Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci pani EWY RÓŻAŃSKIEJ, Dyrektor Staromiejskiego Centrum Kultury w Krakowie. Rodzinie, Bliskim oraz Przyjaciołom składamy serdeczne wyrazy współczucia.

Pogrzeb odbędzie się 21 stycznia 2022 o godz. 13.40 w kaplicy na cmentarzu Batowickim przy ul. Powstańców 48.

Dzięki Jej życzliwości oraz zaangażowaniu w rozwój kulturalny wychowanków, a także uczniów współpracujących placówek (w tym naszej szkoły), od wielu lat realizowaliśmy współpracę z SCKM w różnorodnych formach.

Na uwagę zasługują projekty teatralne sfinalizowane w ubiegłych latach w klasach pani Ewy Mytnik i pani Jolanty Kukli. W roku 2018 na scenie SCKM przygotowaliśmy wspólnie galę finałową dzielnicowego projektu „Przytulmy Polskę do serca” z okazji 100-lecia Niepodległości. Nasza szkoła była tu głównym organizatorem.

W ubiegłym roku szkolnym 2020/21, w dobie pandemii SCKM wsparło nas w przygotowaniu jubileuszowego programu z okazji 120-lecia Szkoły, choć w wersji ostatecznej zrealizowaliśmy film na motywach kroniki szkolnej. Wszystko w ramach zajęć przy ul. Wietora, w sytuacji, gdy nasi uczniowie mieli nauczanie zdalne.

W bieżącym roku instruktorzy SCKM prowadzą na terenie naszej placówki zajęcia artystyczne, mamy przyjemność korzystać z doświadczeń pani Krystyny Hussak-Przybyło, p. Piotra Przybyło oraz p. Tadeusza Dylawerskiego. Natomiast obie klasy pierwsze biorą udział w zajęciach „Młodzi odkrywcy” Przystanek natura.

To oczywiście nie wszystkie zajęcia, spotkania i projekty; długo by można wymieniać… Mamy informacje, iż wielu uczniów  SP 30 korzysta z zajęć w SCKM indywidualnie. Do naszej dyspozycji pozostaje też w razie potrzeby profesjonalna sala teatralna. To wszystko mogło dziać się dotychczas dzięki otwartej postawie wspaniałej DYREKCJI oraz kreatywnemu gronu nauczycieli.

Zapamiętamy Panią Dyrektor życzliwą, serdeczną, w pełni oddaną swojej pracy. Z okazji jubileuszu SCKM pisała: „Czego możemy sobie życzyć na kolejne lata? Chyba tylko tego, aby zmieniać się i dopasowywać się do potrzeb współczesnego młodego człowieka. Aby młody człowiek był najważniejszym punktem odniesienia, pozostawał w centrum uwagi nauczycieli, pedagogów i wychowawców.”

red. K.Gubernat

Zobacz także:

uczniowie biorący udział w Ogólnopolskich Mistrzostwach sztafet na ergometrze wioślarskim
Aktualności

Złote dziewczęta

26 listopada odbyły się XV Ogólnopolskie Mistrzostwa sztafet na ergometrze wioślarskim.
Szkołę reprezentowały 3 sztafety dziewcząt. Wszystkie walczyły dzielnie do ostatniego pociągnięcia wioseł i zajęły wysokie miejsca.

Niepodległa do Hymnu

W związku z 104 rocznicą odzyskania niepodległości szkoła wzięła udział w akcji ogólnopolskiej Niepodległa do hymnu. Uroczysty apel odbył się 8 listopada. Przygotowała go klasa 5b. Uczniowie wraz z całą społecznością szkolną śpiewali pieśni patriotyczne. Ponadto zabrali nas w podróż w czasie do roku 1918. Mogliśmy usłyszeć głos naszych przodków i dowiedzieć się co czuli

Światowy Dzień Pluszowego Misia 25 listopada

Ten wyjątkowy dzień dzieci obchodziły w swoich klasach. Zerówka Klasa 1 Klasa 2 a Klasa 2a do matematycznych zmagań zaprosiła swoje misie. Klasa 2 b Klasa 2b obejrzała prezentację multimedialną o tym dniu, wykonała pracę plastyczne, z wykorzystaniem programu Wordwall rozwiązywała zagadki, labirynty, rebusy. Czytaliśmy fragmenty książek o misiach m.in. Cz. Janczarski „Miś Uszatek”, Klasa