W dniach 23 do  27 maja klasa VII a przebywała na wycieczce szkolnej w Piwnicznej – Zdroju. Piwniczna jest miejscowością uzdrowiskową położoną w malowniczej okolicy Beskidu Sądeckiego. W trakcie 5 – dniowego pobytu klasa zwiedziła: Park Węgielnik – Skałki, Pijalnię Wód Mineralnych, trasę pieszo-rowerową na Nakle, Rytro – Ruiny Zamku z XIII wieku oraz trasę widokowo-spacerową – zielonym szlakiem do Chaty Magóry na Eliaszówkę, a także szlak turystyczny z rynku w Piwnicznej na Kamienny Groń z widokiem na pasmo Jaworzyny.  W trakcie pieszych wycieczek dopisywała wspaniała, słoneczna, letnia
pogoda oraz świetne humory:).

Zbiórka przed wyprawą na Eliaszówkę. Będzie się działo! Popołudniu już tylko spacer uff!
Spacer do Pijalni Artystycznej zakończył się zjedzeniem pysznej szarlotki z lodami:).

I jeszcze fotka kierownika wycieczki:

na zdjęciu jest nauczycielka a za nią drzewa

I jeszcze 2 fotki, pierwsza z trasy na Eliaszówkę, w tle widoki Beskidu Sądeckiego oraz druga fotka spod Pijalni Artystycznej w Piwnicznej z widokiem na piękną artystyczną fontannę:)

Największą atrakcją zielonej szkoły był wyjazd do Rytra pociągiem. W drodze powrotnej spotkała nas niesamowita przygoda-ulewny deszcz, który trwał krótką chwilę, ale nie zostawił na nas suchej nitki:) 

Zdjęcia są z samego Rytra, widok z ruin zamku na pasma górskie Beskidu Sądeckiego. Zdjęć z ulewy nie posiadam:(
Na następny dzień było piękne słońce i wszystkie rzeczy zostały wysuszone. Generalnie, mieliśmy znakomitą pogodę:)))

Zdjęcia z najpiękniejszej wycieczki pieszej na Kamienny Groń we czwartek, 26 maja, pogoda piękna, słońce, lekki wiatr, 22 stopnie w cieniu:). Młodzież z 7a w znakomitej kondycji do wędrówek górskich, myślę, że widać po zadowolonych buziach:). Generalnie, pogoda znakomita, jedzenie przepyszne, miejsce bajeczne, polecam wszystkim Piwniczną na wyjazdy szkolne i rodzinne:)

Agata Kawęska

Zobacz także:

uczniowie biorący udział w Ogólnopolskich Mistrzostwach sztafet na ergometrze wioślarskim
Aktualności

Złote dziewczęta

26 listopada odbyły się XV Ogólnopolskie Mistrzostwa sztafet na ergometrze wioślarskim.
Szkołę reprezentowały 3 sztafety dziewcząt. Wszystkie walczyły dzielnie do ostatniego pociągnięcia wioseł i zajęły wysokie miejsca.

Niepodległa do Hymnu

W związku z 104 rocznicą odzyskania niepodległości szkoła wzięła udział w akcji ogólnopolskiej Niepodległa do hymnu. Uroczysty apel odbył się 8 listopada. Przygotowała go klasa 5b. Uczniowie wraz z całą społecznością szkolną śpiewali pieśni patriotyczne. Ponadto zabrali nas w podróż w czasie do roku 1918. Mogliśmy usłyszeć głos naszych przodków i dowiedzieć się co czuli

Światowy Dzień Pluszowego Misia 25 listopada

Ten wyjątkowy dzień dzieci obchodziły w swoich klasach. Zerówka Klasa 1 Klasa 2 a Klasa 2a do matematycznych zmagań zaprosiła swoje misie. Klasa 2 b Klasa 2b obejrzała prezentację multimedialną o tym dniu, wykonała pracę plastyczne, z wykorzystaniem programu Wordwall rozwiązywała zagadki, labirynty, rebusy. Czytaliśmy fragmenty książek o misiach m.in. Cz. Janczarski „Miś Uszatek”, Klasa