21 marca jest nie tylko pierwszym dniem wiosny, ale także dniem kolorowych skarpetek.
To właśnie w tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. W sobotę zakładamy kolorowe „nie do pary” skarpety jako wyraz radości, tolerancji i solidarności z osobami z zespołem Downa.

Pamiętajmy również o akcji Linia Prosta!!!

Do akcji Linia Prosta może przyłączyć się każdy.
Jak wziąć udział w akcji?

  • Opublikuj na Instagramie lub Facebooku zdjęcie, na którym będzie widoczna linia prosta na dłoni
  • W poście oznacz profile @LifetimePolska i @Fundacja_Jatez
  • Dodaj też hashtag #LiniaProsta

Pamiętajmy, że im więcej zdjęć z linią prostą na dłoni pojawi się na Instagramie lub Facebooku, tym więcej pieniędzy trafi na wsparcie osób z zespołem Downa.

Warto również wiedzieć , że efektem akcji nie będzie jedynie zebranie pieniędzy, ale przede wszystkim umożliwienie osobom z zespołem Downa aktywnego życia w przestrzeni publicznej.

Zobacz także:

15 września – Międzynarodowy Dzień Kropki

Słyszeliście o Dniu Kropki? Międzynarodowy Dzień Kropki to święto, które od 2008 roku stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci, młodzieży i dorosłych. Wszystko rozpoczęło się w 2003 roku, kiedy Peter H. Reynolds wydał książkę dla dzieci „The Dot” (czyli “Kropka”), w której opowiedziana została historia małej Vashtii. Nieśmiała dziewczynka,

Aktualności

Nasze podróże – te małe i te duże.

Na zajęciach komputerowych uczniowie klasy II b doskonalili umiejętność korzystania z edytora grafiki. Powstały piękne prace przedstawiające wakacje podróże. Ciekawe czy Rodzice rozpoznają prace swoich dzieci?

Aktualności

Jak powstaje prąd?

Na to interesuje pytanie próbowali dziś odpowiedzieć uczniowie klasy II b. Dzieci wiedzą już, że prąd może powstać na kilka różnych sposobów i doskonale je znają. Potrafią wymienić odnawialne źródła energii, a nawet samodzielnie wytworzyć prąd z… ziemniaków!