Dzisiaj uczniowie klasy II b uczestniczyli w warsztatach z cyklu „Młody Odkrywca. Przystanek natura, kultura, krajobraz”, prowadzonych przez Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży. Tematem warsztatów było miasto – jego struktura i architektura.

Uczniowie poznali historię lokacji Krakowa, jego specyficzny układ w najstarszej części. Zobaczyli także inne możliwości układu miast. Następnie sami stali się projektantami, architektami i budowniczymi.

W wyniku wspólnej pracy powstała wspaniała makieta miasta.