W poniedziałek 9 grudnia odbyła gala konkursu wokalnego, podczas której wręczono nagrody i wyróżnienia. Naszemu zespołowi przypadło II MIEJSCE – na szczegółowe wyniki czekaliśmy prawie trzy tygodnie, gdyż przesłuchania miały miejsce już 18 listopada. Zostaliśmy zakwalifikowani do kategorii: DZIECI STARSZE I MŁODZIEŻ, chociaż starszych, tj. szóstoklasistów, było tylko dwoje, ale… tym większa przecież satysfakcja 🙂

W ramach Koła Teatralno-Muzycznego działa od października zespół wokalny w nowym składzie; trzon jego stanowią uczniowie kl. III b, którzy zapisali się na zajęcia w tym roku.

Nawiązując do tradycji śpiewania jesienią pieśni patriotycznych, przygotowaliśmy krótki program na konkurs do MDK „Dom Harcerza”. Są to pieśni „Kto cię wołał, legionisto?” oraz „Wizja szyldwacha” – w obu utworach Maciej Liptak z kl. VI a występuje jako solista, a towarzyszą mu: Kaja Kornajew, Serafina Kunz, Maria Pałczyńska-Wierzchoń, Nadia Ziółko, Jakub Dorda, Anna Dardzińska, Natalia Mazur, Barbara Szczechowicz, Gabriela Szot, Antonina Wójcik, Nina Zajączkowska.

W przesłuchaniach brało udział 57 podmiotów wykonawczych (ok.250 uczestników) ze szkół, przedszkoli, placówek kultury, także spoza Krakowa. Jury składało się z pięciu profesjonalnych muzyków.

red. Krystyna Gubernat

Zobacz także:

Aktualności

Szkolna strona www

Witamy na OFICJALNEJ STRONIE Szkoły Podstawowej nr 30. Strona działa od marca 2019 roku. Szczegółówe informacje z poprzednich lat znajdziecie Państwo na:


STRONIE ARCHIWALNEJ

Aktualności

„Nowy Rok bieży…”

Niech Nowy Rok niesie wszystkim nadzieję na uspokojenie, życzliwość i spełnienie marzeń. W te piękne i jedyne w roku chwile, pragniemy złożyć najlepsze życzenia pogodnych, zdrowych i radosnych dni. Nowy Rok to nie tylko okres radości, ale również zadumy…

Świąteczne spotkanie w SP z OI nr 30

19 grudnia odbyło się przedświąteczne spotkanie Dyrekcji, Nauczycieli i zaproszonych Gości. Był to czas spotkań, rozmów i składania sobie życzeń. Nie obyło się bez upominków pod choinką wręczanych przez dwóch Mikołajów.