W poniedziałek 9 grudnia odbyła gala konkursu wokalnego, podczas której wręczono nagrody i wyróżnienia. Naszemu zespołowi przypadło II MIEJSCE – na szczegółowe wyniki czekaliśmy prawie trzy tygodnie, gdyż przesłuchania miały miejsce już 18 listopada. Zostaliśmy zakwalifikowani do kategorii: DZIECI STARSZE I MŁODZIEŻ, chociaż starszych, tj. szóstoklasistów, było tylko dwoje, ale… tym większa przecież satysfakcja 🙂

W ramach Koła Teatralno-Muzycznego działa od października zespół wokalny w nowym składzie; trzon jego stanowią uczniowie kl. III b, którzy zapisali się na zajęcia w tym roku.

Nawiązując do tradycji śpiewania jesienią pieśni patriotycznych, przygotowaliśmy krótki program na konkurs do MDK „Dom Harcerza”. Są to pieśni „Kto cię wołał, legionisto?” oraz „Wizja szyldwacha” – w obu utworach Maciej Liptak z kl. VI a występuje jako solista, a towarzyszą mu: Kaja Kornajew, Serafina Kunz, Maria Pałczyńska-Wierzchoń, Nadia Ziółko, Jakub Dorda, Anna Dardzińska, Natalia Mazur, Barbara Szczechowicz, Gabriela Szot, Antonina Wójcik, Nina Zajączkowska.

W przesłuchaniach brało udział 57 podmiotów wykonawczych (ok.250 uczestników) ze szkół, przedszkoli, placówek kultury, także spoza Krakowa. Jury składało się z pięciu profesjonalnych muzyków.

red. Krystyna Gubernat

Zobacz także:

Aktualności

Podziękowanie

Składam serdeczne podziękowania Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom za współpracę, wzajemną pomoc i wyrozumiałość okazywaną w trakcie zdalnego nauczania. Było ono dla każdego z nas dużym wyzwaniem.

Wyprawki kl.I, kl.0 na rok 2020/21

Wyprawka ucznia klasy pierwszej to: piórnik z wyposażeniem, teczki na gumkę, strój gimnastyczny…


Wyprawka dla oddziału przedszkolnego obejmuje: piórnik z wyposażeniem, patyczki, plastelinę…