Szanowna Pani Dyrektor, Drodzy Nauczyciele, Koleżanki i Koledzy!

Nie możemy spotkać się razem, spojrzeć na siebie i wypowiedzieć słów, które w takiej chwili oddałyby nasze uczucia. Spędziliśmy razem osiem lat, a to niemal połowa naszego życia. Przeżyliśmy ślubowanie w klasie pierwszej, wszystkie szkolne imprezy, tysiące lekcji, wyjazdy na „zielone szkoły”, a wszystko po to, aby 26. czerwca zakończyć ten etap naszej edukacji. Marzyliśmy o wspólnym tańcu, śpiewie i radosnym pożegnaniu, lecz wyjątkowo naszemu rocznikowi nie było to dane. Zatem pragniemy podziękować Wam za wszelkie dobro, które nas tu spotkało.

Dziękujemy p. Dyrektor za serdeczność, otwartość na nasze propozycje oraz wyrozumiałość w sytuacjach krytycznych.

Drodzy Pedagodzy!

To niesamowite, ile pracy włożyliście w nasze nauczanie. Wiemy, że w ciągu tych  lat nie zawsze okazywaliśmy należytą wdzięczność, więc w ten ostatni dzień – serdecznie dziękujemy. Dziękujemy za Waszą niezłomność w dążeniu do wręcz niemożliwego – wkładania, choć mamy wrażenie, że czasem nawet wpychania,  mądrości do naszych głów.  Otrzymaliśmy od Was nie tylko edukację, ale również wzór do naśladowania. Pokazaliście nam, czym jest kulturalne zachowanie oraz poczucie własnej godności. Dzięki Wam opuszczamy tę szkołę jako mądrzy, dobrzy młodzi ludzie. Życzymy, aby Wasza praca zaowocowała satysfakcją, także w postaci naszych wyników z egzaminów.  Mamy nadzieję, że jeszcze niejednokrotnie będziemy mieli okazję spotkać się, gdy sytuacja się zmieni.

Droga Pani Wychowawczyni!

To do Pani mogliśmy się zwrócić z każdym problemem. Była Pani naszym wsparciem i naszą motywacją do działania. Z całego serca dziękujemy za to.

Koleżanki i Koledzy!

Oto dziś zyskujemy miano absolwentów Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 30 w Krakowie. Nasza szkoła będzie wkrótce obchodzić  120-lecie  istnienia. Przez ten czas tysiące młodych ludzi  ukończyło „Trzydziestkę” i  rozpoczęło dalszą edukację. Bądźcie dumni tak jak my z Naszej Szkoły. To było dobre osiem lat. Dziękujemy Wam za wszystkie przeżyte wspólnie chwile, zabawy, dyskoteki i przede wszystkim szkolne przerwy, podczas których rodziły się pierwsze przyjaźnie i sympatie.

Po raz ostatni chcemy serdecznie podziękować za spędzony razem czas. Niewątpliwie zostanie on w naszej  pamięci jako jeden z lepszych okresów w życiu. Chociaż dzisiejszy dzień jest dniem pożegnań, to  mówimy – do zobaczenia.

Na zakończenie kilka słów dla każdego uczącego, aby ujrzał siebie w naszych oczach.

1. Na lekcji polskiego musisz słuchać kolego, bo jeśli Pani Glana przyłapie cię na gadaniu do sąsiada twego, wnet porządnie cię odpyta z fraszek J. Kochanowskiego.

2. ,,Wyciągamy karteczki!”- Pani Agnieszka często tak mówiła, nieraz dlatego, żeby nas postraszyć, bo się z nami droczyć bardzo lubiła.

3.   Na angielskim często, np. się zgłaszało, przez to osób do pytania było trochę mało, każdy wiedział, że Pani Agnieszka lubi zapytać, więc wszyscy zaczęli od tego uciekać.

4.   Pani Małgosia leci z materiałem niczym burza, wtedy można się spodziewać, że będzie kartkówka duża.

5.   ,,Muy bien!”- Pani Kinga często powtarzała, na swoją krytykę nigdy nas nie narażała. Naszą klasę bardzo lubiła i często nam o tym mówiła.

6.   Historia była często godziną wychowawczą, dzięki czemu stawała się lekcją mocno zbawczą. Pan Adrian kochał z nami rozmawiać, a my uwielbialiśmy go zabawiać.

7.  WOS zawsze był lekcją ciekawą, Pani Ewa każdy dział podsumowywała zabawą, podczas tych quizów wszyscy szybko odpowiadali, bo o jak najwyższe oceny się ubiegali.

8. ,,Zamykamy zeszyty i książki i na ławkę kładziemy rączki!”- Pani Ewa często nas pytała

i każdy błąd zawsze wyłapywała.

9.  Pani Ania zawsze nas wspierała, a plusy do dziennika chętnie wpisywała. Nie pozwalała nam się poddawać i szans wiele miała siłę nam dawać.

10.,,CISZA! Bo powpisuję jedynki!”- Pan Mirosław nieraz mówił, bardzo często dlatego, że straszyć nas okropnie lubił. Na wykłady nas zabierał cały czas, przez co cieszył się każdy

z nas.

11.  Pani Jarosława robiła kartkówkę za kartkówką, przez tyle roboty każdy z nas czuł się pracowitą mrówką. Wszystkie nieprzygotowania straciliśmy w mgnieniu oka, bo taka na chemii była robota.

12.  Na EDB było dużo zabawy, ale przede wszystkim w pierwszej pomocy nabraliśmy wprawy, Pani Sylwia dobrze nas uczyła i każdego z nas bardzo lubiła.

13.  Na informatyce było dużo ćwiczeń, Pani Danuta trochę od nas wymagała, jednak szansa na 6 z informatyki nie była taka mała.

14.  Pan Aleksander zawsze na rozgrzewki prowadzenie wybierał same lenie. Fikołki nam kazał robić i w siatkówkę dużo pogrywać, a potem na zawodach musiał się zgrywać.

15.  Na religii zawsze był temat do rozmowy, czasem Pani Monika wyczuła jakieś zmowy, jednak zawsze było zabawnie i każdy modlił się ładnie.

Klasa VIII b

Zobacz także:

Rysunek przedstawia ludziki z Minecrafta oraz napis: Ferie 2021 Półkolonie MatmaCraft
Aktualności

MatmaCraft – ferie 2021

MatmaCraft serdecznie zaprasza wszystkie dzieci w wieku 6 – 11 lat, do wzięcia udziału w wyjątkowych półkoloniach zimowych. Pięć dni wyjątkowej zabawy w świecie Minecraft i robotyki LEGO WeDo.

Gwiazdka dla zwierzaka

W poprzednich latach braliśmy udział w Gwiazdce dla Zwierzaka. W tym roku akcja ma wyjątkowe znaczenie, ponieważ, w związku z sytuacją epidemiologiczną, ilość darów dla zwierzaków bardzo zmalała, a zaniedbane psy i koty cały czas trafiają do schroniska.