W zeszłym tygodniu odbyła się zbiórka na rzecz zwierząt – podopiecznych Fundacji Stawiamy na Łapy. Inicjatorem akcji był Franek, uczeń klasy drugiej.

Franek, przejęty losem potrzebujących zwierząt, poprosił o pomoc koleżanki i kolegów z klasy. Wszyscy ochoczo przystąpili do działania! Przygotowali plakaty i rozwiesili je w szkole, zachęcając pozostałych uczniów do udziału w akcji.

Zbiórka trwała zaledwie pięć dni. Uczestniczyli w niej uczniowie klas I-III oraz przedszkolaki, gdyż starsi uczniowie nie uczyli się już stacjonarnie i nie przychodzili do szkoły. Jednakże efekty akcji przerosły nasze najśmielsze oczekiwania!

Zebraliśmy aż 35 kilogramów darów (!!!!), na które złożyło się: ponad dwadzieścia opakowań suchej karmy (dla kotów i psów), po kilka puszek i saszetek mokrej karmy, kocyki, miseczki, zabawki i gryzaki dla psów!

Dary ze zbiórki zajęły pół bagażnika, czyli ok. 250 litrów!

Wczoraj Franio z mamą udali się do siedziby Fundacji i dostarczyli wszystkie zebrane rzeczy. Dary dla psów zostaną przekazane przez Fundację Stawiamy na Łapy do zaprzyjaźnionego schroniska w Harbutowicach. Tam również przebywa wiele potrzebujących zwierząt.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji.

Dziękujemy Pani Dyrektor za umożliwienie przeprowadzenia zbiórki.

Dziękujemy wychowawcom za pomoc z rozpropagowaniu akcji wśród uczniów.

Dziękujemy Paniom z obsługi, które zapewniły odpowiednie warunki sanitarne i czuwały nad przebiegiem zbiórki.

A przede wszystkim dziękujemy Wam – Uczniowie – za tak aktywny udział w akcji. W tak krótkim czasie udało nam się zabrać tak wiele!!! Pokazaliśmy tym samym, że mimo trudnej sytuacji, z którą obecnie wszyscy się mierzymy, jesteśmy w stanie pomoc innym. Udowodniliśmy, że wspólnie możemy zdziałać naprawdę wiele, a każdy, nawet mały gest, może mieć dla kogoś ogromne znaczenie. To naprawdę bardzo ważne.

Zobacz także:

Rysunek przedstawia ludziki z Minecrafta oraz napis: Ferie 2021 Półkolonie MatmaCraft
Aktualności

MatmaCraft – ferie 2021

MatmaCraft serdecznie zaprasza wszystkie dzieci w wieku 6 – 11 lat, do wzięcia udziału w wyjątkowych półkoloniach zimowych. Pięć dni wyjątkowej zabawy w świecie Minecraft i robotyki LEGO WeDo.

Gwiazdka dla zwierzaka

W poprzednich latach braliśmy udział w Gwiazdce dla Zwierzaka. W tym roku akcja ma wyjątkowe znaczenie, ponieważ, w związku z sytuacją epidemiologiczną, ilość darów dla zwierzaków bardzo zmalała, a zaniedbane psy i koty cały czas trafiają do schroniska.