We wrześniu Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 30 wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. Informowaliśmy o tym w innym wpisie. Klasa 6b oraz 7a czytała fragmenty „Nad Niemnem”. Poza tym 6b próbowała swoich sił w krótkich przedstawieniach inspirowanych powieścią, natomiast 7a poznawała lekturę dzięki grywalizacji. Opiekunami akcji w szkole były Panie E. Kurak oraz M. Kidoń.

W listopadzie otrzymaliśmy podziękowania od Pary Prezydenckiej za udział w projekcie. Do szkoły trafił też pamiątkowy egzemplarz „Nad Niemnem” z dedykacją.

Zobacz także:

Podziękowania za udział w akcji Niepodległa do hymnu

Szkoła otrzymała dziś podziękowania za udział w ogólnopolskiej akcji Niepodległa do hymnu. Nasz społeczność szkolna od kilku lat uczestniczy w akcji. Staramy się w ten sposób pielęgnować miłość do Ojczyzny, patriotyzm oraz kształtujemy prawidłowe postawy obywatelskie.

Warsztaty Muzeum w pudełku

Klasa 6b uczestniczyła 20.11 w czterogodzinnych warsztatach z projektu Muzeum POLIN z Warszawy pt. Muzeum w pudełku. Klasa poznawała bliżej kulturę żydowską. W trakcie uczniowie nie tylko słuchali interesujących wykładów, ale także oglądali filmy czy tik-toki. Ponadto grali w grę czy tworzyli plakaty związane z tematem. Poza tym mieli styczność z judaikami, które pomogły im

Wielka zbiórka dla burka i kocurka zakończona!

  W tegorocznej zbiórce darów dla zwierząt przebywających w Krakowskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt udało się łącznie zebrać 42.2 kg karmy. Wszystkim, którzy wzięli udział w akcji serdecznie dziękuję 🙂 koordynator akcji Dorota Kaja