Motto:
„Ciemno wszędzie, głucho wszędzie…”

We wtorek 23.XI.2021 r. kl. VII b wystąpiła z czytanym przedstawieniem II cz. „Dziadów” Adama Mickiewicza. Gośćmi na tym wydarzeniu były klasy: VII a i VII c wraz z nauczycielami.

Atmosferę listopadowej nocy stworzyły stoły nakryte czarnymi obrusami i zapalone świece, znicze oraz inne światełka, a także opuszczone rolety w oknach. Część dekoracji wykonały uczennice kl. VII c, plastycznie przedstawiając duchy dzieci, pasterkę Zosię oraz Widmo złego pana.

Po przeczytaniu przez p. Mirelę Rubin-Lorek wstępu do „Dziadów” rozpoczęło się przedstawienie. Aktorom, przebranym w czarne stroje z czerwonymi elementami, udało się oddać głosem atmosferę grozy i tajemniczości panującej w kaplicy cmentarnej. Publiczność słuchała z wielką uwagą, a na koniec nagrodziła koleżanki i kolegów gromkimi brawami. Nie obyło się też bez pytań skierowanych do aktorów odgrywających postaci dramatu.

Wydarzenie miało na celu głębokie przeżycie utworu naszego wieszcza narodowego i zapamiętanie przesłania płynącego z tekstu.

red. M. Rubin-Lorek

Zobacz także:

uczniowie biorący udział w Ogólnopolskich Mistrzostwach sztafet na ergometrze wioślarskim
Aktualności

Złote dziewczęta

26 listopada odbyły się XV Ogólnopolskie Mistrzostwa sztafet na ergometrze wioślarskim.
Szkołę reprezentowały 3 sztafety dziewcząt. Wszystkie walczyły dzielnie do ostatniego pociągnięcia wioseł i zajęły wysokie miejsca.

Niepodległa do Hymnu

W związku z 104 rocznicą odzyskania niepodległości szkoła wzięła udział w akcji ogólnopolskiej Niepodległa do hymnu. Uroczysty apel odbył się 8 listopada. Przygotowała go klasa 5b. Uczniowie wraz z całą społecznością szkolną śpiewali pieśni patriotyczne. Ponadto zabrali nas w podróż w czasie do roku 1918. Mogliśmy usłyszeć głos naszych przodków i dowiedzieć się co czuli

Światowy Dzień Pluszowego Misia 25 listopada

Ten wyjątkowy dzień dzieci obchodziły w swoich klasach. Zerówka Klasa 1 Klasa 2 a Klasa 2a do matematycznych zmagań zaprosiła swoje misie. Klasa 2 b Klasa 2b obejrzała prezentację multimedialną o tym dniu, wykonała pracę plastyczne, z wykorzystaniem programu Wordwall rozwiązywała zagadki, labirynty, rebusy. Czytaliśmy fragmenty książek o misiach m.in. Cz. Janczarski „Miś Uszatek”, Klasa