Ubiegły tydzień uczniowie klasy III b spędzili na zielonej szkole w Jodłówce Tuchowskiej. Miejsce od razu spodobało się dzieciom! Szybko zajęły pokoje.

W czasie pobytu w Jodłówce poznaliśmy najbliższą okolicę…

…oraz miejscowe zwierzęta, które okazały się być dla dzieci największą atrakcją!

Wyprawy do lasu okazały się pełne szalonych wrażeń.

W ośrodki dzieciaki intensywnie pracowały nad rzeźbą…

…dzięki czemu powstały piękne prace!

Ćwiczyły również zręczność…

…i odkrywały tajemnice origami.

A wieczory spędzały bawiąc się na dyskotece, piekąc kiełbaski na ognisku, oglądając filmy i śpiewając piosenki.

Uczniowie wzięli udział w wycieczce do Ciężkowic, gdzie zwiedziły rezerwat przyrody Skamieniałe Miasto oraz Muzeum Przyrodnicze.

Dzieci wzięły również udział w warsztatach wikliniarskich. Wyplatanie z wikliny okazało się bardzo trudnym zajęciem…

…zdecydowanie łatwiejszy i przyjemniejszy jest decopage.

Tydzień upłynął nam bardzo szybko i ani przez chwilę nikt się nie nudził! Pogoda dopisała, więc do Krakowa wszyscy wrócili uśmiechnięci z buziami opalonymi jesiennym słońcem. Dzieci już nie mogą doczekać się kolejnego wyjazdu!

Zobacz także:

uczniowie biorący udział w Ogólnopolskich Mistrzostwach sztafet na ergometrze wioślarskim
Aktualności

Złote dziewczęta

26 listopada odbyły się XV Ogólnopolskie Mistrzostwa sztafet na ergometrze wioślarskim.
Szkołę reprezentowały 3 sztafety dziewcząt. Wszystkie walczyły dzielnie do ostatniego pociągnięcia wioseł i zajęły wysokie miejsca.

Niepodległa do Hymnu

W związku z 104 rocznicą odzyskania niepodległości szkoła wzięła udział w akcji ogólnopolskiej Niepodległa do hymnu. Uroczysty apel odbył się 8 listopada. Przygotowała go klasa 5b. Uczniowie wraz z całą społecznością szkolną śpiewali pieśni patriotyczne. Ponadto zabrali nas w podróż w czasie do roku 1918. Mogliśmy usłyszeć głos naszych przodków i dowiedzieć się co czuli

Światowy Dzień Pluszowego Misia 25 listopada

Ten wyjątkowy dzień dzieci obchodziły w swoich klasach. Zerówka Klasa 1 Klasa 2 a Klasa 2a do matematycznych zmagań zaprosiła swoje misie. Klasa 2 b Klasa 2b obejrzała prezentację multimedialną o tym dniu, wykonała pracę plastyczne, z wykorzystaniem programu Wordwall rozwiązywała zagadki, labirynty, rebusy. Czytaliśmy fragmenty książek o misiach m.in. Cz. Janczarski „Miś Uszatek”, Klasa