Menu

KAWIARENKA LITERACKA

W piątek 21 IV 2023 r. klasa VIII C zaprosiła swoje koleżanki i kolegów z klasy VIII B na specjalną lekcję powtórkową przed egzaminem 8-klasisty, która miała charakter kawiarenki literackiej. Przy pięciu stolikach specjaliści od ,,Opowieści wigilijnej”, ,,Małego Księcia”, ,,Kamieni na szaniec”, ,,Pana Tadeusza” oraz ,,Quo vadis” przepytywali uczniów z równoległej klasy z treści i problematyki tych utworów, ale przepytywani mieli też możliwość zasięgnięcia opinii oraz uściślenia danych nt. omawianych lektur. Atmosfera była iście kawiarniana: można było się poczęstować czymś słodkim. Na zajęciach obecni byli także nauczyciele – panie: Marta Skowronek, Dominika Gałysa, Kinga Suchoń i Kinga Szewczyk oraz pan Dmytro Polishchuk. Spotkanie było owocne, wymiana informacji i poglądów przebiegała w dobrej atmosferze, młodzież była uśmiechnięta, a więc cel osiągnięto.

Red.: Mirela Rubin-Lorek

Zobacz także:

Wyprawki dla klas 1-3 2026/2027

Wyprawka dla klasy 1a: – ryza papieru ksero – ⁠zeszyt A4 gładki (bez linii i kratek) 60 kartek – ⁠piórnik a w nim: 2 miękkie ołówki, miękkie kredki min. 6 kolorów, pisaki, gumka, klej w sztyfcie, nożyczki (odpowiednie dla leworęcznych), linijka 12 cm, strugaczka – ⁠teczka A4 na gumkę (podpisana) – ⁠małe stojące liczydło –

,,Polska w moich oczach”

Część literacka I m. – Sofiia, kl. 8a II m. – Sviataslau, kl. 6b III m. – nie przyznano Wyniki konkursu literacko-plastycznego pt. ,,Polska w moich oczach” dla uczniów cudzoziemskich naszej szkoły, uczęszczających na zajęcia z języka polskiego jako obcego/drugiego. Część plastyczna kl. 1-3 I m. – Anastasiya, kl. 3a II m. – Marheryta, kl.