Zbliża się okres świąteczny. W przeszłości społeczność szkolna również celebrowała ten ważny rodzinny czas. Odbywały się tzw. choinki oraz bale karnawałowe. W latach 50. i 60. XX wieku w naszej szkole odbywały się tańce, w tym tańce z hula hop realizowane w ramach konkursów. Chłopcy najlepiej radzący sobie z tym przyrządem gimnastycznym otrzymywali nagrody. Wśród innych zabaw świąteczno-noworocznych w Kronice szkolnej odnajdujemy wyścigi w workach, koło szczęścia czy sprawdzające refleks i szybkość nabieranie ziemniaków łyżkami na czas. Ponadto koło teatralne wystawiało przedstawienie pt. „Powitanie Nowego Roku”.  Dzieci otrzymywały również drobne prezenty. Na balu pojawiał się też król migdałowy. Była to popularna od XVI wieku w Polsce zabawa, która przywędrowała do nas z Zachodu.  Wiązała się z rozpoczęciem okresu karnawału. Wszyscy uczestnicy zabawy otrzymywali słodkie wypieki. W jednym z nich ukryty był migdał. Osoba, którą wskazał los otrzymywała tytuł króla migdałowego oraz obowiązek rozpoczęcia pierwszego tańca w nowym karnawale. W naszej szkole do tego zwyczaju dołączono także przejście króla migdałowego w asyście paziów pomiędzy zgromadzonymi, któremu towarzyszyło radosne rozrzucanie cukierków po sali.

W naszej szkole obchodzono także Mikołajki. Dzieci w dwudziestoleciu międzywojennym otrzymywały drobne prezenty. Wsparcie ze strony społeczności szkolnej okazywane było także dzieciom z rodzin ubogich. Często wśród podarków obok słodyczy pojawiały się materiały do nauki oraz obuwie i odzież.

Drzewko Bożego Narodzenia, rok szkolny 1932-1933