W drugim tygodniu września 2019 roku klasa V c brała udział w zielonej szkole w Rytrze (Beskid Sądecki). Wyjazd był długo oczekiwany. Pogoda nam dopisała i odbyły się wszystkie zaplanowane zajęcia. Uczniowie wraz z opiekunami wzięli udział w wycieczkach. W Muszynie warte polecenia jest zwiedzenie Ogrodów Biblijnych oraz Ogrodów Sensorycznych i wizyta w miejscowym muzeum. W Krynicy – pijalnia wód, w Starym Sączu – kościół Klarysek oraz Ołtarz Papieski, zaś w Nowym Sączu – skansen „Miasteczko Galicyjskie”. Samo Rytro też jest niezmiernie ciekawe: ruiny zamku, wiatraki wytwarzające energię elektryczną, rzeka Poprad… Dowiedzieliśmy się, że nazwa miejscowości pochodzi od niemieckiego słowa Ritter, który oznacza rycerza.