Bajki są na wszystko! Może brzmi to trywialnie, ale kryje się w tym głęboka prawda…

Odpowiednio dobrana bajka, szczególnie ta do czytania, może okazać się bezcenną pomocą dla każdego rodzica. Bajka ukoi smutki, rozbawi, pocieszy, ułatwi zasypianie. Mądra bajka pomoże dziecku pozbyć się negatywnych emocji, oswoić dziecięce lęki, a nawet rozwiązać wiele problemów, gdyż morał często zawiera gotową podpowiedź. Odpowiednia bajka pomoże także dziecku zrozumieć mechanizmy rządzące światem dzieci i dorosłych, Systematyczne czytanie dzieciom książek rozwija ich wyobraźnię i koncentrację. Wspólne czytanie jest także przyjemnym sposobem spędzania czasu z dzieckiem, szczególnie przed snem, gdy musi się ono wyciszyć i poczuć bezpiecznie.

My, dorośli, często o tym zapominamy, ale dla wielu dzieci bajkowe postacie są bliskimi przyjaciółmi, którzy chronią przed niebezpieczeństwami, pomagają przezwyciężać dziecięce problemy, przyczyniają się do przełamania nieśmiałości, strachu czy różnorodnych lęków typowych dla wieku dziecięcego.

Z pewnością dlatego Międzynarodowy Dzień Postaci z bajek cieszy się tak dużą popularnością. Dzieci mogą wcielić się w rolę swoich ulubionych postaci, poczuć się superbohaterem – kimś ważnym i potrzebnym. Mogą stać się kimś, kogo kochają i podziwiają.

W piątek naszą szkołę odwiedziły więc niesamowite postacie z bajek i książek dla dzieci. Odwiedzinom tym towarzyszyła dobra zabawa! Zgadywaliśmy, kto jest kim, z jakiej bajki lub książki pochodzi, wspaniale się bawiliśmy.

Zobacz także:

Rysunek przedstawia ludziki z Minecrafta oraz napis: Ferie 2021 Półkolonie MatmaCraft
Aktualności

MatmaCraft – ferie 2021

MatmaCraft serdecznie zaprasza wszystkie dzieci w wieku 6 – 11 lat, do wzięcia udziału w wyjątkowych półkoloniach zimowych. Pięć dni wyjątkowej zabawy w świecie Minecraft i robotyki LEGO WeDo.

Gwiazdka dla zwierzaka

W poprzednich latach braliśmy udział w Gwiazdce dla Zwierzaka. W tym roku akcja ma wyjątkowe znaczenie, ponieważ, w związku z sytuacją epidemiologiczną, ilość darów dla zwierzaków bardzo zmalała, a zaniedbane psy i koty cały czas trafiają do schroniska.