W dniach 12-13 lutego uczniowie klas I a, II a, II b wybrali się na dwudniową wycieczkę. Pierwszego dnia zwiedzali Muzeum Zamkowe w Niepołomicach oraz uczestniczyli  w lekcji „Świat puszczy i łowów”. Można było z bliska zobaczyć, jak wygląda wilk, ryś, dzik czy nawet niedźwiedź oraz dowiedzieć się ciekawych rzeczy o zwierzętach.
Pani przewodnik wyjaśniła też, że łosie chodzą, równocześnie podnosząc nogi lewe, a następnie prawe, natomiast jelenie czy sarny podnoszą nogi naprzemiennie. Wytłumaczyła też, czym się różnią rogi od poroża.
Następnie uczniowie udali się do Kopalni Soli w Bochni. Tam mieli okazję przenieść się
w czasie i poznać pracę górników dawnej kopalni. Dowiedzieli się, dlaczego sól była taka cenna oraz kto zajmował się jej wydobywaniem. Było też sporo czasu na zabawy i szaleństwa pod ziemią. Najciekawszy jednak okazał się nocleg w kopalnianej komorze.
Rankiem po pysznym śniadaniu dzieci udały się do Muzeum Motyli. Przewodnik pokazywał motyle z różnych kontynentów i opowiadał mnóstwo ciekawostek. Uczniowie dowiedzieli się, że motyle żyją od kilku dni do kilku miesięcy. Najkrócej żyjący motyl nie posiada aparatu gębowego i jako pokarm musi mu wystarczyć to, co zjadł, będąc gąsienicą. Na koniec każdy otrzymał pamiątkowy magnes z motylami. Z wycieczki wszyscy wrócili bardzo zadowoleni.