klasy 2 uczestniczyły w warsztatach Majsterkowo prowadzonych przez pracowników Castoramy. Ich celem jest rozbudzanie w dzieciach pasji do majsterkowania, pobudzanie ich wyobraźni, rozwijanie umiejętności manualnych.
Podczas zajęć dzieci wykonały drewniane skarbonki, które następnie według własnych pomysłów ozdabiały kolorowymi elementami z folii samoprzylepnej.
Mając takie skarbonki nie pozostaje nic innego jak rozpocząć oszczędzanie 🙂
red. Dorota Kaja
Uczniowie klasy 2 a podczas pracy
Efekt końcowy 🙂
Prace uczniów klasy 2 b
DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
„Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy 20 września zbliża się, od najmłodszego, aż po starszaka, wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”!
Tak było także u nas. Dzieci ze szkolnej zerówki świętowały swój dzień. Były balony, zabawy, a także małe upominki.
red. Kamila Półtorak
KONCERTY MUZYKÓW FILHARMONII KRAKOWSKIEJ
Po wakacyjnej przerwie klasy młodsze rozpoczęły cykl koncertów muzyki poważnej. Dzisiejszy koncert miał tytuł ,,Muzyczny savoir vivre”.
BEZPIECZNI NA DRODZE
W ramach zajęć dotyczących bezpieczeństwa w różnych sytuacjach i miejscach klasa 1 a wybrała się na pobliskie skrzyżowanie. Ubraliśmy kamizelki odblaskowe, powtórzyliśmy poznane zasady i ćwiczyliśmy przechodzenie przez ulicę. Próbowaliśmy kilkukrotnie przechodzić całą klasą i parami. Nieźle nam poszło !
Jeszcze kilka ćwiczeń i będziemy gotowi pójść na wspólną wycieczkę. 🙂
Klasa 1 a uczy się bezpiecznie przechodzić przez jezdnię. Brawo!
red. Ewa Mytnik
15 WRZEŚNIA MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI
Peter H. Reynolds stworzył opowieść o kropce, która zmieniła świat małej Vashti, o Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie, a także pomogła uwierzyć w siebie innym. A kropka jest od tej pory symbolem talentu, pasji, rozwiniętych skrzydeł…
Wszystko zaczęło się od kropki…
Klasy młodsze podczas swoich zajęć rozmawiały o swoich pasjach, zainteresowaniach, talentach. Tworzyły prace, początkiem, których była kropka.
red. Dorota Kaja
Oddział Przedszkolny
Klasa 1 a
Kropki były wszechobecne w klasie 1 a . Mieliśmy je na ubraniach, na przyniesionych rzeczach, szukaliśmy ich w klasie. Zastanawialiśmy się kiedy kropka jest bardzo ważna i potrzebna.
Pracowaliśmy w grupach nad stworzeniem wspólnego plakatu.
Ale było dużo pomysłów ! Udało nam się wybornie!
Klasa 2 a

Prace plastyczne klasy 2 b i 3 a
ARCHIWUM 2021/2022
WYCIECZKA DO KORZKWI KLASY 3 A
Dnia 21 czerwca 2022 roku klasa 3 a wybrała się na całodzienną wycieczkę do Korzkwi.
Na miejscu czekało nas wiele atrakcji. Braliśmy udział w grze terenowej, wykonywaliśmy pizzę (którą potem zjedliśmy ), paliliśmy ognisko i piekliśmy kiełbaski. Bardzo dużo biegaliśmy i krzyczeliśmy 🙂
Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy wieczorem do domu.
To była ostatnia taka wycieczka z naszą wychowawczynią p. Ewą. Niestety czas się rozstać.
MŁODZI – KREATYWNI Z 3 A
Przedstawieniem teatralnym pt. „Lustro zła” przygotowanym przez klasę 3 A zakończyliśmy 3- letni projekt / innowację MŁODZI – KREATYWNI.
Szczególne podziękowania należą się P. Dyrektor SCKM Krystynie Hussak-Przybyło i P. Piotrowi Przybyło za wspólną pracę oraz przygotowanie dzieci do występu. Pod Ich kierunkiem nasze przedstawienie mogliśmy pokazać na prawdziwej scenie teatralnej. Wyszło wspaniale !!
DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, GRATULUJEMY UCZNIOM KLASY 3 A !!!
Wychowawczyni : Ewa Mytnik Nauczyciel wspomagający : Joanna Wacławek-Kusy
WYCIECZKA KLAS PIERWSZYCH DO WYGIEŁZOWA
15 czerwca klasa 1a i 1b spędziły w skansenie w Wygiełzowie. Najpierw dzieci zwiedzały skansen, następnie wzięły udział w warsztatach plastycznych ,,Jak Wojtek został strażakiem” podczas, których malowały plecaki.
Pobyt w Wygiełzowie zakończył się zabawami ruchowymi i ogniskiem z kiełbaskami.
red. Dorota Kaja
WITRUALNE PODRÓŻE KLASY 2 A
W ciągu roku szkolnego uczestniczyliśmy w projekcie edukacyjnym ,,Wirtualne Podróże”. Braliśmy udział w lekcjach on-line, z których dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji o świecie. Oprócz tego wykonaliśmy w klasie zadania związane z projektem: założyliśmy album wirtualnego podróżnika, stworzyliśmy wielką mapę świata, zrobiliśmy książkę Mój świat, uczestniczyliśmy w wymianie pocztówkowej z klasami z całej Polski, poznaliśmy symbole Europy. Najbardziej podobało nam się zadanie związane z czytaniem książek o tematyce podróżniczej. Poznaliśmy koło podbiegunowe z Nelą, zwiedziliśmy Afrykę oraz Japonię z Polą – bohaterką serii książek Pozytywka Poli. Przed nami ostatnie zadanie – wycieczka do Ojcowa! Już nie możemy się doczekać.
Uczniowie klasy 2a
DZIEŃ DZIECKA W 1B
Z okazji Dnia Dziecka w sali zabaw Fikołki uczniowie klasy 1b spędzili 4 godziny wspaniałej zabawy na konstrukcji, ściankach wspinaczkowych i warsztatach eksperymentalnych. W tym dniu życzymy dzieciom mnóstwo uśmiechów, spełnienia marzeń. Wszystkiego najlepszego!
red. Katarzyna Bil
CO SŁYCHAĆ W ULU ?
ROWEROWY MAJ W 2 A
W ramach akcji Rowerowy Maj uczniowie klasy 2a wraz z paniami wybrali się na wycieczkę rowerową do Tyńca. W drodze powrotnej zajechali na zasłużony odpoczynek w Parku Dębnickim. Niespodziewane spotkanie ze starszymi kolegami z 5b wszystkim sprawiło dużo radości. Dziękujemy 5b za podzielenie się smakołykami!!!
SŁOWA DO RZECZY- WARSZTATY W MUZEUM ETNOGRAFICZNYM
Klasa 1 a uczestniczyła w kolejnych warsztatach w Muzeum Etnograficznym. Tym razem zajęcia dotyczyły przysłów, powiedzeń i związków frazeologicznych używanych dawniej i dziś.
Dzieci dowiedziały się co to znaczy:
- Coś jest w powijakach
- Esy floresy
- Nabić kabzę
- Smolić cholewki
- Dojna krowa
Na koniec każdy ozdobił plakietkę z wybranym przez siebie przysłowiem
red. Dorota Kaja
MUZEUM MOTYLI
Oddział Przygotowawczy 17 mają zwiedził muzeum motyli na ul. Grodzkiej.
ZAJĘCIA MIASTO
Klasa 1b wzięła udział w kolejnych zajęciach Miasto w dniu 19 maja. Tematem zajęć była urbanizacja. Uczniowie dowiedzieli się jak wygląda plan miasta. W grupach stworzyli plan osiedla.
red. Katarzyna Bil
WYPRAWA DO ZOO
Zapraszamy do oglądania fotorelacji z naszej wyprawy do ZOO. Pogoda dopisała, zwiedzających bardzo mało, a zwierzęta pięknie prezentowały się na wybiegach. Przyjemnie było podziwiać dostojne dzikie koty, szalone małpy czy przepiękne pawie i flamingi.
Jednak największą frajdę mieliśmy z karmienia kóz, lam i alpak w minizoo. Koniecznie wybierzcie się tam w wolnym czasie.
Uczniowie klasy 2a
Fotografie p. Magdalena Dąbek
KLIMATYCZNE CZWARTKI W SYMBIOZIE
Czwartek 29.04 klasa I a spędziła w Centrum Edukacji Ekologicznej Symbioza.
Zajęcia prowadzone były przez studentów koła naukowego Akademii Górniczo-Hutniczej Eko-Energia, a poświęcone były zmianom klimatu. Pierwsza część zajęć odbywała się w budynku , druga część to spacer po lesie.
red. Dorota Kaja
fotografie Elżbieta Czepiel, Dorota Kaja
POSZUKIWANIE WIOSNY
Na początku kwietnia uczniowie klasy 2a udali się na poszukiwanie wiosny wszystkimi zmysłami. Każdy otrzymał wiosenną kartę zadań do wykonania. Wszyscy doskonale sobie poradzili z ich wykonaniem.
red. i zdjęcia Magdalena Dąbek
WIELKANOC. CZAS ODNOWY
11.04 klasa 1 a uczestniczyła w warsztatach ,,Wielkanoc. Czas odnowy”.
Dzieci podczas warsztatów poznały świąteczne zwyczaje na tle budzącej się do życia przyrody, dowiedziały się do czego może służyć palma wielkanocna? Czym pachnie i smakuje święcone? Jak złożyć życzenia za pomocą pisanek?
ZACZAROWANE WZGÓRZE
4.04 klasy pierwsze spędziły na Zaczarowanym Wzgórzu w Czasławiu. Dzieci uczestniczyły w kreatywnych warsztatach zielarskich, poznały najpopularniejsze zioła jadalne i możliwość ich wykorzystania, poznały krótkie historie ziół (ciekawostki oraz legendy) oraz stworzyły własne przyprawy ziołowe.
Ponieważ zbliżają się święta przypomniane zostały zwyczaje związane z Wielkanocą znane i te zapomniane, zwyczaje w różnych rejonach Polski, koszyczek wielkanocny bez tajemnic oraz symbolika potraw świątecznych.
Odbyły się również gry i zabawy z jajem: jako tu jako tam, wyścigi z jajkiem oraz warsztaty kreatywnie i z pomysłem: magiczne jajo, zabawy sensoryczne związane z zapachami świątecznymi, doświadczenia z jajem.
Najwięcej radości sprawiła dzieciakom przejażdżka na koniach oraz wizyta w mini zoo i możliwość karmienia zwierząt. Był też czas na zabawy.
Troszkę ubrudzeni, ale bardzo zadowoleni czekamy na kolejną wycieczkę 🙂
DZIEŃ SZALONEGO KAPELUSZA
1.04 w naszej szkole zorganizowany został DZIEŃ SZALONEGO KAPELUSZA. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele mogli wykazać się swoją pomysłowością i kreatywnością.
Oto efekty 🙂
WIZYTA W TEATRZE
Klasy pierwsze wybrały się do teatru ,,Groteska” na przedstawienie ,,O Kasi, co gąski zgubiła”.

Opowieść o gęsiareczce Kasi, której gąski porwał Wilk głodomór, a ukryła podstępna Czarownica, osadzona została w klimacie pełnej ciepła, autentycznej góralszczyzny. Zrozpaczona zniknięciem gąsek dziewczynka wyrusza w drogę, by je odnaleźć. W poszukiwaniach pomagają jej napotkani ludzie, zwierzęta i skrzaty – to dzięki ich życzliwości historia kończy się szczęśliwie. Wędrując z Kasią widzowie spotykają szereg przyjaznych postaci: gospodynię Matuskę, Kowala Ambrożego i jego żonę Kowalową Ambrożynę, odważnego Jasia Juhasa, leśne Skrzaty. Wystąpią też zwierzęta: Gąski, Kózka, Prosię, Owieczki, Piesek.
Tekst pochodzi ze strony teatru.

ZAJĘCIA KRAWIECKIE W 1 a
W klasie 1 a odbyły się zajęcia krawieckie, które poprowadziła Pani Kinga Suchoń. Dzieci próbowały swoich w sił w szyciu na maszynie. Zszywały przygotowane kawałki filcu, doszywały frędzelki, a następnie według własnego pomysłu ozdabiały je. Efektem pracy są śliczne zakładki do książek 🙂
-
Oto efekt naszej pracy
SPOTKANIE ZE STRAŻĄ MIEJSKĄ
Klasy pierwsze i klasa 2a brały udział w spotkaniu ze Strażą Miejską. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się jak bezpiecznie poruszać się rowerem po drogach, ulicach i ścieżkach rowerowych.
J JAK JAJKO
Poznawanie liter nie musi być nudne. Dziś klasa 1 a przy okazji poznawania literki j sama przygotowywała sobie drugie śniadanie, były to kanapki z jajkiem i innymi dodatkami.
KARNAWAŁ W KLASACH MŁODSZYCH
W tym tygodniu w naszej szkole odbyły się klasowe bale karnawałowe. Były zabawy przy muzyce, konkursy, zabawy z chustą. Po zakończeniu zabawy wszystkie dzieci zostały zaproszone na poczęstunek.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z balu.
Klasa 1 a przed balem uczestniczyła w warsztatach prowadzonych przez pracownika SCKM . Podczas zajęć dzieci dowiedziały się co to takiego karnawał, dlaczego się go obchodzi i jak wyglądają te obchody w Polsce i na świecie. Dzieci wykonały maski karnawałowe.
Klasa 1 b
Klasa 2a
9 LUTY- MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PIZZY
9 lutego to święto wszystkich miłośników pizzy.
Klasa 1 a rozwiązywała matematyczne zadania związane z pizzą oraz zaprojektowała swoją ulubioną pizzę.
Klasa 1b obejrzała filmiki edukacyjne skąd pochodzi pizza, wykonała różne zadania, kolorowanki i tworzyła własną pizzę.Na koniec zajęć odbyła się degustacja pizzy.
W klasie 2a świętowanie rozpoczęliśmy od obejrzenia krótkiego filmu o historii pizzy. Okazało się, że już w starożytnej Grecji wyrabiano pszenne placki, kształtem przypominające dzisiejszą pizzę. Dowiedzieliśmy się również, że pizza margerita swoją nazwę zawdzięcza włoskiej królowej Małgorzacie Sabaudzkiej, a pierwsza polska pizzeria powstała w Słupsku w 1975 roku i działa do dzisiaj. Jednak ciekawostką, która wzbudziła najwięcej emocji, był fakt, że pizzę można dostarczyć nawet w kosmos. W taki dzień nawet matematyka nie może być zwyczajna. Dużo liczyliśmy korzystając z własnoręcznie wykonanych modeli pizzy. Każdy składnik otrzymał swoją wartość liczbową, a my musieliśmy obliczyć ile jest warta nasza ulubiona pizza. Niektórzy nałożyli tyle składników, że na liczydle zabrakło im koralików! Na koniec zjedliśmy po kawałku pysznej pizzy. To był wyjątkowo smaczny dzień.

Już w pierwszym dni po feriach klasy pierwsze uczestniczyły w kolejnych zajęciach ,, Stars rowerem do szkoły”. Tym razem uczniowie poznali historię roweru oraz wykonywali ilustrację roweru na koszulkach.
red. Dorota Kaja
Z powodu nauki zdalnej oraz ferii zimowych, w styczniu byliśmy w szkole tylko tydzień. Ale wykorzystaliśmy ten krótki czas maksymalnie. Na początku zrobiliśmy nowy kalendarz klasowy. Oprócz ozdobienia strony musieliśmy zaznaczyć nasze urodziny oraz święta – te bardziej znane jak Wielkanoc oraz nietypowe np. Dzień Kundelka, Dzień Tabliczki Mnożenia, czy Dzień Pizzy. Przy okazji utrwalaliśmy kolejność miesięcy oraz uczyliśmy się jak korzystać z kalendarza. Pod koniec tygodnia przygotowaliśmy upominki dla naszych babć i dziadków, gdyż wkrótce jest ich święto. Powstały piękne świeczniki oraz podstawki pod kubek. Przy okazji nauczyliśmy się piosenki „Kiedy babcia była mała”. Efekty naszej pracy widać na zdjęciach.
STYCZEŃ W 2 A
PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA
Już od dłuższego czasu klasa 3 a przygotowuje się do świąt wykonując ozdoby choinkowe ( i nie tylko). Ponieważ jesteśmy kreatywni, wymyślanie i wykonywanie różnych prac idzie nam bardzo szybko. Wykorzystujemy do tego bardzo wiele oraz różnych materiałów : kartony, drewniane plasterki, sznurki, piasek, patyki, styropian, rolki po papierze toaletowym, farby, wstążeczki… i wiele innych, czasami niespotykanych rzeczy. Czasami strasznie przy tym bałaganimy, ale potrafimy wspólnie posprzątać. Udekorowaliśmy już nimi naszą choinkę, klasę oraz korytarz szkolny. Po klasowej Wigilii weźmiemy je do naszych domów.
Mamy nadzieję, że TO BĘDĄ KOLOROWE I UDANE ŚWIĘTA !
Życzymy wszystkim WESOŁYCH ŚWIĄT !
Klasa 1b też przygotowuje się do świąt – wspólne ubieranie choinki i dekorowanie klasy.
W ŚWIĄTECZNYM NASTROJU
13.12 klasy 1a i 1b uczestniczyły w zajęciach Młodzi Odkrywcy „Tradycje i zwyczaje świąteczne”.
SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM
3.12 klasy pierwsze wybrały się do Teatru Współczesnego na przedstawienie ,, Królowa Śniegu”, nikt się nie spodziewał, że po zakończeniu spektaklu pojawi się niezwykła postać- Mikołaj z workami pełnymi prezentów. Lubimy niespodzianki 🙂
red. Dorota Kaja




HISTORYCZNA WYPRAWA
W listopadzie klasa 3 a wybrała się na wycieczkę. Celem naszym było odwiedzenie miejsc związanych z historią naszego miasta. Na placu Rynku Głównego znaleźliśmy pamiątkowe tablice związane z Tadeuszem Kościuszką oraz Hołdem pruskim. Następnie zwiedzaliśmy wystawę Rynek Podziemny. Pani przewodnik opowiadała nam o wydarzeniach, sposobie życia, zawodach, budownictwie, handlu w dawnym Krakowie. Wystawa i opowieści były bardzo ciekawe. Czasami było śmiesznie, ale też strasznie. Dobrze, że nie żyjemy w tamtych czasach.
Na pewno trzeba tam przyjść jeszcze raz żeby wszystko zrozumieć i dokładnie zobaczyć.
red. Ewa Mytnik
KREATYWNI JAK … AKTORZY
Klasa 3 a pracuje elementami metody projektów. Wraz z zaprzyjaźnionymi reżyserami, przez cały rok przygotowujemy przedstawienie teatralne. Najpierw bawiliśmy się odgrywając różne zdania aktorskie, potem ćwiczyliśmy dykcję. Teraz uczymy się piosenek, swoich ról oraz kolejnych scen przedstawienia. Przed nami jeszcze długa droga do finału, którym będzie spektakl na scenie teatralnej. Będziemy mogli zaprosić naszych gości.
Dzielnie pracujemy, sami jesteśmy ciekawi jak to wszystko nam wyjdzie.
red. Ewa Mytnik
ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Dzień Pluszowego Misia co rok obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje święto.
W naszej szkole obchody tego święta stały się już tradycją. Oprócz konkursu dla klas I – III z okazji tego dnia, każda klasa podczas zajęć realizuje ,,misiowe zadania”, dzieci przynoszą do szkoły swoje misie, książki o misiach, przebierają się za misie.
Klasa 1a podczas zajęć obejrzała prezentację multimedialną o historii tego święta, o misiach bohaterach książek i bajek. Dzieci wykonały opaski na głowę, misiowe kodowanie oraz za pomocą kostki do gry ,,wyturlały” swojego misia.
Klasa 1b tak świętowała Światowy Dzień Pluszowego Misia. Poznaliśmy historię Pluszowego Misia, rozwiązywaliśmy łamigłówki, zagadki. Wykonaliśmy z origami misia oraz pracę plastyczną. Obejrzeliśmy fragmenty bajek i wysłuchaliśmy piosenek o misiach.
Oraz smakowaliśmy różne miody, czyli to co misie lubią najbardziej.
Dzień Pluszowego Misia w 3 a
Mimo, że jesteśmy najstarsi w naszej grupie wiekowej – TEŻ KOCHAMY MISIE ! Możemy opowiadać o nich i do nich się przytulać bez końca.

Uczniowie klasy 3 b pracowali dziś w grupach nad opisem najpopularniejszego misia na świecie czyli Kubusia Puchatka.
red. Dorota Kaja
JESIENNA WIRTUOZERIA
Dziś odbył się kolejny koncert Filharmonii w naszej szkole. Podczas koncertu uczniowie poznali dwa instrumenty obój oraz rożek angielski, wysłuchali utwory muzyczne grane na tych instrumentach.
red. Dorota Kaja
11 BOHATEREK NA 11 LISTOPADA

Uczennice i uczniowie klasy III b wzięli udział w warsztatach Superbohaterki, opracowanych przez Fundację Kosmos dla Dziewczynek. Dzieci poznały sylwetki 11 niezwykłych kobiet – od króla Jadwigi po Wisławę Szymborską. Dowiedziały się, jak żyły, czego dokonały i co było dla nich ważne. Zobaczyły, jakie wyjątkowe moce i talenty zdecydowały o ich wielkości albo sukcesie. Uczennice i uczniowie poznali także metody dokonywania wyborów. Okazuje się, że sposób głosowania może mieć decydujący wpływ na jego wynik… To naprawdę niezwykle!
Na koniec w demokratycznych wyborach wyłoniły klasową Superbohaterkę.
Została nią popularna biolożka Simona Kossak!
red. Angelika Góra
Także klasa III a wzięła udział w projekcie. Ich klasową bohaterką również została Simona Kossak! W głosowaniu na bohaterki spoza projektu – kobiety bardziej lub mniej dzieciom znane zwyciężyły Mamy (99%). Gratulujemy!!!
11 LISTOPADA W 1 b
Klasa 1b z okazji 11 listopada wykonała prace plastyczne , obejrzała filmiki edukacyjne na temat tego święta, wysłuchała hymnu Polski oraz przypomniała sobie jakie mamy symbole narodowe.
red. Katarzyna Bil
LEŚNE WĘDRÓWKI KLASY 2 a
Przez ostatnie 2 tygodnie października uczniowie klasy 2a rozmawiali na tematy związane z lasem. Podsumowaniem była wycieczka do lasu, na której widzieliśmy najprawdziwszego słonia. Ciekawe, kto się domyśli, dlaczego! Po powrocie, z przyniesionych skarbów, została zrobiona makieta lasu. Ostatnim etapem leśnych prac było stworzenie lapbooka podsumowującego dwutygodniową pracę.
A oto co same dzieci napisały o wycieczce:
„Wycieczka była fajna, bo robiliśmy koronę z liści dla pani Magdy. Bawiliśmy się w liściach, zbieraliśmy skarby jesieni i robiliśmy makietę lasu. Słyszałam jak dzięcioł stukał w drzewa. Drugie śniadanie jedliśmy w altance” Kasia
„Byliśmy z klasą w Lasku Wolskim. Tam zbudowaliśmy szałas z gałęzi, patyków i kory. Kiedy skończyliśmy pani Magda podzieliła nas na grupy. Każda drużyna dostała inne zadanie. My szukaliśmy rzeczy znajdujących się na wysokości od kostek do kolan. W drodze powrotnej dziewczyny zrobiły pani jesienną koronę. Na wycieczce było bardzo fajnie.” Mateusz
„Budowałem z kolegami szałas. Zbudowaliśmy go z kory, suchych patyków oraz zwalonego pnia. Widzieliśmy prawdziwe słonie.” Jurek
„W lesie podobał mi się dwupiętrowy szałas. Nie podobało mi się, że byliśmy tak krótko i na początku było trochę zimno.” Adam F.
„Z panią Magdą poszliśmy na wycieczkę. Było bardzo fajnie. Zbudowaliśmy szałas z patyków.” Adam T.
„Na wycieczce w gęstym lesie można dużo się dowiedzieć. To, że liście pachną i jak wyglądają warstwy lasu. Las to bardzo fajna rzecz!” Ula
red. Magdalena Dąbek
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JEŻA
Listopad to miesiąc, kiedy większość jeży już zapadła w sen zimowy. Jednak 10 listopada obchodzone jest ich święto. Klasa 1a poznała ciekawostki o jeżach, obejrzała zdjęcia i książki przyniesione do klasy oraz maskotki. Dzieci czytały też wiersz Hanny Zdzitowieckiej ,,Jeż” oraz pomogły jeżykowi przejść labitynt.
Klasa 1b z okazji dnia jeża wykonała jeżyki z ziemniaka.
red. Dorota KajaW
WYPRAWA DO LASU
Korzystając z pięknej pogody klasa 3 a wybrała się na wspólną wyprawę do lasu.
Najpierw odwiedziliśmy ogrody działkowe. Sprawdzaliśmy co jeszcze rośnie o tej porze roku i jakie kolory można zobaczyć na grządkach.
Droga do lasu była dla niektórych bardzo długa, więc po dotarciu na miejsce najpierw musieliśmy chwilę odpocząć. Po śniadaniu myśleliśmy, że mamy czas na bieganie po lesie. Okazało się, że biegać możemy, ale w innym celu. Zostaliśmy podzieleni na grupy i musieliśmy wspólnie wykonać kilka zadań. Mierzyliśmy obwody drzew („O rany co to jest obwód ?”), odbijaliśmy fakturę kory i liści techniką frottage, szukaliśmy małych mieszkańców lasu i nazw roślin w przyniesionych przewodnikach. Pracy było sporo, ale świetnie się przy tym też bawiliśmy. Po zaliczeniu zadań mieliśmy też czas na zabawę.
Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do szkoły. Chcemy więcej takich wypraw !
red. Ewa Mytnik
DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA
W tym dniu uczniowie klas pierwszych przynieśli zdrowe śniadania, nie zabrakło warzyw i owoców. Klasa 1b przeczytała komiks ,, Drużyna witamin”, książeczkę ,,Jadzia Pętelką idzie na piknik”, opowiadanie ,, Drugie śniadanie w szkole” . Dzieci wykonały też swoją śniadaniówkę oraz zagrały w double owocowo warzywne. Na piramidzie żywienia dzieci zobaczyły jakie produkty są najważniejsze w codziennym żywieniu.
red. Katarzyna Bil
DZIEŃ CHŁOPCA W 3 a
W naszej klasie obchodziliśmy Dzień Chłopca dość nietypowo. Może też dlatego, że mamy w zespole tylko 2 koleżanki.
To był dzień zagadek, szarad, rebusów i grupowych „wysiłków”. Dzielnie pracowaliśmy nad zdobyciem kodu do sejfu, gdzie czekała na nas nagroda. Żeby go zdobyć należało wykonywać różne zadania, potem w dobrej kolejności ułożyć zdobyte cyfry do kodu. Kto dobrze pracował, szybko zdobył kod i nagrodę dla całej drużyny. Okazało się, że można było zdobyć też nagrodę indywidualną. Nagroda była niespodziewana – voucher na różne wydarzenia. Można go było wymienić np. na zabawę lub film zamiast części lekcji, możliwość nie odrabiania zadania, wycieczkę, dłuższą przerwę …
Niestety voucher miał termin ważności, ale i tak warto było ! :))
red. Ewa Mytnik
JESIENNA KAMPANIA ROWEROWA
Na zakończenie jesiennej edycji kampanii rowerowej klasy młodsze uczestniczyły w zajęciach praktycznych na boisku. Zadaniem dzieci było pokonywanie różnych torów przeszkód na rowerze lub hulajnodze. Miejmy nadzieję, że dojeżdżanie do szkoły rowerem lub hulajnogą stanie się dla większości dobrą tradycją.
red. Dorota Kaja
ZAJĘCIA MIASTO W 1B
Klasa 1b uczestniczyła w kolejnych zajęciach Miasto. Tematem zajęć były największe wieże świata. Dzieci dowiedziały się i obejrzały zdjęcia różnych wieży np. wieża Eiffla, wieża byłej radiostacji w Gliwicach, wieża nadawcza w Moskwie, Krzywa wieża w Pizie, wieże ratuszowe w Krakowie, latarnie ,wieża widokowa w Norwegii.
Samodzielnie wykonały własny projekt wieży.
red. Katarzyna Bil
JESIENNIE W 2A
Jesień to idealna pora na zbiór warzyw i owoców. Można je gotować, smażyć, chrupać na surowo albo robić przetwory na zimę. Można też przynieść do szkoły i wykorzystać podczas lekcji. Przekonali się o tym uczniowie klasy 2a. Warzywa zostały wykorzystane nie tylko do zajęć przyrodniczych. Na lekcji matematyki było warzenie i mierzenie, porównywanie wielkości oraz wyszukiwanie najcięższych i najlżejszych okazów. Podczas zajęć plastycznych stworzone zostały ziemniaczane kukiełki. Nie zabrakło również czasu na degustację zimowych przetworów.
red. Magdalena Dąbek
AKCJA „PRZERWA NA CZYTANIE”
W dniu II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwach pt. „Przerwa na czytanie”, uczniowie klasy 3 a przynieśli na zajęcia mnóstwo swoich ulubionych egzemplarzy. Były woluminy z różnych gatunków – baśnie, przygodowe, przyrodnicze, albumy, komiksy… Każdy właściciel książki opowiadał najciekawsze historie, zachęcając innych do jej przeczytania. Dyskusje o książkach trwały długo, przeniosły się nawet na szkolny korytarz. :)) Niektórzy nawet wymieniali się książkami. WARTO CZYTAĆ ! :))
red. Ewa Mytnik
PSIA LEKCJA
Klasa 1b wzięła udział w zajęciach ,,Mój przyjaciel pies” z programu edukacyjnego Psia lekcja. Obejrzeliśmy filmy edukacyjne, wspólnie wykonaliśmy pieski z papieru, kodowanie oraz wspólną książeczkę.


red. Katarzyna Bil
KONCERT FILHARMONII
18.10.2021 odbył się pierwszy koncert Filharmonii Krakowskiej dla uczniów klas 1 – 3. Pierwszy koncert nosił tytuł ,,Zacznijmy od smyczków”. Uczniowie dowiedzieli się jak należy zachować się podczas koncertu, poznali skrzypce i wiolonczela oraz wysłuchali fragmenty utworów granych na tych instrumentach.
red. Katarzyna Bil
POWITANIE JESIENI
Klasa 1b powitała jesień wspólnie tworząc kącik przyrodniczy i jesienna dekoracje.
red. Katarzyna Bil
ZAJĘCIA POKAZOWE Z ROBOTYKI
16.09 klasy I – III brały udział w pokazowych zajęciach z robotyki. Podczas zajęć dzieci budowały robota z klocków Lego, programowały go przy wykorzystaniu laptopa i specjalnego oprogramowania.
Zajęcia bardzo podobały się dzieciom. Chętnych zapraszamy na cotygodniowe zajęcia. Szczegóły na plakatach w holu szkoły.
red. Katarzyna Bil
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI, CZYLI ŚWIĘTO KREATYWNOŚCI
Już od wielu lat 15 września już jest dniem wyjątkowym dla dzieci na niemal całym świecie. To właśnie wtedy w ponad 180 krajach obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki- święto kreatywności, odwagi i zabawy.
To święto, które stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci, młodzieży i dorosłych.
Również w naszej szkole klasy I – III obchodziły to święto. Dzieci obejrzały krótkometrażowy film na temat książki The Dot, którą napisał Peter Reynolds. Jest to historia dziewczynki, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości.
Każda klasa wykonała prace plastyczne różnymi technikami, angażując swoją wyobraźnię.
Życzymy wszystkim naszym uczniom, by uwierzyli, że każdy z nas może być mistrzem w jakiejś dziedzinie. Każdy bowiem potrafi tworzyć. Czasem wystarczy zacząć od kropki…
red. Dorota Kaja