Menu

Informacja dla rodziców dzieci przybywających z Ukrainy / ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ БАТЬКІВ ДІТЕЙ, ЯКІ ПРИБУВАЮТЬ З УКРАЇНИ

Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało informację dla rodziców dzieci przybywających z Ukrainy. W materiale znalazły się praktyczne wskazówki dotyczące zapisania dziecka do szkoły oraz praw, jakie przysługują uczniom z zagranicy w polskich szkołach. Informacja została opracowana w języku polskim i ukraińskim. Link do strony.

Informacja dla rodziców dzieci przybywających z Ukrainy – wersja w języku polskim

Informacja dla rodziców dzieci przybywających z Ukrainy – wersja w języku ukraińskim

POZNAJMY SIĘ BLIŻEJ – CZEGO NIE WIECIE O UKRAIŃSKIEJ I BIAŁORUSKIEJ SZKOLE, A CHCIELIBYŚCIE WIEDZIEĆ.

Cześć! Mamy na imię: Stas, Yura i Vania, chodzimy do kl. VII B. Przyjechaliśmy z Ukrainy i Białorusi. Na lekcjach języka polskiego dla cudzoziemców razem z paniami: Mirelą Rubin-Lorek i Olhą Voytyuk zrobiliśmy zestawienie podobieństw i różnic w ukraińskim, białoruskim i polskim życiu szkolnym.

BAZA KSIĄŻEK W JĘZYKU UKRAIŃSKIM W KRAKOWIE ORAZ PUBLIKACJE ONLINE – DLA DOROSŁYCH I DZIECI
WIECZÓR UKRAIŃSKI

W środę 16 marca 2022 r. w naszej szkole odbył się Wieczór Ukraiński – spotkanie przeznaczone dla całej społeczności szkolnej pochodzenia ukraińskiego: dzieci, młodzieży i ich rodziców.

Na spotkanie przybyło ok. 30 uczennic i uczniów wraz z mamami i rodzeństwem.

Celem przedsięwzięcia była integracja środowiska oraz danie chwili wytchnienia w tym trudnym czasie wojny w Ojczyźnie naszych podopiecznych.

Chętne osoby mogły zająć się pracami plastycznymi (malowaniem farbami na papierze oraz płótnie, rysowaniem kredkami, rysowaniem specjalnymi pisakami do tkanin); miała miejsce zabawa z chustą animacyjną w czasie zajęć językowych oraz w sali gimnastycznej; mogliśmy też uczestniczyć w aerobiku, co dało wiele radości, sądząc po uśmiechach na twarzach.

Chętne osoby mogły skorzystać ze skromnego poczęstunku, mogły zaopatrzyć się w podstawowe przybory szkolne, a także – zeskanować kod QR z linkiem do rozmówek ukraińsko-polskich oraz zabrać ulotkę z podstawowymi zwrotami po polsku.

Ten wieczór był naprawdę udany!

Mirela Rubin-Lorek, Katarzyna Gajewska, Marta Kidoń, Kinga Suchoń


		

Zobacz także:

Aktualności

Wyniki ósmoklasistów

Miło nam poinformować, ze uczniowie naszej szkoły uzyskali wyniki wyższe niż w Polsce i Małopolsce. Odpowiednio uczniowie napisali:   Polska Małopolska Nasi uczniowie Język polski 61% 67% 80% Matematyka 52% 59% 65% Język angielski 66% 70% 86%  Dało nam to odpowiednio stanin najwyższy 9 z języka polskiego, stanin 7 wysoki z matematyki i stanin bardzo