W bieżącym roku szkolnym trzy klasy młodsze realizują scenariusze z projektu Uniwersytetu Dzieci.

W ramach realizacji projektu ,,Inspiruję do nauki” tworzone są i realizowane  w klasie 1 a cykle lekcji na podstawie scenariuszy Uniwersytetu Dzieci. Projekt realizuje p. Ewa Mytnik.

Nawiązywanie relacji z innymi, empatia, świadomość własnych emocji czy dobra współpraca z innymi to kluczowe umiejętności w życiu każdego człowieka. Warto je kształtować od najwcześniejszych lat! Dzięki udziałowi w projekcie ,,Lekcje z klasą. Jak odczytywać emocje” uczniowie klasy 2 a nauczą się, jak pracować w zespole, twórczo myśleć, nazywać emocje oraz komunikować się ze sobą. Projekt realizuje p. Dorota Kaja.

„Przedsiębiorczość. Jak zrealizować pomysł?” to projekt realizowany w klasie 3 a w nowym roku szkolnym w ramach innowacji pedagogicznej. Będziemy  tym razem rozwijać postawę przedsiębiorczą, bazując na bajkowych bohaterach! Przedsiębiorczość to nie tylko wiedza na temat mechanizmów ekonomicznych i rynkowych. Jej fundamentem jest umiejętność skutecznego planowania, organizacji oraz efektywnego działania.

Przewodnikami w projekcie są mieszkańcy pachnącej owocami Plantolandii, towarzyszący uczniom w rozwijaniu ważnych kompetencji społecznych, takich jak: kreatywność, samoświadomość, elastyczność, współpraca oraz empatia. W ramach realizacji projektu dzieci wspólnie zaplanują i zrealizują wydarzenie projektowe, skierowane do wybranej grupy oraz poznają różne aspekty oraz etapy procesu dążenia do celu. Przez wspólną, dobrą zabawę – do kształtowania przyszłych kompetencji. Projekt realizuje p. Małgorzata Gofroń.

Taki indeks otrzymał każdy uczestnik programu.

red. Dorota Kaja

 

Zobacz także:

Aktualności

Szkolna strona www

Witamy na OFICJALNEJ STRONIE Szkoły Podstawowej nr 30. Strona działa od marca 2019 roku. Szczegółówe informacje z poprzednich lat znajdziecie Państwo na:


STRONIE ARCHIWALNEJ

Aktualności

Smacznie i zdrowo

Uczniowie klasy I b uczestniczyli dziś w kolejnych warsztatach kulinarno-ekologicznych. Tym razem efektem wspólnej pracy były pyszne i zdrowe szaszłyki-jeżyki.

Aktualności

Muzyczna audycja Filharmonii Krakowskiej

W piątek 13 grudnia uczniowie mieli możliwość udziału w nietypowej audycji przygotowanej przez Filharmonię Krakowską – operze „Jaś i Małgosia”. Tym razem nie było wielu instrumentów. Był śpiew, taniec kostiumy i niezwykłe postacie.