W naszej szkole od lat uczymy dzieci cudzoziemskie oraz polskie – powracające z innych państw. Od zawsze staramy się korelować naukę języka polskiego jako obcego / drugiego / odziedziczonego z nauką matematyki, geografii, historii, biologii itd. Tym razem nasza uchodźcza młodzież z klas siódmych robiła plakaty na historię (sugestia p. Ewy Kurak, nauczycielki historii) nt. Wielkiego Głodu z lat 30 XX wieku, kiedy władza komunistyczna ZSRR chciała unicestwić naród ukraiński. Uczniowie ukraińscy mają okazję przedstawić swoim polskim kolegom ten smutny fakt historyczny dotyczący ich Ojczyzny. Siódmoklasiści pracowali pod okiem nauczycielki jpjo, p. Mireli, a także asystenta kulturowego, p. Dymitra. Życzmy sobie, aby historia naprawdę była nauczycielką życia.

Red. i fot.: Mirela Rubin-Lorek

Zobacz także:

uczniowie biorący udział w Ogólnopolskich Mistrzostwach sztafet na ergometrze wioślarskim
Aktualności

Złote dziewczęta

26 listopada odbyły się XV Ogólnopolskie Mistrzostwa sztafet na ergometrze wioślarskim.
Szkołę reprezentowały 3 sztafety dziewcząt. Wszystkie walczyły dzielnie do ostatniego pociągnięcia wioseł i zajęły wysokie miejsca.

Niepodległa do Hymnu

W związku z 104 rocznicą odzyskania niepodległości szkoła wzięła udział w akcji ogólnopolskiej Niepodległa do hymnu. Uroczysty apel odbył się 8 listopada. Przygotowała go klasa 5b. Uczniowie wraz z całą społecznością szkolną śpiewali pieśni patriotyczne. Ponadto zabrali nas w podróż w czasie do roku 1918. Mogliśmy usłyszeć głos naszych przodków i dowiedzieć się co czuli

Światowy Dzień Pluszowego Misia 25 listopada

Ten wyjątkowy dzień dzieci obchodziły w swoich klasach. Zerówka Klasa 1 Klasa 2 a Klasa 2a do matematycznych zmagań zaprosiła swoje misie. Klasa 2 b Klasa 2b obejrzała prezentację multimedialną o tym dniu, wykonała pracę plastyczne, z wykorzystaniem programu Wordwall rozwiązywała zagadki, labirynty, rebusy. Czytaliśmy fragmenty książek o misiach m.in. Cz. Janczarski „Miś Uszatek”, Klasa