16 maja klasa 7b wzięła udział w Tauron Arenie w V. Wielkiej Lekcji Ekologii zorganizowanej  przez Gminę Miejską Kraków oraz Arenę Kraków S.A. Imprezie towarzyszyło hasło „Kraków w dobrym klimacie”. Swój pobyt zaczęliśmy od prelekcji doradców ds. klimatu i środowiska Urzędu Miasta Krakowa. W czasie zajęć prowadzonych w bardzo atrakcyjny i profesjonalny sposób mieliśmy możliwość zrozumieć procesy jakie wpływają na zmiany klimatu, zapoznać się ze skutkami jego zmian, poznać działania na rzecz jego ochrony na poziomie globalnym, lokalnym i indywidualnym. Spotkanie zakończyliśmy quizem klimatycznym, za który uczniowie otrzymali atrakcyjne nagrody. Potem udaliśmy się na płytę Areny Głównej, gdzie uczniowie odwiedzili różne stoiska
i wzięli udział w wielu konkursach, quizach i akcjach, za które zbierali pieczątki na specjalnych kartach. Za ich wypełnienie uczniowie otrzymali sadzonki roślin. Poznaliśmy ekologiczny park maszyn z różnymi pojazdami i urządzeniami, które są wykorzystywane przez miejskie spółki i jednostki w codziennej pracy, m.in. zamiatarki, polewaczki, śmieciarki, odkurzacze miejskie, pojazdy elektryczne, koparki ssące, radiowozy, autobusy i radiowóz elektryczny. Mogliśmy również poznać na specjalnie przygotowanych stoiskach zasady działania zrównoważonego transportu, segregację odpadów, oszczędzanie wody, sposoby korzystania z Odnawialnych Źródeł Energii,  fakty z ochrony  przyrody i dbania o zwierzęta. Uczniowie udzieli wywiadu dla radia
i gazety. Rozmawialiśmy ze studentami i członkami kół naukowych Eko-Energia AGH, AGH Solar Plane i AGH Solar Boat, którzy zaprezentowali jak można wykorzystać
w 100% odnawialną energię słoneczną i dlaczego warto inwestować swój czas na naukę oraz tworzenie nowych technologii. Wszystko było tak interesujące, wręcz wciągające, że biorąc udział w tej imprezie czas minął nam bardzo szybko. To było spotkanie,
w którym bawiąc się pogłębiliśmy swoją wiedzę z zakresu ekologii.

Zobacz także:

Z ŻYCIA KLAS

Zapraszamy do śledzenia aktualnych wydarzeń w zakładce z życia klas.