W naszej szkole chętnie czytamy książki. Nic więc dziwnego, że w piątek, 9 X br., cała szkoła wzięła udział w I Międzynarodowej Edycji „Przerwy na czytanie”, zorganizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. Akcja ma na celu propagowanie czytania w szkołach w Polsce i poza jej granicami oraz bicie rekordu w czytaniu na przerwach. Akcja realizowana w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” polega na tym, że w zgłoszonych placówkach oświatowych w dowolnym (ale ustalonym wcześniej) dniu października na każdej przerwie nauczyciele czytają swoim podopiecznym; istnieje możliwość zajęcia się w tym czasie przez chętnych uczniów własną, cichą lekturą przyniesionych książek. Niestety, pandemia pokrzyżowała plany zaproszenia rodziców i zachęcenia ich do czytania swoich ulubionych lektur na głos. Wyniki akcji zostaną opublikowane 9 grudnia 2020 r na stronie internetowej Organizatora oraz profilu na Facebooku. Chcemy dodać, że w naszej Trzydziestce czytamy nie tylko od święta i nie tylko dla bicia rekordów!

Zobacz także:

Rysunek przedstawia ludziki z Minecrafta oraz napis: Ferie 2021 Półkolonie MatmaCraft
Aktualności

MatmaCraft – ferie 2021

MatmaCraft serdecznie zaprasza wszystkie dzieci w wieku 6 – 11 lat, do wzięcia udziału w wyjątkowych półkoloniach zimowych. Pięć dni wyjątkowej zabawy w świecie Minecraft i robotyki LEGO WeDo.

Gwiazdka dla zwierzaka

W poprzednich latach braliśmy udział w Gwiazdce dla Zwierzaka. W tym roku akcja ma wyjątkowe znaczenie, ponieważ, w związku z sytuacją epidemiologiczną, ilość darów dla zwierzaków bardzo zmalała, a zaniedbane psy i koty cały czas trafiają do schroniska.