Dziś wszyscy jesteśmy z Ukraińcami, współczujemy i pragniemy przekazać słowa otuchy oraz nadziei. Cała społeczność szkolna; rodzice, uczniowie, nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni oraz dyrekcja solidaryzuje się w tym trudnym czasie z Narodem Ukraińskim. Zapewniamy nasze wsparcie i pomoc.

W piątek od godziny 14:00 zapraszamy chętnych nauczycieli oraz uczniów klas V – VIII do sali 108 na wspólne szycie maskotek na rzecz pomocy Ukraińcom. W trakcie prac przydadzą się również osoby bez umiejętności szycia, które będą np. wypychały maskotki lub przycinały materiał. Maskotki będą sprzedawane podczas Dnia Otwartego (w sobotę 5 marca), a dochód z nich zostanie przekazany na pomoc obywatelom Ukrainy.

4 marca obchodzimy Dzień Solidarności z Ukrainą. Szczegółowe informacje w osobnej wiadomości.

Krakowianie z zaangażowaniem pomagają uchodźcom; również w naszej szkole organizowana jest zbiórka potrzebnych rzeczy, które można zostawić na portierni. Są to przede wszystkim:

– koce,
– śpiwory,
– karimaty,
– ręczniki,
– pościel,
– materiały opatrunkowe, nici chirurgiczne,
– woda pitna,
– żywność długoterminowa,
– środki higieniczne, środki czystości, pampersy.

Koordynują opiekunki SCK – Monika Rochowiak i s. Łucja Grzyb.

Wszystko jak zawsze, tylko teraz,
kiedy zebrano niewidziany dotąd urodzaj
śmierci na pograniczu,
kiedy broń palna wyrasta spod ziemi,
na przemian ze zbożem i kwiatami polnymi,
chyląc się jak źdźbła za słońcem:
ze Wschodu na Zachód –
nasze miasta wykrwawiają się.

[ Ołeksij Czupa ]

red. Krystyna Gubernat

Zobacz także:

uczniowie biorący udział w Ogólnopolskich Mistrzostwach sztafet na ergometrze wioślarskim
Aktualności

Złote dziewczęta

26 listopada odbyły się XV Ogólnopolskie Mistrzostwa sztafet na ergometrze wioślarskim.
Szkołę reprezentowały 3 sztafety dziewcząt. Wszystkie walczyły dzielnie do ostatniego pociągnięcia wioseł i zajęły wysokie miejsca.

Niepodległa do Hymnu

W związku z 104 rocznicą odzyskania niepodległości szkoła wzięła udział w akcji ogólnopolskiej Niepodległa do hymnu. Uroczysty apel odbył się 8 listopada. Przygotowała go klasa 5b. Uczniowie wraz z całą społecznością szkolną śpiewali pieśni patriotyczne. Ponadto zabrali nas w podróż w czasie do roku 1918. Mogliśmy usłyszeć głos naszych przodków i dowiedzieć się co czuli

Światowy Dzień Pluszowego Misia 25 listopada

Ten wyjątkowy dzień dzieci obchodziły w swoich klasach. Zerówka Klasa 1 Klasa 2 a Klasa 2a do matematycznych zmagań zaprosiła swoje misie. Klasa 2 b Klasa 2b obejrzała prezentację multimedialną o tym dniu, wykonała pracę plastyczne, z wykorzystaniem programu Wordwall rozwiązywała zagadki, labirynty, rebusy. Czytaliśmy fragmenty książek o misiach m.in. Cz. Janczarski „Miś Uszatek”, Klasa