5 grudnia odbyła się gala finałowa XVII Konkursu Recytatorskiego zorganizowanego przez Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi nr 30 dla klas 0-III oraz okolicznych przedszkoli. Przesłuchania konkursowe miały miejsce 26 listopada; w tym roku wzięło w nich udział łącznie 45 uczestników. W jury zasiadali p. dyrektor Elżbieta Czepiel, p. Krystyna Gubernat – opiekunka Koła Muzyczno – Teatralnego i szkolny bibliotekarz, uczennice z Samorządu Uczniowskiego; Maria Pałczyńska – Wierzchoń, Nadia Ziółko oraz gość honorowy p. Iwona  Konieczkowska,  aktorka Teatru STU. Konkurs został przygotowany przez p. Małgorzatę Gofroń, Ewę Mytnik i Dorotę Kaję. Podsumowaniem konkursu było uroczyste wręczenie nagród i dyplomów wszystkim uczestnikom. Laureaci pierwszych miejsc recytowali przed licznie przybyłą publicznością. Podczas finału zaprezentowali się również przedstawiciele Koła Muzyczno-Teatralnego. Piosenkę „Podróż do krainy  bajek” śpiewała Anna Dardzińska, uczennica klasy III b, a piosenkę z repertuaru Elżbiety Adamiak „Krakowska ballada” zaprezentowała Kaja Kornajew z klasy VI a.  Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, rodzicom oraz paniom z przedszkoli za przygotowanie dzieci. Zapraszamy do udziału w konkursie za rok.