Dnia 21 października 2019 roku uczniowie oddziału przedszkolnego oraz klasy II a uczestniczyli w zajęciach, na których uczyli się udzielać pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Zajęcia prowadziły panie ze szkoły Gloker.

Podczas zajęć dowiedzieliśmy się, jak zachować się w sytuacji, gdy jesteśmy świadkami wypadku, jak wzywać pomoc, jak sprawdzać oddech oraz jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej. Na fantomie ćwiczyliśmy oddechy ratownicze. Znamy też łańcuch przeżycia. Na zakończenie zajęć każdy uczestnik otrzymał certyfikat oraz upominki.

red. Dorota Kaja

Zobacz także:

Aktualności

Szkolna strona www

Witamy na OFICJALNEJ STRONIE Szkoły Podstawowej nr 30. Strona działa od marca 2019 roku. Szczegółówe informacje z poprzednich lat znajdziecie Państwo na:


STRONIE ARCHIWALNEJ

Projekty ,,Uniwersytetu Dzieci”

W bieżącym roku szkolnym trzy klasy młodsze realizują scenariusze z projektu Uniwersytetu Dzieci. W ramach realizacji projektu ,,Inspiruję do nauki” tworzone są i realizowane w klasie 1 a cykle lekcji na podstawie scenariuszy Uniwersytetu Dzieci. Projekt realizuje p. Ewa Mytnik.

Aktualności

Święto Niepodległości

W piątek 8 listopada uczciliśmy kolejną rocznicę odzyskania niepodległości. Klasa VII b pod opieką p. Adriana Karkowskiego i p. Macieja Pałczyńskiego zaprosiła nas na przedstawienie, które poprzez kompilację scenek historycznych przybliżyło temat walki o niepodległość w okresie zaborów oraz pierwszej wojny światowej.