Uczniowie klasy III b systematycznie pracują z lekturami – opisują najciekawsza przygodę bohatera, piszą plany wydarzeń lub recenzje, w których wyrażają własną opinię na temat przeczytanej książki. Lekturniki stopniowo zapełniają się coraz ciekawszymi opracowaniami, gdyż z miesiąca na miesiąc uczniowie coraz lepiej radzą sobie z tworzeniem wypowiedzi pisemnych.

W ostatnim czasie dzieci poznały niezwykła książkę, jaką są Dzieci z Bullerbyn. Nie jest to zwykła książka, dlatego również forma jej opracowania nie mogła być zwyczajna. Uczniowie napisali piękne listy do mieszkańców Bullerbyn, a poniżej prezentujemy efekty ich pracy z książką – lektura w pudełku.

Okazuje się, że Astrtid Lindgren – autorka przygód dzieci z Bullerbyn – była prawdziwą indywidualistką i niepokorną duszą! Zupełnie jak bohaterka jej książek o przygodach Pippi Pończoszanki. Uczniów zaintrygowała postać ich rówieśniczki, która mieszka w Willi Śmiesznotce ze swoją małpą i koniem. Po wysłuchaniu fragmentu książki niektóre dzieci od razu zapewniły, że będzie to ich kolejna lektura.

 

Zobacz także:

uczniowie biorący udział w Ogólnopolskich Mistrzostwach sztafet na ergometrze wioślarskim
Aktualności

Złote dziewczęta

26 listopada odbyły się XV Ogólnopolskie Mistrzostwa sztafet na ergometrze wioślarskim.
Szkołę reprezentowały 3 sztafety dziewcząt. Wszystkie walczyły dzielnie do ostatniego pociągnięcia wioseł i zajęły wysokie miejsca.

Niepodległa do Hymnu

W związku z 104 rocznicą odzyskania niepodległości szkoła wzięła udział w akcji ogólnopolskiej Niepodległa do hymnu. Uroczysty apel odbył się 8 listopada. Przygotowała go klasa 5b. Uczniowie wraz z całą społecznością szkolną śpiewali pieśni patriotyczne. Ponadto zabrali nas w podróż w czasie do roku 1918. Mogliśmy usłyszeć głos naszych przodków i dowiedzieć się co czuli

Światowy Dzień Pluszowego Misia 25 listopada

Ten wyjątkowy dzień dzieci obchodziły w swoich klasach. Zerówka Klasa 1 Klasa 2 a Klasa 2a do matematycznych zmagań zaprosiła swoje misie. Klasa 2 b Klasa 2b obejrzała prezentację multimedialną o tym dniu, wykonała pracę plastyczne, z wykorzystaniem programu Wordwall rozwiązywała zagadki, labirynty, rebusy. Czytaliśmy fragmenty książek o misiach m.in. Cz. Janczarski „Miś Uszatek”, Klasa