Zbliża się okres świąteczny. W przeszłości społeczność szkolna również celebrowała ten ważny rodzinny czas. Odbywały się tzw. choinki oraz bale karnawałowe. W latach 50. i 60. XX wieku w naszej szkole odbywały się tańce, w tym tańce z hula hop realizowane w ramach konkursów. Chłopcy najlepiej radzący sobie z tym przyrządem gimnastycznym otrzymywali nagrody. Wśród innych zabaw świąteczno-noworocznych w Kronice szkolnej odnajdujemy wyścigi w workach, koło szczęścia czy sprawdzające refleks i szybkość nabieranie ziemniaków łyżkami na czas. Ponadto koło teatralne wystawiało przedstawienie pt. „Powitanie Nowego Roku”.  Dzieci otrzymywały również drobne prezenty. Na balu pojawiał się też król migdałowy. Była to popularna od XVI wieku w Polsce zabawa, która przywędrowała do nas z Zachodu.  Wiązała się z rozpoczęciem okresu karnawału. Wszyscy uczestnicy zabawy otrzymywali słodkie wypieki. W jednym z nich ukryty był migdał. Osoba, którą wskazał los otrzymywała tytuł króla migdałowego oraz obowiązek rozpoczęcia pierwszego tańca w nowym karnawale. W naszej szkole do tego zwyczaju dołączono także przejście króla migdałowego w asyście paziów pomiędzy zgromadzonymi, któremu towarzyszyło radosne rozrzucanie cukierków po sali.

W naszej szkole obchodzono także Mikołajki. Dzieci w dwudziestoleciu międzywojennym otrzymywały drobne prezenty. Wsparcie ze strony społeczności szkolnej okazywane było także dzieciom z rodzin ubogich. Często wśród podarków obok słodyczy pojawiały się materiały do nauki oraz obuwie i odzież. 


Drzewko Bożego Narodzenia, rok szkolny 1932-1933

Zobacz także:

uczniowie biorący udział w Ogólnopolskich Mistrzostwach sztafet na ergometrze wioślarskim
Aktualności

Złote dziewczęta

26 listopada odbyły się XV Ogólnopolskie Mistrzostwa sztafet na ergometrze wioślarskim.
Szkołę reprezentowały 3 sztafety dziewcząt. Wszystkie walczyły dzielnie do ostatniego pociągnięcia wioseł i zajęły wysokie miejsca.

Niepodległa do Hymnu

W związku z 104 rocznicą odzyskania niepodległości szkoła wzięła udział w akcji ogólnopolskiej Niepodległa do hymnu. Uroczysty apel odbył się 8 listopada. Przygotowała go klasa 5b. Uczniowie wraz z całą społecznością szkolną śpiewali pieśni patriotyczne. Ponadto zabrali nas w podróż w czasie do roku 1918. Mogliśmy usłyszeć głos naszych przodków i dowiedzieć się co czuli

Światowy Dzień Pluszowego Misia 25 listopada

Ten wyjątkowy dzień dzieci obchodziły w swoich klasach. Zerówka Klasa 1 Klasa 2 a Klasa 2a do matematycznych zmagań zaprosiła swoje misie. Klasa 2 b Klasa 2b obejrzała prezentację multimedialną o tym dniu, wykonała pracę plastyczne, z wykorzystaniem programu Wordwall rozwiązywała zagadki, labirynty, rebusy. Czytaliśmy fragmenty książek o misiach m.in. Cz. Janczarski „Miś Uszatek”, Klasa