Dzień 11 października 2019 r. uczniowie klas II a, III a i III b  spędzili na jesiennej wędrówce po Gorcach.

Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzania skansenu w Chabówce. Oprócz ciekawych informacji, które przekazywała pani przewodnik, niewątpliwą atrakcją była możliwość wejścia do niektórych wagonów.

Kolejnym punktem wycieczki było szkolenie w centrali Podhalańskiej Grupy GOPR . Mieliśmy możliwość zobaczyć nowoczesny sprzęt ratowniczy i środki  transportu, którymi dysponują ratownicy w akcjach ratunkowych i poszukiwawczych. Obejrzeliśmy krótki film obrazujący pracę ratowników.

Doskonale wyszkoleni ratownicy dzięki prowadzonym całodobowo dyżurom oraz wysokim kwalifikacjom, są w stanie o każdej porze roku, dnia i godziny udzielić pomocy w trudnym terenie górskim osobom jej potrzebującym.

Mieliśmy okazję uczestniczyć w pokazie udzielania pomocy, w rolę osób poszkodowanych wcieliły się nasze Panie.

W muzeum im. W.Orkana w Rabce uczestniczyliśmy w warsztatach ,,Na szkle malowane”, które składały się z dwóch części. Część teoretyczną stanowił wykład na temat historii malarstwa na szkle i jego roli codziennym życiu mieszkańców zagórzańskich wsi, a  także dawnych technik malarskich. W części praktycznej mieliśmy możliwość malowania na szkle wzorów regionalnych.

Ostatnim punktem naszej wycieczki było dotarcie zielonym szlakiem do schroniska na Starych Wierchach. Choć już trochę zmęczeni, ale z nadzieją na pyszny obiad pokonywaliśmy górskie strumienie, kamienie, błoto i inne przeszkody, aby dotrzeć na miejsce. I udało się !

Po obiedzie odzyskaliśmy siły na zabawę przy schronisku, no i oczywiście zakup pamiątek.   Zmęczeni, trochę ubrudzeni, ale pełni wrażeń i bardzo zadowoleni wieczorem wróciliśmy do Krakowa, gdzie pod szkołą czekali stęsknieni Rodzice.                                                                

Bardzo dziękujemy organizatorowi wyjazdu panu Pawłowi Kunzowi za świetnie spędzony dzień. Do następnego wyjazdu!

red. Dorota Kaja

Zobacz także:

Wracamy do szkoły!

Z dniem 18 stycznia 2021 roku klasy I – III wznawiają zajęcia stacjonarne. Obowiązują nadal podwyższone standardy sanitarne i procedury szkolne. Klasy IV – VIII nadal uczą się zdalnie.  Prosimy Rodziców o zapoznanie się z informacjami zamieszczonymi w ogłoszeniach dzienniku elektronicznym.

Cegiełka na sztandar

Społeczność Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi zwraca się z serdeczną prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie inicjatywy ufundowania nowego sztandaru naszej Szkoły.

Aktualności

Szczęśliwego Nowego Roku!

W imieniu Dyrekcji oraz całej społeczności szkolnej składamy serdeczne życzenia pomyślnego nadchodzącego roku 2021. Patrzymy w przyszłość z optymizmem i nadzieję, liczymy na rychłe spotkanie w murach naszej szkoły.