Zakończenie innowacji pedagogicznej pn. Ze Smokiem i Bartolinim podążamy śladem profesora Gąbki.Zajęcia filmowo-czytelnicze na podstawie serialu animowanego i książki Stanisława Pagaczewskiego pt. „Porwanie Baltazara Gąbki”

Zajęcia filmowo-czytelnicze na podstawie serialu animowanego i książki Stanisława Pagaczewskiego pt. „Porwanie Baltazara Gąbki”

W maju 2022 roku kl. III B zakończyła comiesięczne spotkania w ramach innowacji pedagogicznej, na których uczennice i uczniowie śledzili losy ekspedycji wysłanej przez Księcia Kraka w poszukiwaniu znanego w świecie uczonego, profesora Baltazara Gąbki. Odszukania zaginionego badacza podjął się Smok Wawelski, któremu towarzyszył dzielny kucharz, Bartłomiej Bartolini herbu Zielona Pietruszka. Obaj bohaterowie przeżyli wiele niebezpiecznych przygód, a po piętach deptał im tajemniczy Don Pedro – szpieg z Krainy Deszczowców. Comiesięczne spotkania klasy z autorką innowacji polegały na śledzeniu losów bohaterów; klasa poznała różnice między powieścią a filmem animowanym, uczniowie stwierdzili, że oglądanie filmu nigdy nie zastąpi przeczytania książki.

Klasa:

a) poznała pisarza związanego z Krakowem;

b) zainteresowała się kulturą Małej Ojczyzny;

c) rozróżniała dzieje legendarne od historycznych;

d) rozwinęła słownictwo;

e) rozwinęła umiejętność słuchania ze zrozumieniem;

f) nabyła umiejętność wskazania elementów języka filmu animowanego.

Przez cały czas trwania innowacji dzieci uzupełniały karty pracy z wieloma zadaniami, a pod koniec odbył się konkurs literacki, polegający na stworzeniu nowej przygody Smoka i Bartoliniego. Ostatnie zajęcia to podsumowanie naszych działań oraz rozdanie nagród (figurek – postaci z filmu) i dyplomów.

Oto zwycięzcy konkursu literackiego:

I m. – Olga Kraszewska

II m. – Karol Dzień

III m. – Bartosz Kłusek

wyróżnienie – Małgorzata Szczechowicz

Dziękuję klasie III B oraz p. Wychowawczyni Angelice Górze za współpracę i gratuluję zwycięzcom w konkursie!

Mirela Rubin-Lorek, autorka innowacji

Zobacz także:

Podziękowania za udział w akcji Niepodległa do hymnu

Szkoła otrzymała dziś podziękowania za udział w ogólnopolskiej akcji Niepodległa do hymnu. Nasz społeczność szkolna od kilku lat uczestniczy w akcji. Staramy się w ten sposób pielęgnować miłość do Ojczyzny, patriotyzm oraz kształtujemy prawidłowe postawy obywatelskie.

Warsztaty Muzeum w pudełku

Klasa 6b uczestniczyła 20.11 w czterogodzinnych warsztatach z projektu Muzeum POLIN z Warszawy pt. Muzeum w pudełku. Klasa poznawała bliżej kulturę żydowską. W trakcie uczniowie nie tylko słuchali interesujących wykładów, ale także oglądali filmy czy tik-toki. Ponadto grali w grę czy tworzyli plakaty związane z tematem. Poza tym mieli styczność z judaikami, które pomogły im

Wielka zbiórka dla burka i kocurka zakończona!

  W tegorocznej zbiórce darów dla zwierząt przebywających w Krakowskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt udało się łącznie zebrać 42.2 kg karmy. Wszystkim, którzy wzięli udział w akcji serdecznie dziękuję 🙂 koordynator akcji Dorota Kaja