Wznowienie działalności biblioteki szkolnej

Od 25 maja wznowiła działalność biblioteka szkolna. Nie ma na razie wolnego dostępu do księgozbioru. Punkt kontaktowy zwrotów/wypożyczeń znajduje się na portierni.

Konieczne jest zwrócenie wszystkich książek bibliotecznych do dnia 10 czerwca – w godzinach pracy szkoły, tj. codziennie od 8.00 – 14.00. Do każdego egzemplarza należy włożyć kartkę z informacją: nazwisko ucznia, klasa, data zwrotu. Książki podlegają trzydniowej kwarantannie przed włączeniem do księgozbioru.

Obecnie biblioteka nie realizuje już wypożyczeń.

Terminy i zasady zwrotu podręczników będą ogłoszone w odrębnym komunikacie.


Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony jest 23 kwietnia. Data ta wybrana została jako symboliczna dla literatury światowej. ku 1964.

A więc – zostań w domu i… czytaj. Nasza biblioteka on-line zaczęła gromadzić najbardziej poszukiwane książki – jeżeli macie problem dotarciem do tekstu zadanej lektury, zajrzyjcie tutaj. A potem znowu za jakiś czas… Pozycji będzie przybywać.

Linki kierują bezpośrednio do konkretnego tytułu na stronach z darmowymi e-bookami w formatach na czytnik (mobi., epub.) lub tekstowych (doc. pdf.)

red. Krystyna Gubernat

Zobacz także:

Aktualności

Podziękowanie

Składam serdeczne podziękowania Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom za współpracę, wzajemną pomoc i wyrozumiałość okazywaną w trakcie zdalnego nauczania. Było ono dla każdego z nas dużym wyzwaniem.

Aktualności

Jubileusz 120-lecia Szkoły

W tym roku we wrześniu po raz sto dwudziesty rozpocznie się w SP 30 rok szkolny. Z tej okazji planujemy szereg działań. Główne uroczystości odbędą się pod koniec listopada, kiedy to mamy w planie okolicznościowe spotkanie z programem artystycznym, koncertem oraz wystawą – dla społeczności szkolnej, środowiska, zaproszonych gości oraz przede wszystkim absolwentów, których miło nam będzie ujrzeć ponownie w starych murach.

Wyniki egzaminu ósmoklasisty

W piątek 31 lipca w godzinach 9.00 – 12.00 będą wydawane zaświadczenia o wyniku egzaminu. Obierać mogą osobiście rodzice lub uczniowie za pisemnym potwierdzeniem.