Dzisiaj w naszej szkole odbyła się XIX edycja konkursu recytatorskiego dla uczniów klas I – III oraz przedszkoli. Celem konkursu było przedstawienie piękna i różnorodności kwiatów w poezji.

Z każdej klasy zostały wybrane trzy osoby, najlepsi recytatorzy, którzy podczas dzisiejszego konkursu reprezentowali klasę.

Z powodu utrzymującego się zagrożenia epidemicznego opiekunowie przedszkolaków przesłali nagranie recytacji dzieci.    

Recytację oceniało jury w składzie: p. Krystyna Glanowska – wicedyrektor szkoły, p. Małgorzata Gofroń- wieloletni organizator konkursów w naszej szkole, p. Krystyna Gubernat- nauczyciel polonista oraz dwie uczennice; przedstawicielki Koła Teatralnego. Wyniki konkursu zostaną podane wkrótce.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z dzisiejszego konkursu; autorką zdjęć jest p. Magdalena Dąbek.

red. Dorota Kaja

Zobacz także:

uczniowie biorący udział w Ogólnopolskich Mistrzostwach sztafet na ergometrze wioślarskim
Aktualności

Złote dziewczęta

26 listopada odbyły się XV Ogólnopolskie Mistrzostwa sztafet na ergometrze wioślarskim.
Szkołę reprezentowały 3 sztafety dziewcząt. Wszystkie walczyły dzielnie do ostatniego pociągnięcia wioseł i zajęły wysokie miejsca.

Niepodległa do Hymnu

W związku z 104 rocznicą odzyskania niepodległości szkoła wzięła udział w akcji ogólnopolskiej Niepodległa do hymnu. Uroczysty apel odbył się 8 listopada. Przygotowała go klasa 5b. Uczniowie wraz z całą społecznością szkolną śpiewali pieśni patriotyczne. Ponadto zabrali nas w podróż w czasie do roku 1918. Mogliśmy usłyszeć głos naszych przodków i dowiedzieć się co czuli

Światowy Dzień Pluszowego Misia 25 listopada

Ten wyjątkowy dzień dzieci obchodziły w swoich klasach. Zerówka Klasa 1 Klasa 2 a Klasa 2a do matematycznych zmagań zaprosiła swoje misie. Klasa 2 b Klasa 2b obejrzała prezentację multimedialną o tym dniu, wykonała pracę plastyczne, z wykorzystaniem programu Wordwall rozwiązywała zagadki, labirynty, rebusy. Czytaliśmy fragmenty książek o misiach m.in. Cz. Janczarski „Miś Uszatek”, Klasa