Piramida Zdrowego Żywienia i Aktywności

W miniony piątek (19 października) uczniowie klasy I b udali się do SCKM na warsztaty kulinarno-ekologiczne. W czasie zajęć dzieci poznały niektóre zasady zdrowego odżywiania. Dowiedziały się, czym jest Piramida Zdrowego Żywienia i Aktywności oraz jak należy z niej korzystać. Następnie stworzyły przepis, według którego później wspólnie wykonały koktajl. Obieranie i krojenie niektórych składników wcale nie było łatwe, ale dzieci doskonale sobie poradziły i – dzięki zaangażowaniu wszystkich uczniów – powstał pyszny i zdrowy napój, który dzieciom bardzo smakował!

Okazuje się, że zdrowa żywność wcale nie musi być niesmaczna. Czasem wystarczy odpowiedni dobór składników, aby danie było nie tylko pełne wartości odżywczych, ale także przepyszne. Nielubiany szpinak, w połączeniu z innymi produktami, okazał się wspaniałym dodatkiem, który wzbogacił nasz koktajl w wartości odżywcze oraz nadał mu przepiękny zielony kolor.

red. Angelika Góra

Przepis na koktajl
Obieramy i kroimy
Czy ten szpinak, to na pewno dobry pomysł?
Już nie możemy się doczekać…
Jeszcze tylko miodek…
I pyszny koktajl gotowy!

Zobacz także:

Aktualności

Szkolna strona www

Witamy na OFICJALNEJ STRONIE Szkoły Podstawowej nr 30. Strona działa od marca 2019 roku. Szczegółówe informacje z poprzednich lat znajdziecie Państwo na:


STRONIE ARCHIWALNEJ

Projekty ,,Uniwersytetu Dzieci”

W bieżącym roku szkolnym trzy klasy młodsze realizują scenariusze z projektu Uniwersytetu Dzieci. W ramach realizacji projektu ,,Inspiruję do nauki” tworzone są i realizowane w klasie 1 a cykle lekcji na podstawie scenariuszy Uniwersytetu Dzieci. Projekt realizuje p. Ewa Mytnik.

Aktualności

Święto Niepodległości

W piątek 8 listopada uczciliśmy kolejną rocznicę odzyskania niepodległości. Klasa VII b pod opieką p. Adriana Karkowskiego i p. Macieja Pałczyńskiego zaprosiła nas na przedstawienie, które poprzez kompilację scenek historycznych przybliżyło temat walki o niepodległość w okresie zaborów oraz pierwszej wojny światowej.