15.11 klasa II a uczestniczyła w warsztatach w Centrum Manggha, były to ,,Pismo z elementami kaligrafii” oraz ,,Sensoryczna opowieść o kuchni”.

Pismo i język są nieodłączną częścią kultury japońskiej. Japończycy zaczerpnęli system znaków od Chińczyków, przy czym wzbogacili go o własne elementy. Poprzez wielokrotne pisanie znaku przy użyciu pędzla, tuszu, kamienia oraz papieru, doskonali się jego walory estetyczne.

Warsztaty z kaligrafii to nie tylko element nauka, ale  jest to doskonała zabawa. Podczas zajęć uczniowie poznali  wybrane  znaki kanji oraz podstawową wiedzą na temat języka japońskiego.

Kuchnia japońska znana jest na całym świecie – w każdym dużym mieście znajduje się przynajmniej kilka restauracji sushi.

Podczas sensorycznej opowieści uczestnicy zdobyli wiedzę o najpopularniejszych daniach japońskich oraz produktach używanych w procesie ich przygotowywania. Za pomocą zmysłów węchu, wzroku oraz dotyku poznali walory kuchni japońskiej.

Zajęcia zakończyły się degustacją herbaty.

red. Dorota Kaja na podstawie informacji ze strony muzeum.