Menu

Informacja dla rodziców dzieci przybywających z Ukrainy / ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ БАТЬКІВ ДІТЕЙ, ЯКІ ПРИБУВАЮТЬ З УКРАЇНИ

Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało informację dla rodziców dzieci przybywających z Ukrainy. W materiale znalazły się praktyczne wskazówki dotyczące zapisania dziecka do szkoły oraz praw, jakie przysługują uczniom z zagranicy w polskich szkołach. Informacja została opracowana w języku polskim i ukraińskim. Link do strony.

Informacja dla rodziców dzieci przybywających z Ukrainy – wersja w języku polskim

Informacja dla rodziców dzieci przybywających z Ukrainy – wersja w języku ukraińskim

POZNAJMY SIĘ BLIŻEJ – CZEGO NIE WIECIE O UKRAIŃSKIEJ I BIAŁORUSKIEJ SZKOLE, A CHCIELIBYŚCIE WIEDZIEĆ.

Cześć! Mamy na imię: Stas, Yura i Vania, chodzimy do kl. VII B. Przyjechaliśmy z Ukrainy i Białorusi. Na lekcjach języka polskiego dla cudzoziemców razem z paniami: Mirelą Rubin-Lorek i Olhą Voytyuk zrobiliśmy zestawienie podobieństw i różnic w ukraińskim, białoruskim i polskim życiu szkolnym.

BAZA KSIĄŻEK W JĘZYKU UKRAIŃSKIM W KRAKOWIE ORAZ PUBLIKACJE ONLINE – DLA DOROSŁYCH I DZIECI
WIECZÓR UKRAIŃSKI

W środę 16 marca 2022 r. w naszej szkole odbył się Wieczór Ukraiński – spotkanie przeznaczone dla całej społeczności szkolnej pochodzenia ukraińskiego: dzieci, młodzieży i ich rodziców.

Na spotkanie przybyło ok. 30 uczennic i uczniów wraz z mamami i rodzeństwem.

Celem przedsięwzięcia była integracja środowiska oraz danie chwili wytchnienia w tym trudnym czasie wojny w Ojczyźnie naszych podopiecznych.

Chętne osoby mogły zająć się pracami plastycznymi (malowaniem farbami na papierze oraz płótnie, rysowaniem kredkami, rysowaniem specjalnymi pisakami do tkanin); miała miejsce zabawa z chustą animacyjną w czasie zajęć językowych oraz w sali gimnastycznej; mogliśmy też uczestniczyć w aerobiku, co dało wiele radości, sądząc po uśmiechach na twarzach.

Chętne osoby mogły skorzystać ze skromnego poczęstunku, mogły zaopatrzyć się w podstawowe przybory szkolne, a także – zeskanować kod QR z linkiem do rozmówek ukraińsko-polskich oraz zabrać ulotkę z podstawowymi zwrotami po polsku.

Ten wieczór był naprawdę udany!

Mirela Rubin-Lorek, Katarzyna Gajewska, Marta Kidoń, Kinga Suchoń


		

Zobacz także:

Zimowe Igrzyska Emil Open

Miło nam poinformować, że uczeń klasy 3a Dawid Kołek uczestniczył w Zimowych Igrzyskach , które odbyły się w Czeskich Budziejowicach i w ośrodku narciarskim Lipno. Rywalizowali sportowcy z 4 krajów – Czech, Słowacji, Polski i Węgier! Od niedawna do projektu zaproszeni są również zawodnicy z Albanii. Dawid startował w konkurencji narciarstwo alpejskie, gdzie zajął I

Wolontariusze WOŚP

W niedzielę 28.01.2024 roku już po raz 32 zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pod hasłem „Płuca po pandemii”.  Uczniowie klasy 3a Zofia Buzon – Błasiak i Aleksander Bularz zostali wolontariuszami WOŚP. Brawo!