Europejski Dzień Języków Obcych w naszej szkole odbył się 26.IX.2019 r. To już tradycja! Co roku pod koniec września uczniowie pod okiem nauczycieli języków obcych mogą poszerzać swoje umiejętności językowe poprzez zabawę.
Klasy VIII a, VIII b, VII a i V b brały udział w Olimpiadzie Językowej. Dwie drużyny: angielska i hiszpańska, zdobywały punkty w quizach, zagadkach oraz innych konkurencjach, np. w sztafecie językowej. Zwycięzcy otrzymali drobne nagrody.
Klasy I b i II b oraz V a mogły zapoznać się z prezentacją filmu pod tytułem: „WHY DO WE LOVE LANGUAGE?”. Następnie uczniowie ćwiczyli formy powitań w różnych językach. Na podsumowanie zajęć klasy młodsze tworzyły plakat prezentujący Europejski Dzień Języków Obcych, a klasa piąta z przyjemnością wzięła udział w quizie językowym, który został udostępniony na oficjalnej stronie internetowej: „EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH 2019”.
Wszyscy się dobrze bawili, a pierwszaki zabrały swoje prace, aby pochwalić się w domu rodzicom.

Klasę VI a tego dnia odwiedził kuzyn jednej z uczennic, który na co dzień mieszka w Nowej Zelandii. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia prezentacji na temat tego kraju i porozmawiania o tym, jak wygląda w nim życie szkolne; porównywali naszą polską rzeczywistość szkolną z Nową Zelandią, mogli nauczyć się kilku nowych słów typowych dla nowozelandzkiej odmiany języka angielskiego i posłuchać nowozelandzkiego akcentu. Chłopiec spędził z klasą cały dzień, a uczniowie mieli okazję wykazać się znajomością języka angielskiego w komunikacji z native speakerem. Udało się nam zatem ciekawie spędzić tegoroczny Dzień Języków.

Co nas czeka za rok? Na pewno coś równie interesującego, ale najbardziej chcielibyśmy, aby uczennice i uczniowie z „Trzydziestki” sprawnie posługiwali się językami obcymi.

red. Agnieszko Wojtowicz

Zobacz także:

Aktualności

Psia Lekcja

Uczniowie klas I, I b, II b i III b realizują w bieżącym roku szkolnym program „Psia Lekcja” organizowany przez Stowarzyszenie Zwierzęta Ludziom. Dzięki udziałowi w programie młodzi miłośnicy czworonogów otrzymają podstawową wiedzę z obszaru potrzeb psa i sposobów komunikacji z nim. Dowiedzą się także jak psy mogą pomagać ludziom. Zajęcia lekcyjne i działania dostosowane

Aktualności

Śladami mistrza z Czarnolasu

W piątek, 1 X 2021 r., miał miejsce publiczny pokaz miniprojektów z języka polskiego pt. ,,Śladami mistrza z Czarnolasu”. Klasa VII A przedstawiła efekty swojej pracy koleżankom i kolegom z równoległych klas.

INNOWACJE I PROJEKTY PROWADZONE W NASZEJ SZKOLE

Klasa 1a – innowacja – „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki” międzynarodowy projekt edukacyjny wspierający rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III edycja III – projekty realizowane w klasie : ,,Akademia Bezpiecznego Puchatka” – to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do uczniów klas I szkół podstawowych, obejmujący tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu,