05.10.2020 r. – 11.10.2020 r. obchodzimy Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji, który odbywa się pod hasłem: DYSLEKSJA INSPIRUJE DO (NIE)ZWYKŁYCH DZIAŁAŃ. W dniu 8 października obchodzimy Dzień dysleksji.  W tym też dniu zachęcamy do zwrócenia szczególnej uwagi na dzieci, uczniów naszej szkoły, którzy mają  specyficzne trudności w obrębie czytania i pisania. Należy pamiętać jednak, że uczeń z dysleksją widzi, słyszy, czuje i odbiera ten świat tak samo jak każdy inny człowiek, który nie ma wady wzroku, słuchu, uszkodzonego dotyku i wszystkie jego zmysły ze sobą prawidłowo współpracują. Kochani Nasi uczniowie, jesteśmy razem z Wami i wspieramy Was każdego dnia.

Zachęcam Wszystkich Państwa do obejrzenia filmiku o dysleksji:

Zobacz także:

Aktualności

Oficjalna strona SP 30

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składam najserdeczniejsze życzenia wszystkim tym, którzy realizują i wspierają dzieło edukacji. Dzisiejszy dzień nie jest jedynie świętem nauczycieli. To święto całej szkolnej społeczności: nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, pracowników emerytowanych, uczniów i ich rodziców.

Joanna Arciszewska
dyrektor szkoły

Przerwy na czytanie

W piątek, 9 X br., cała szkoła wzięła udział w I Międzynarodowej Edycji „Przerwy na czytanie”, zorganizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp.

Tarcza szkolna
Aktualności

Ślubowanie uczniów klas I

Dzisiaj w naszej szkole odbyło się powitanie przedszkolaków oraz Ślubowanie uczniów klas I.