Dzień 11 października 2019 r. uczniowie klas II a, III a i III b  spędzili na jesiennej wędrówce po Gorcach.

Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzania skansenu w Chabówce. Oprócz ciekawych informacji, które przekazywała pani przewodnik, niewątpliwą atrakcją była możliwość wejścia do niektórych wagonów.

Kolejnym punktem wycieczki było szkolenie w centrali Podhalańskiej Grupy GOPR . Mieliśmy możliwość zobaczyć nowoczesny sprzęt ratowniczy i środki  transportu, którymi dysponują ratownicy w akcjach ratunkowych i poszukiwawczych. Obejrzeliśmy krótki film obrazujący pracę ratowników.

Doskonale wyszkoleni ratownicy dzięki prowadzonym całodobowo dyżurom oraz wysokim kwalifikacjom, są w stanie o każdej porze roku, dnia i godziny udzielić pomocy w trudnym terenie górskim osobom jej potrzebującym.

Mieliśmy okazję uczestniczyć w pokazie udzielania pomocy, w rolę osób poszkodowanych wcieliły się nasze Panie.

W muzeum im. W.Orkana w Rabce uczestniczyliśmy w warsztatach ,,Na szkle malowane”, które składały się z dwóch części. Część teoretyczną stanowił wykład na temat historii malarstwa na szkle i jego roli codziennym życiu mieszkańców zagórzańskich wsi, a  także dawnych technik malarskich. W części praktycznej mieliśmy możliwość malowania na szkle wzorów regionalnych.

Ostatnim punktem naszej wycieczki było dotarcie zielonym szlakiem do schroniska na Starych Wierchach. Choć już trochę zmęczeni, ale z nadzieją na pyszny obiad pokonywaliśmy górskie strumienie, kamienie, błoto i inne przeszkody, aby dotrzeć na miejsce. I udało się !

Po obiedzie odzyskaliśmy siły na zabawę przy schronisku, no i oczywiście zakup pamiątek.   Zmęczeni, trochę ubrudzeni, ale pełni wrażeń i bardzo zadowoleni wieczorem wróciliśmy do Krakowa, gdzie pod szkołą czekali stęsknieni Rodzice.

Bardzo dziękujemy organizatorowi wyjazdu panu Pawłowi Kunzowi za świetnie spędzony dzień. Do następnego wyjazdu!

red. Dorota Kaja