W drugim tygodniu września 2019 roku klasa V c brała udział w zielonej szkole w Rytrze (Beskid Sądecki). Wyjazd był długo oczekiwany. Pogoda nam dopisała i odbyły się wszystkie zaplanowane zajęcia. Uczniowie wraz z opiekunami wzięli udział w wycieczkach. W Muszynie warte polecenia jest zwiedzenie Ogrodów Biblijnych oraz Ogrodów Sensorycznych i wizyta w miejscowym muzeum. W Krynicy – pijalnia wód, w Starym Sączu – kościół Klarysek oraz Ołtarz Papieski, zaś w Nowym Sączu – skansen „Miasteczko Galicyjskie”. Samo Rytro też jest niezmiernie ciekawe: ruiny zamku, wiatraki wytwarzające energię elektryczną, rzeka Poprad… Dowiedzieliśmy się, że nazwa miejscowości pochodzi od niemieckiego słowa Ritter, który oznacza rycerza.

Psia Lekcja

Uczniowie klas I, I b, II b i III b realizują w bieżącym roku szkolnym program „Psia Lekcja” organizowany przez Stowarzyszenie Zwierzęta Ludziom. Dzięki udziałowi w programie młodzi miłośnicy czworonogów otrzymają podstawową wiedzę z obszaru potrzeb psa i sposobów komunikacji z nim. Dowiedzą się także jak psy mogą pomagać ludziom. Zajęcia lekcyjne i działania dostosowane

Śladami mistrza z Czarnolasu

W piątek, 1 X 2021 r., miał miejsce publiczny pokaz miniprojektów z języka polskiego pt. ,,Śladami mistrza z Czarnolasu”. Klasa VII A przedstawiła efekty swojej pracy koleżankom i kolegom z równoległych klas.

INNOWACJE I PROJEKTY PROWADZONE W NASZEJ SZKOLE

Klasa 1a – innowacja – „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki” międzynarodowy projekt edukacyjny wspierający rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III edycja III – projekty realizowane w klasie : ,,Akademia Bezpiecznego Puchatka” – to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do uczniów klas I szkół podstawowych, obejmujący tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu,