Dawno, dawno temu żył sobie młody książę, który chciał pojąć za żonę prawdziwą księżniczkę. Ale jak to w baśniach bywa, nigdzie nie mógł znaleźć odpowiedniej kandydatki na żonę. Pełna uroku, koloru i wesołych piosenek wersja znanej i lubianej baśni Andersena przeniosła dzieci z klas 0, II a, III a i III b w fantastyczny świat Króla Grocha, Królowej Grochówki i ich syna, Księcia Groszka.

Mieliśmy okazję zobaczyć, jak skończy się historia młodego księcia i jak ważną rolę odegra maleńkie ziarenko grochu ukryte pod stertami puchowych pierzyn?

red. Dorota Kaja

                              Zdjęcia pochodzą ze strony Teatru Współczesnego.

Zobacz także:

Aktualności

Szkolna strona www

Witamy na OFICJALNEJ STRONIE Szkoły Podstawowej nr 30. Strona działa od marca 2019 roku. Szczegółówe informacje z poprzednich lat znajdziecie Państwo na:


STRONIE ARCHIWALNEJ

Aktualności

Smacznie i zdrowo

Uczniowie klasy I b uczestniczyli dziś w kolejnych warsztatach kulinarno-ekologicznych. Tym razem efektem wspólnej pracy były pyszne i zdrowe szaszłyki-jeżyki.

Aktualności

Muzyczna audycja Filharmonii Krakowskiej

W piątek 13 grudnia uczniowie mieli możliwość udziału w nietypowej audycji przygotowanej przez Filharmonię Krakowską – operze „Jaś i Małgosia”. Tym razem nie było wielu instrumentów. Był śpiew, taniec kostiumy i niezwykłe postacie.