W tym roku we wrześniu po raz sto dwudziesty powitaliśmy uczniów w murach naszej szkoły. W ciągu całego roku szkolnego realizować będziemy szereg działań skierowanych zarówno do uczniów, jak i do środowiska, podsumowująca uroczystość odbędzie się w maju 2020 r. Planujemy wtedy oficjalne spotkanie oraz spektakl teatralny „W dawnej szkole” realizowany jako wspólny projekt ze Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży. Oprócz tego w szkolne mury zaprosimy absolwentów. Pragniemy powitać ich „Koncertem wspomnień”, w którym będą mogli nawet wystąpić oraz przypomnieć szkolne czasy okolicznościową wystawą.

Chcielibyśmy również uzupełnić i rozszerzyć zapisaną, historię; wydać szersze jej opracowanie w formie papierowej oraz wersji multimedialnej, uporządkować dokumenty i pamiątki.. Poszukujemy osób, które zechciałyby nam pomóc (dawnych uczniów, pracowników, ewentualnie rodzin) – podzieliły się własnymi wspomnieniami, ewentualnie zdjęciami z lat siedemdziesiątych, osiemdziesiątych… nawet wcześniejszych. Interesują nas również indywidualne losy absolwentów – staramy się skompletować ich bazę.

O szczegółowych planach i działaniach będziemy informować na bieżąco. Serdecznie zapraszamy do współpracy. Kontakt: ekurak@op.pl lub sp30kg@interia.pl, także facebook. Można się również zwrócić do dawnych wychowawców nadal uczących i nadal pamiętających 🙂

Lubię was, stare mury, oplecione w bluszcze,
Mchem zielonym porosłe dachówki i cegły,
Opodal szara Wisła monotonnie pluszcze
I przez stęsknione oczy myśli wstecz wybiegły.

Gdy zbłądzisz w te kąty o wieczornej porze,
Kiedy wnikliwa cisza nad miastem przepływa,
To tak, jakbyś się ocknął w innej czasów porze,
Która jest twemu sercu jedynie właściwa…
[Artur Oppman]

Posłuchaj…

red. Krystyna Gubernat

Zobacz także:

Aktualności

Oficjalna strona SP 30

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składam najserdeczniejsze życzenia wszystkim tym, którzy realizują i wspierają dzieło edukacji. Dzisiejszy dzień nie jest jedynie świętem nauczycieli. To święto całej szkolnej społeczności: nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, pracowników emerytowanych, uczniów i ich rodziców.

Joanna Arciszewska
dyrektor szkoły

Przerwy na czytanie

W piątek, 9 X br., cała szkoła wzięła udział w I Międzynarodowej Edycji „Przerwy na czytanie”, zorganizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp.

Tarcza szkolna
Aktualności

Ślubowanie uczniów klas I

Dzisiaj w naszej szkole odbyło się powitanie przedszkolaków oraz Ślubowanie uczniów klas I.