Już w tym tygodniu długo oczekiwana premiera filmu „Przyśniła się dzieciom…” opartego na motywach kroniki szkolnej, a zrealizowanego w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie. Zapraszamy do sali teatralnej przy ul. Wietora 15 w niedzielę 15 maja o godz. 17.00.

Osoby zainteresowane udziałem w uroczystości prosimy o potwierdzenie obecności na adres e-mail: perc.sckm@gmail.com do najbliższego piątku.

Będzie to pokaz premierowy filmowej rejestracji spektaklu zrealizowanego w ramach projektu „Więcej niż teatr” Edukacji Kulturowej Miasta Kraków z okazji JUBILEUSZU 120-lecia Szkoły Podstawowej nr 30.

Do współpracy zaprosiliśmy uczniów, nauczycieli, rodziców i absolwentów. W roli nauczycielki z czasów dawnych wystąpiła p. Marta Kidoń, a dyrektora zagrał – któż by inny? – p. Adrian Karkowski. Kogo jeszcze zobaczymy na planie? Na razie nie zdradzamy 😉

Uroczystości z okazji 120-lecia Szkoły planowaliśmy w zupełnie inny sposób, ale pandemia uniemożliwiła ich realizację. Zostanie jednak trwała pamiątka w postaci filmowych kadrów; do których będzie można wracać; z pewnością wszyscy uczniowie je obejrzą.

Twórcy projektu

 • Reżyseria – Krystyna Hussak – Przybyło
 • Scenariusz – Krystyna Gubernat, Anna Michalik
 • Konsultacja historyczna – Ewa Kurak
 • Kamera i montaż – Igor Mołodecki
 • Przygotowanie wokalne – Anna Michalik, Konrad Mastyło
 • Muzyka – Konrad Mastyło
 • Scenografia, dźwięk, efekty – Piotr Przybyło
 • Kostiumy – Krystyna Gubernat
 • Montaż dźwięku – pracownicy SCKM
 • Współpraca – Rafał Jędrzejczyk
 • Współpraca na planie – Katarzyna Loranc, Dominika Domarecka, Marta Kidoń, Magdalena Dąbek, Barbara Kozłowska, Anna Michalik

Wykonawcy

 • Osoby dorosłe: Marta Kidoń, Adrian Karkowski. Aneta Mroczek, Kamila Usnarska, Krystyna Gubernat, Dariusz Cywka, Kornelia Kuśmider i in.
 • Uczniowie: Kaja Kornajew, Zoja Kornajew, Nadia Kunz, Serafina Kunz, Maciej Liptak, Zuzanna Maniak, Stanisław Ostrowski, Gabriela Szot, Barbara Szczechowicz, Leon Przybyło, Tadeusz Przybyło, Aleksandra Rogowska, Piotr Rogowski, Anna Volkov, Katarzyna Volkov, Nadia Volkov, Jan Hliwa (gościnnie).
 • Ponadto w scenie zbiorowej wystąpili nauczyciele: Krystyna Glanowska, Anna Michalik, Katarzyna Loranc, Agata Kawęska, Marta Skowronek, Kinga Szewczyk, Mirela Rubin-Lorek, Magdalena Dąbek, Maciej Pałczyński.

red. Krystyna Gubernat

Zobacz także:

uczniowie biorący udział w Ogólnopolskich Mistrzostwach sztafet na ergometrze wioślarskim
Aktualności

Złote dziewczęta

26 listopada odbyły się XV Ogólnopolskie Mistrzostwa sztafet na ergometrze wioślarskim.
Szkołę reprezentowały 3 sztafety dziewcząt. Wszystkie walczyły dzielnie do ostatniego pociągnięcia wioseł i zajęły wysokie miejsca.

Niepodległa do Hymnu

W związku z 104 rocznicą odzyskania niepodległości szkoła wzięła udział w akcji ogólnopolskiej Niepodległa do hymnu. Uroczysty apel odbył się 8 listopada. Przygotowała go klasa 5b. Uczniowie wraz z całą społecznością szkolną śpiewali pieśni patriotyczne. Ponadto zabrali nas w podróż w czasie do roku 1918. Mogliśmy usłyszeć głos naszych przodków i dowiedzieć się co czuli

Światowy Dzień Pluszowego Misia 25 listopada

Ten wyjątkowy dzień dzieci obchodziły w swoich klasach. Zerówka Klasa 1 Klasa 2 a Klasa 2a do matematycznych zmagań zaprosiła swoje misie. Klasa 2 b Klasa 2b obejrzała prezentację multimedialną o tym dniu, wykonała pracę plastyczne, z wykorzystaniem programu Wordwall rozwiązywała zagadki, labirynty, rebusy. Czytaliśmy fragmenty książek o misiach m.in. Cz. Janczarski „Miś Uszatek”, Klasa