Uczniowie klasy III b systematycznie pracują z lekturami – opisują najciekawsza przygodę bohatera, piszą plany wydarzeń lub recenzje, w których wyrażają własną opinię na temat przeczytanej książki. Lekturniki stopniowo zapełniają się coraz ciekawszymi opracowaniami, gdyż z miesiąca na miesiąc uczniowie coraz lepiej radzą sobie z tworzeniem wypowiedzi pisemnych.

W ostatnim czasie dzieci poznały niezwykła książkę, jaką są Dzieci z Bullerbyn. Nie jest to zwykła książka, dlatego również forma jej opracowania nie mogła być zwyczajna. Uczniowie napisali piękne listy do mieszkańców Bullerbyn, a poniżej prezentujemy efekty ich pracy z książką – lektura w pudełku.

Okazuje się, że Astrtid Lindgren – autorka przygód dzieci z Bullerbyn – była prawdziwą indywidualistką i niepokorną duszą! Zupełnie jak bohaterka jej książek o przygodach Pippi Pończoszanki. Uczniów zaintrygowała postać ich rówieśniczki, która mieszka w Willi Śmiesznotce ze swoją małpą i koniem. Po wysłuchaniu fragmentu książki niektóre dzieci od razu zapewniły, że będzie to ich kolejna lektura.