W naszej szkole chętnie czytamy książki. Nic więc dziwnego, że w piątek, 9 X br., cała szkoła wzięła udział w I Międzynarodowej Edycji „Przerwy na czytanie”, zorganizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. Akcja ma na celu propagowanie czytania w szkołach w Polsce i poza jej granicami oraz bicie rekordu w czytaniu na przerwach. Akcja realizowana w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” polega na tym, że w zgłoszonych placówkach oświatowych w dowolnym (ale ustalonym wcześniej) dniu października na każdej przerwie nauczyciele czytają swoim podopiecznym; istnieje możliwość zajęcia się w tym czasie przez chętnych uczniów własną, cichą lekturą przyniesionych książek. Niestety, pandemia pokrzyżowała plany zaproszenia rodziców i zachęcenia ich do czytania swoich ulubionych lektur na głos. Wyniki akcji zostaną opublikowane 9 grudnia 2020 r na stronie internetowej Organizatora oraz profilu na Facebooku. Chcemy dodać, że w naszej Trzydziestce czytamy nie tylko od święta i nie tylko dla bicia rekordów!