Menu

Wyjście klas: 4a, 4b i 5a na spektakl Ja to ja do SCKM

W dniu 2 grudnia 2024 roku, na zaproszenie Pani Dyrektor SCKM Krystyny Hussak-Przybyło, klasy: 4a, 4b oraz 5a udały się na przedstawienie pt. Ja to ja w wykonaniu dziecięcej grupy teatralnej Studio Teatralne Młodych. Spektakl powstał na motywach tekstu Macieja Wojtyszki pt. Wakacje smoka Bonawentury. Widownia z dużym zaciekawieniem śledziła losy małego smoka zwiedzającego świat w poszukiwania własnej tożsamości, jednocześnie poznającego na swojej drodze różne typy teatrów: teatr masek, marionetek, kukiełek i pacynek. Po spektaklu odbyła się ożywiona dyskusja na temat przedstawionych zdarzeń uświadamiająca młodej widowni potrzebę uczenia się samodzielności i poznawania samego siebie.
Specjalnym gościem SCKM była Pani Maria Klaman – IV Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. edukacji, polityki społecznej i mieszkalnictwa.

Agata Kawęska

Zobacz także:

Wyprawki dla klas 1-3 2026/2027

Wyprawka dla klasy 1a: – ryza papieru ksero – ⁠zeszyt A4 gładki (bez linii i kratek) 60 kartek – ⁠piórnik a w nim: 2 miękkie ołówki, miękkie kredki min. 6 kolorów, pisaki, gumka, klej w sztyfcie, nożyczki (odpowiednie dla leworęcznych), linijka 12 cm, strugaczka – ⁠teczka A4 na gumkę (podpisana) – ⁠małe stojące liczydło –

,,Polska w moich oczach”

Część literacka I m. – Sofiia, kl. 8a II m. – Sviataslau, kl. 6b III m. – nie przyznano Wyniki konkursu literacko-plastycznego pt. ,,Polska w moich oczach” dla uczniów cudzoziemskich naszej szkoły, uczęszczających na zajęcia z języka polskiego jako obcego/drugiego. Część plastyczna kl. 1-3 I m. – Anastasiya, kl. 3a II m. – Marheryta, kl.