Menu

Dzień Bezpiecznego Internetu

W tym roku ten dzień przypada na  11 lutego, ale jego obchody w formie realizowanych w
całej Polsce lokalnych inicjatyw edukacyjnych są zaplanowane aż do końca marca
2025. Nasza szkoła również bierze udział w obchodach DBI, w ramach działań profilaktycznych w
naszej szkole do końca marca zostaną przeprowadzone liczne zajęcia
edukacyjne  w klasach I-VIII.

DBI jest to akcja , która swój początek
wzięła z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Początkowo w
wydarzeniu brały udział jedynie państwa europejskie,  od kilku lat
DBI  angażuje państwa z całego świata. W Polsce organizacją
tego wydarzenia zajmuje się Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI).

DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i
propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do
zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z
problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki
dotyczącej bezpieczeństwa on-line.  Ideą DBI jest podkreślanie siły
współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo. 

Szczegółowe informacje dotyczące przebiegu Dnia
Bezpiecznego Internetu 2025 są umieszczane w serwisie www.saferinternet.pl.

Źródło: https://www.saferinternet.pl/dbi/o-dbi.html

Zobacz także:

Wyprawki dla klas 1-3 2026/2027

Wyprawka dla klasy 1a: – ryza papieru ksero – ⁠zeszyt A4 gładki (bez linii i kratek) 60 kartek – ⁠piórnik a w nim: 2 miękkie ołówki, miękkie kredki min. 6 kolorów, pisaki, gumka, klej w sztyfcie, nożyczki (odpowiednie dla leworęcznych), linijka 12 cm, strugaczka – ⁠teczka A4 na gumkę (podpisana) – ⁠małe stojące liczydło –

,,Polska w moich oczach”

Część literacka I m. – Sofiia, kl. 8a II m. – Sviataslau, kl. 6b III m. – nie przyznano Wyniki konkursu literacko-plastycznego pt. ,,Polska w moich oczach” dla uczniów cudzoziemskich naszej szkoły, uczęszczających na zajęcia z języka polskiego jako obcego/drugiego. Część plastyczna kl. 1-3 I m. – Anastasiya, kl. 3a II m. – Marheryta, kl.