Piramida Zdrowego Żywienia i Aktywności

W miniony piątek (19 października) uczniowie klasy I b udali się do SCKM na warsztaty kulinarno-ekologiczne. W czasie zajęć dzieci poznały niektóre zasady zdrowego odżywiania. Dowiedziały się, czym jest Piramida Zdrowego Żywienia i Aktywności oraz jak należy z niej korzystać. Następnie stworzyły przepis, według którego później wspólnie wykonały koktajl. Obieranie i krojenie niektórych składników wcale nie było łatwe, ale dzieci doskonale sobie poradziły i – dzięki zaangażowaniu wszystkich uczniów – powstał pyszny i zdrowy napój, który dzieciom bardzo smakował!

Okazuje się, że zdrowa żywność wcale nie musi być niesmaczna. Czasem wystarczy odpowiedni dobór składników, aby danie było nie tylko pełne wartości odżywczych, ale także przepyszne. Nielubiany szpinak, w połączeniu z innymi produktami, okazał się wspaniałym dodatkiem, który wzbogacił nasz koktajl w wartości odżywcze oraz nadał mu przepiękny zielony kolor.

red. Angelika Góra

Przepis na koktajl
Obieramy i kroimy
Czy ten szpinak, to na pewno dobry pomysł?
Już nie możemy się doczekać…
Jeszcze tylko miodek…
I pyszny koktajl gotowy!

Zobacz także:

Aktualności

INNOWACJA PEDAGOGICZNA „KODUJEMY, BO UMIEMY!”

Jeszcze niedawno programowanie było zajęciem dla wąskiej grupy specjalistów. Dziś programować może każdy! Za nauką programowania od najmłodszych lat przemawia kilka ważnych powodów. Programowanie: kształci umiejętność logicznego myślenia i zdolność do  rozwiązywania problemów, uczy ogólnych zasad myślenia i  poszukiwania optymalnych rozwiązań pojawiających się problemów, wymaga precyzyjnego formułowania własnych myśli oraz jasnego określenia celu, rozwija u

Dzień Babci i Dziadka

W ostatnim dniu przed zimowymi feriami uczniowie klas 0-3 świętowali Dzień Babci i Dziadka. Zaproszeni goście mogli podziwiać swoje wnuki podczas występu pt. „Cztery pory roku”. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności w recytacji, tańcu, śpiewie. Na koniec wszyscy wspólnie zaśpiewali piosenkę „Moja babcia i mój dziadek” oraz wręczyli własnoręcznie zrobione upominki. red. i zdjęcia Magdalena Dąbek

DNI OTWARTE SZKOŁY

Zapraszamy kandydatów do Oddziału Przedszkolnego oraz klas pierwszych z rodzicami  na dni otwarte naszej szkoły w soboty  22 lutego 2020 r. i  14 marca 2020 r. od  godz. 10.00 To okazja do poznania szkoły, zwiedzania sal lekcyjnych! To możliwość rozmowy z nauczycielami i dyrekcją!  To zajęcia i atrakcje dla dzieci! Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi