W dniach 20 – 23 kwietnia klasy III a i III b przebywały na zielonej szkole w Jodłówce Tuchowskiej. Mimo, ze pogoda nie rozpieszczała, dzieciaki spędziły czas aktywnie i radośnie.

Na rozgrzewkę przemierzyliśmy pięciokilometrową trasę po Jodłówce. Dotarliśmy do niesamowitej latarni lądowej wzniesionej w XVI wieku. Stoi ona przy dawnym szlaku kupieckim i pełniła rolę punktu orientacyjnego dla handlarzy oraz innych podróżnych. W XIX wieku przestała pełnić funkcje latarni – miejsce lampionu zajęła figura Chrystusa Frasobliwego.

Następnego dnia udaliśmy się na Brzankę. Trasa zdecydowanie dłuższa i trudniejsza, ale wszystkim udało się dotrzeć na szczyt. Po drodze mieliśmy okazję podziwiać osobliwości przyrody. Odwiedziliśmy także historyczne miejsce partyzanckiej „Mszy Ostrzelanej”. Niestety, z powodu mgły, nie mieliśmy możliwości podziwiania z wieży widokowej pięknej panoramy.

W Jodłówce spędziliśmy czas bardzo aktywnie. Dzieciaki nie narzekały na nudę.

Czas mijał nam szybko i przyjemnie. Do Krakowa wróciliśmy pełni energii i zapału do pracy.

Zobacz także:

uczniowie biorący udział w Ogólnopolskich Mistrzostwach sztafet na ergometrze wioślarskim
Aktualności

Złote dziewczęta

26 listopada odbyły się XV Ogólnopolskie Mistrzostwa sztafet na ergometrze wioślarskim.
Szkołę reprezentowały 3 sztafety dziewcząt. Wszystkie walczyły dzielnie do ostatniego pociągnięcia wioseł i zajęły wysokie miejsca.

Niepodległa do Hymnu

W związku z 104 rocznicą odzyskania niepodległości szkoła wzięła udział w akcji ogólnopolskiej Niepodległa do hymnu. Uroczysty apel odbył się 8 listopada. Przygotowała go klasa 5b. Uczniowie wraz z całą społecznością szkolną śpiewali pieśni patriotyczne. Ponadto zabrali nas w podróż w czasie do roku 1918. Mogliśmy usłyszeć głos naszych przodków i dowiedzieć się co czuli

Światowy Dzień Pluszowego Misia 25 listopada

Ten wyjątkowy dzień dzieci obchodziły w swoich klasach. Zerówka Klasa 1 Klasa 2 a Klasa 2a do matematycznych zmagań zaprosiła swoje misie. Klasa 2 b Klasa 2b obejrzała prezentację multimedialną o tym dniu, wykonała pracę plastyczne, z wykorzystaniem programu Wordwall rozwiązywała zagadki, labirynty, rebusy. Czytaliśmy fragmenty książek o misiach m.in. Cz. Janczarski „Miś Uszatek”, Klasa