Menu

Warsztaty kl. VIII b

Dnia 20 września klasa VIII b uczestniczyła w warsztatach mających na celu poznanie zasad selektywnego zbierania odpadów. Centrum Edukacyjne Barycz przygotowało dla uczniów klas VII i VIII program „Krakowskie rady na różne odpady”, dzięki któremu mogliśmy dowiedzieć się jak prawidłowo postępować podczas segregacji śmieci, aby nadawały się one do recyklingu.  Warsztaty edukacyjne prowadzone były z wykorzystaniem multimedialnej animacji oraz nowoczesnych makiet prezentujących funkcjonowanie Zintegrowanego Systemu Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Gminie Miejskiej Kraków. Po godzinnym wykładzie zostaliśmy przewiezieni busem do Ogrodu Edukacyjnego, gdzie odbyła się dalsza część prelekcji. Szkoda, że warunki pogodowe nie sprzyjały i musieliśmy skrócić ćwiczenia na znajdujących się tam, specjalnie zaprojektowanych stanowiskach edukacyjnych.  Udział w tym przedsięwzięciu wzbogacił naszą wiedzę na temat różnorodności odpadów  oraz odzysku i recyklingu surowców wtórnych. Dowiedzieliśmy się, co kryje się pod enigmatyczną nazwą „lamusownia” i na własne oczy zobaczyliśmy zagospodarowane hałdy śmieci pokryte bujnym dywanem zielonej trawy.  Mieliśmy także możliwość zastosowania swojej wiedzy w praktyce, albowiem najważniejsze, by dobrze znana nam teoria, nie pozostała tylko teorią!

mgr Kinga Szewczyk

Zobacz także:

Zimowe Igrzyska Emil Open

Miło nam poinformować, że uczeń klasy 3a Dawid Kołek uczestniczył w Zimowych Igrzyskach , które odbyły się w Czeskich Budziejowicach i w ośrodku narciarskim Lipno. Rywalizowali sportowcy z 4 krajów – Czech, Słowacji, Polski i Węgier! Od niedawna do projektu zaproszeni są również zawodnicy z Albanii. Dawid startował w konkurencji narciarstwo alpejskie, gdzie zajął I

Wolontariusze WOŚP

W niedzielę 28.01.2024 roku już po raz 32 zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pod hasłem „Płuca po pandemii”.  Uczniowie klasy 3a Zofia Buzon – Błasiak i Aleksander Bularz zostali wolontariuszami WOŚP. Brawo!