W dniach 23 do  27 maja klasa VII a przebywała na wycieczce szkolnej w Piwnicznej – Zdroju. Piwniczna jest miejscowością uzdrowiskową położoną w malowniczej okolicy Beskidu Sądeckiego. W trakcie 5 – dniowego pobytu klasa zwiedziła: Park Węgielnik – Skałki, Pijalnię Wód Mineralnych, trasę pieszo-rowerową na Nakle, Rytro – Ruiny Zamku z XIII wieku oraz trasę widokowo-spacerową – zielonym szlakiem do Chaty Magóry na Eliaszówkę, a także szlak turystyczny z rynku w Piwnicznej na Kamienny Groń z widokiem na pasmo Jaworzyny.  W trakcie pieszych wycieczek dopisywała wspaniała, słoneczna, letnia
pogoda oraz świetne humory:).

Zbiórka przed wyprawą na Eliaszówkę. Będzie się działo! Popołudniu już tylko spacer uff!
Spacer do Pijalni Artystycznej zakończył się zjedzeniem pysznej szarlotki z lodami:).

I jeszcze fotka kierownika wycieczki:

na zdjęciu jest nauczycielka a za nią drzewa

I jeszcze 2 fotki, pierwsza z trasy na Eliaszówkę, w tle widoki Beskidu Sądeckiego oraz druga fotka spod Pijalni Artystycznej w Piwnicznej z widokiem na piękną artystyczną fontannę:)

Największą atrakcją zielonej szkoły był wyjazd do Rytra pociągiem. W drodze powrotnej spotkała nas niesamowita przygoda-ulewny deszcz, który trwał krótką chwilę, ale nie zostawił na nas suchej nitki:) 

Zdjęcia są z samego Rytra, widok z ruin zamku na pasma górskie Beskidu Sądeckiego. Zdjęć z ulewy nie posiadam:(
Na następny dzień było piękne słońce i wszystkie rzeczy zostały wysuszone. Generalnie, mieliśmy znakomitą pogodę:)))

Zdjęcia z najpiękniejszej wycieczki pieszej na Kamienny Groń we czwartek, 26 maja, pogoda piękna, słońce, lekki wiatr, 22 stopnie w cieniu:). Młodzież z 7a w znakomitej kondycji do wędrówek górskich, myślę, że widać po zadowolonych buziach:). Generalnie, pogoda znakomita, jedzenie przepyszne, miejsce bajeczne, polecam wszystkim Piwniczną na wyjazdy szkolne i rodzinne:)

Agata Kawęska

Zobacz także:

Laureat z 3a

Tomasz Żuławiński uczeń klasy 3 A został LAUREATEM  Międzynarodowego Konkursu Matematyczny Kangur. Gratulujemy !