Motto:
„Ciemno wszędzie, głucho wszędzie…”

We wtorek 23.XI.2021 r. kl. VII b wystąpiła z czytanym przedstawieniem II cz. „Dziadów” Adama Mickiewicza. Gośćmi na tym wydarzeniu były klasy: VII a i VII c wraz z nauczycielami.

Atmosferę listopadowej nocy stworzyły stoły nakryte czarnymi obrusami i zapalone świece, znicze oraz inne światełka, a także opuszczone rolety w oknach. Część dekoracji wykonały uczennice kl. VII c, plastycznie przedstawiając duchy dzieci, pasterkę Zosię oraz Widmo złego pana.

Po przeczytaniu przez p. Mirelę Rubin-Lorek wstępu do „Dziadów” rozpoczęło się przedstawienie. Aktorom, przebranym w czarne stroje z czerwonymi elementami, udało się oddać głosem atmosferę grozy i tajemniczości panującej w kaplicy cmentarnej. Publiczność słuchała z wielką uwagą, a na koniec nagrodziła koleżanki i kolegów gromkimi brawami. Nie obyło się też bez pytań skierowanych do aktorów odgrywających postaci dramatu.

Wydarzenie miało na celu głębokie przeżycie utworu naszego wieszcza narodowego i zapamiętanie przesłania płynącego z tekstu.

red. M. Rubin-Lorek