W czwartek 30 maja klasy V – VIII uczestniczyły w zachwycającym spektaklu w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego.

Wizerunek złotowłosego chłopca w błękitno-czerwonym płaszczyku rozpoznawany jest na całym świecie. Poetycka baśń Antoine’a de Saint Exupery’ego o Małym Księciu, który ze swej maleńkiej, zagubionej gdzieś w Kosmosie planety trafił na Ziemię, stała się jedną z najbardziej popularnych książek XX wieku.

To propozycja zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców. Jako bajka dla dzieci „Mały Książę” porusza siłą fantazji, wizją podroży po nieznanych planetach. W swej kosmicznej wędrówce bohater spotyka dziwne istoty – dorosłych. Spojrzenie małego dziecka demaskuje absurdy i pozory ich świata, bezsens życia i działania ludzi, którzy z pola widzenia stracili to, co najważniejsze – drugiego człowieka. Dla dorosłych będzie to przede wszystkim opowieść o pilocie, który zmuszony do awaryjnego lądowania w sercu Sahary, w chwili najwyższego niebezpieczeństwa i samotności odbywa „podróż w głąb siebie”, przywołuje wspomnienia, emocje, które pozwolą mu przetrwać…

Krystyna Gubernat