15.11 klasa II a uczestniczyła w warsztatach w Centrum Manggha, były to ,,Pismo z elementami kaligrafii” oraz ,,Sensoryczna opowieść o kuchni”.

Pismo i język są nieodłączną częścią kultury japońskiej. Japończycy zaczerpnęli system znaków od Chińczyków, przy czym wzbogacili go o własne elementy. Poprzez wielokrotne pisanie znaku przy użyciu pędzla, tuszu, kamienia oraz papieru, doskonali się jego walory estetyczne.

Warsztaty z kaligrafii to nie tylko element nauka, ale  jest to doskonała zabawa. Podczas zajęć uczniowie poznali  wybrane  znaki kanji oraz podstawową wiedzą na temat języka japońskiego.

Kuchnia japońska znana jest na całym świecie – w każdym dużym mieście znajduje się przynajmniej kilka restauracji sushi.

Podczas sensorycznej opowieści uczestnicy zdobyli wiedzę o najpopularniejszych daniach japońskich oraz produktach używanych w procesie ich przygotowywania. Za pomocą zmysłów węchu, wzroku oraz dotyku poznali walory kuchni japońskiej.

Zajęcia zakończyły się degustacją herbaty.

red. Dorota Kaja na podstawie informacji ze strony muzeum.

Zobacz także:

Aktualności

Szkolna strona www

Witamy na OFICJALNEJ STRONIE Szkoły Podstawowej nr 30. Strona działa od marca 2019 roku. Szczegółówe informacje z poprzednich lat znajdziecie Państwo na:


STRONIE ARCHIWALNEJ

Aktualności

Smacznie i zdrowo

Uczniowie klasy I b uczestniczyli dziś w kolejnych warsztatach kulinarno-ekologicznych. Tym razem efektem wspólnej pracy były pyszne i zdrowe szaszłyki-jeżyki.

Aktualności

Muzyczna audycja Filharmonii Krakowskiej

W piątek 13 grudnia uczniowie mieli możliwość udziału w nietypowej audycji przygotowanej przez Filharmonię Krakowską – operze „Jaś i Małgosia”. Tym razem nie było wielu instrumentów. Był śpiew, taniec kostiumy i niezwykłe postacie.