Już w tym tygodniu długo oczekiwana premiera filmu „Przyśniła się dzieciom…” opartego na motywach kroniki szkolnej, a zrealizowanego w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie. Zapraszamy do sali teatralnej przy ul. Wietora 15 w niedzielę 15 maja o godz. 17.00.

Osoby zainteresowane udziałem w uroczystości prosimy o potwierdzenie obecności na adres e-mail: perc.sckm@gmail.com do najbliższego piątku.

Będzie to pokaz premierowy filmowej rejestracji spektaklu zrealizowanego w ramach projektu „Więcej niż teatr” Edukacji Kulturowej Miasta Kraków z okazji JUBILEUSZU 120-lecia Szkoły Podstawowej nr 30.

Do współpracy zaprosiliśmy uczniów, nauczycieli, rodziców i absolwentów. W roli nauczycielki z czasów dawnych wystąpiła p. Marta Kidoń, a dyrektora zagrał – któż by inny? – p. Adrian Karkowski. Kogo jeszcze zobaczymy na planie? Na razie nie zdradzamy 😉

Uroczystości z okazji 120-lecia Szkoły planowaliśmy w zupełnie inny sposób, ale pandemia uniemożliwiła ich realizację. Zostanie jednak trwała pamiątka w postaci filmowych kadrów; do których będzie można wracać; z pewnością wszyscy uczniowie je obejrzą.

Twórcy projektu

• Reżyseria – Krystyna Hussak – Przybyło
  • Scenariusz – Krystyna Gubernat, Anna Michalik
  • Konsultacja historyczna – Ewa Kurak
  • Kamera i montaż – Igor Mołodecki
  • Przygotowanie wokalne – Anna Michalik, Konrad Mastyło
  • Muzyka – Konrad Mastyło
  • Scenografia, dźwięk, efekty – Piotr Przybyło
  • Kostiumy – Krystyna Gubernat
  • Montaż dźwięku – pracownicy SCKM
  • Współpraca – Rafał Jędrzejczyk
  • Współpraca na planie – Katarzyna Loranc, Dominika Domarecka, Marta Kidoń, Magdalena Dąbek, Barbara Kozłowska, Anna Michalik

Wykonawcy

• Osoby dorosłe: Marta Kidoń, Adrian Karkowski. Aneta Mroczek, Kamila Usnarska, Krystyna Gubernat, Dariusz Cywka, Kornelia Kuśmider i in.
  • Uczniowie: Kaja Kornajew, Zoja Kornajew, Nadia Kunz, Serafina Kunz, Maciej Liptak, Zuzanna Maniak, Stanisław Ostrowski, Gabriela Szot, Barbara Szczechowicz, Leon Przybyło, Tadeusz Przybyło, Aleksandra Rogowska, Piotr Rogowski, Anna Volkov, Katarzyna Volkov, Nadia Volkov, Jan Hliwa (gościnnie).
  • Ponadto w scenie zbiorowej wystąpili nauczyciele: Krystyna Glanowska, Anna Michalik, Katarzyna Loranc, Agata Kawęska, Marta Skowronek, Kinga Szewczyk, Mirela Rubin-Lorek, Magdalena Dąbek, Maciej Pałczyński.

red. Krystyna Gubernat